Dzik z ranami kłutymi przewieziony przez policjantów do gdańskiej lecznicy. Nie udało się go uratować

Autor:
ng//rzw
Źródło:
TVN24
Młody dzik zaatakowany przez człowieka trafił do lecznicy
Młody dzik zaatakowany przez człowieka trafił do lecznicyGdańska Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Zwierzyniec
wideo 2/4
lecznica dla Natalii

Do gdańskiej lecznicy weterynaryjnej trafił młody dzik z ranami kłutymi. Zdaniem policjantów - którzy przywieźli go na dyżur - został zaatakowany przez człowieka nożem. Zwierzęcia nie udało się uratować. Policja poszukuje sprawcy. A lekarze wykluczają, by ktoś zranił dzika w samoobronie.

W sobotę, 23 lipca około godziny 22.40 do Gdańskiej Całodobowej Lecznicy Weterynaryjnej Zwierzyniec funkcjonariusze policji przywieźli młodego dzika. Został znaleziony ranny przy ul. Koralowej w gdańskiej dzielnicy Orunia. Zwierzę było w stanie krytycznym, jednak obecny na dyżurze weterynarz podjął próbę ratowania zwierzęcia.

- Zwierzę ważyło około 15 kilogramów, więc do jego unieruchomienia konieczna była pomoc trzech dodatkowych osób. W poczekalni były akurat wolontariuszki fundacji Koty Spod Bloku, które mają doświadczenie w zabezpieczaniu zwierząt, również tych trudnych we współpracy. Trzy rany okazały się być jednak bardzo głębokie i mimo profesjonalnej pomocy dzika nie udało się uratować - mówi Aleksander Zabrocki, menadżer lecznicy Zwierzyniec.

Zwierzę miało pięć ran kłutych. Mimo profesjonalnej pomocy, nie udało się go uratować.
Zwierzę miało pięć ran kłutychWeterynarz reanimował dzika z pomocą trzech innych osób. Mimo profesjonalnej pomocy nie udało się go uratować. Gdańska Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Zwierzyniec

Sprawcy szuka policja

Jak mówi przedstawiciel lecznicy, sądząc po liczbie i głębokości ran, można z dużym prawdopodobieństwem wykluczyć, że zostały one zadane w ramach obrony koniecznej.

Sprawę wyjaśniają teraz policjanci - przesłuchują świadków i zabezpieczają zapisy z kamer monitoringu.

- Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia oraz pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawcy tego czynu. Czynności w tej sprawie prowadzone są w kierunku popełnienia przestępstwa polegającego na zabiciu zwierzęcia z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt - informuje podinspektor Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Gdańska Całodobowa Lecznica Weterynaryjna Zwierzyniec

Pozostałe wiadomości