Nie chcą "bluźnierczego terroru" w Boże Ciało. "Szatan nie ma żadnych praw!"

Autor:
eŁKa/tok
Źródło:
TVN24 Pomorze
Nergal o Biblii: Bardzo mnie inspiruje. My byśmy bez tej książki nie istnieli
Nergal o Biblii: Bardzo mnie inspiruje. My byśmy bez tej książki nie istnielitvn24
wideo 2/6
tvn24Nergal o Biblii: Bardzo mnie inspiruje. My byśmy bez tej książki nie istnieli (wideo z 2014 roku)

Katolicy związani z Fundacją Instytutu Ks. Piotra Skargi żądają odwołania festiwalu muzyki metalowej, który ma odbyć się w czasie Bożego Ciała. Ich zdaniem Mystic Festival promuje treści bluźniercze i antykościelne. Wystosowali petycję, którą na razie podpisało około czterech tysięcy osób. Organizatorzy nie chcą słyszeć o anulowaniu imprezy.

"Polska Katolicka, nie laicka" to grupa katolików z Fundacji Instytutu Księdza Piotra Skargi, która na co dzień propaguje treści chrześcijańskie. Tym razem zdecydowali się oni zaprotestować przeciw Mystic Festival, który ma odbyć się w Stoczni Gdańskiej w dniach 7-10 czerwca.

Organizacja wystosowała w tej sprawie petycję. "Szatan nie ma żadnych praw! NIE dla bluźnierczego terroru Mystic Festival!" – piszą i żądają odwołania imprezy.

Zobacz też - Nergal: nie odbierajcie mi prawa do tego, że czasami puszczają mi nerwy

Lucyfer i dewiacje seksualne

"Co najbardziej oburzające, to właśnie w Boże Ciało (8 czerwca) ma zagrać satanistyczny 'Behemoth', gloryfikujący obrzydliwość i świętokradztwo 'Ghost' oraz naśmiewający się z konsekracji zespół 'Hostia'" – czytamy w petycji.

Dalej twórcy pisma piszą: "Podczas gdy miliony katolików w Polsce będą oddawać cześć Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie na procesjach eucharystycznych, w Stoczni Gdańskiej zamierzają bluźnić Bogu, wychwalać bunt Lucyfera, sadyzm, samobójstwa i dewiacje seksualne".

Obecność polskiego zespołu Behemoth szczególnie denerwuje autorów petycji. Wszystko z powodu lidera Adama "Nergala" Darskiego, który już kilka razy naraził im się swoimi gestami. Podczas koncertu w gdyńskim klubie Ucho 13 września 2007 zniszczył on Biblię, a w 2019 roku najpierw opublikował wideo, w którym używał jako rekwizytu dildo z podobizną ukrzyżowanego Jezusa, a potem zdjęcie, na którym deptał wizerunek Matki Boskiej.

Pod petycją do wtorku podpisało się online około czterech tysięcy osób.

Adam "Nergal" DarskiOskar Szramka

"Takie festiwale odbywają się na całym świecie"

Organizatorzy Mystic Festival, czyli klub B90, Knock Out Productions oraz Mystic Production nie zamierzają odwoływać imprezy. – Ci, którzy to robią, nie mają pojęcia ani o festiwalu, ani o muzyce metalowej. Takie festiwale odbywają się na całym świecie, przyciągają dziesiątki tysięcy ludzi dziennie. Mystic Festival też się odbędzie. Wbrew temu, co myśli ta organizacja, nie jest to festiwal, który sieje zgorszenie – skomentował "Gazecie Wyborczej" Arkadiusz Hronowski, właściciel B90.

- Polska nie jest całkowicie zagarnięta przez religię katolicką i nie widzę powodu, żeby całe społeczeństwo podporządkowywało się kościelnemu świętu. Póki co żyjemy w wolnym kraju i każdy może robić, co chce – dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tok

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Josh Lowe

Pozostałe wiadomości