Strzelanie i natarcie na przeciwnika wozami bojowymi. Kolejny dzień ćwiczeń Defender Europe 2022

Autor:
MAK/
tam
Źródło:
TVN24, PAP
Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim
Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim TVN24
wideo 2/11
TVN24Ćwiczenia Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim

Strzelanie z użyciem zintegrowanego laserowego systemu MILES oraz natarcie na przeciwnika wozami bojowymi - to kolejny dzień ćwiczeń Defender Europe 2022 na poligonie w Drawsku Pomorskim. Manewry potrwają do 27 maja.

Na poligonie w Drawsku Pomorskim trwa kolejny dzień ćwiczeń w ramach Defender Europe 2022. - Tym razem nie będą to stricte strzelania z wykorzystaniem amunicji bojowej, lecz za pomocą zintegrowanego laserowego systemu MILES, który wiązką lasera i ślepą amunicją odwzorowuje ponoszone straty w trakcie działań - zapowiedział już w poniedziałek mjr Błażej Łukaszewski, oficer prasowy 12. Dywizji Zmechanizowanej.

- Czołgi Abrams i Leopard razem z wozami bojowymi Bradley i BWP-1 wykonają natarcie na podgrywanego przeciwnika. Wspierać ich będą samobieżne działa przeciwlotnicze ZSU-23-4 Szyłka oraz śmigłowce szturmowe Mi-24 - dodał.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ćwiczenia na poligonie w Drawsku Pomorskim rozpoczęły się 1 maja i potrwają do 27 maja.

Defender Europe 2022

Defender Europe 2022 to wielonarodowe ćwiczenia obronne realizowane w wielu lokalizacjach w Polsce oraz innych państwach członkowskich i partnerskich NATO. Na terytorium Rzeczypospolitej ćwiczy blisko siedem tysięcy żołnierzy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Szwecji, Danii i Wielkiej Brytanii, wykorzystując ponad trzy tysiące jednostek sprzętu bojowego.

Wspólne ćwiczenia podnoszą bezpieczeństwo wschodniej flanki oraz służą przećwiczeniu procedur użycia wojsk oraz ich adaptacji wobec nowych wyzwań współczesnego pola walki i odstraszeniu potencjalnego agresora. DE22 należą do serii cyklicznych szkoleń defensywnych, nie są one wymierzone przeciwko żadnemu państwu i nie mają związku z obecną sytuacją geopolityczną w regionie.

Autor:MAK/ tam

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości