Pomorze

Dawne Cocomo bez koncesji na sprzedaż alkoholu

Pomorze

SXCPolicja sprawdza czy Kittens sprzedaje alkohol

Klub nocny (dawne Cocomo) w Sopocie nie może już sprzedawać alkoholu, bo wygasła mu koncesja - informuje sopocki magistrat. Władze kurortu obawiają się, że mimo to lokal może dalej sprzedawać napoje wysokoprocentowe.

Od pierwszego lutego dawne Cocomo w Sopocie nie może sprzedawać alkoholu. - Nie dopełnili formalności. Z tego co się orientuję nie złożyli oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych – mówi Magdalena Jachim z biura prasowego UM.

Sprzedają alkohol? Sprawdzi policja

Jak twierdzą urzędnicy, klub działa dalej, ale czy oferuje klientom alkohol - to ma sprawdzić sopocka policja.

- Niewykluczone, że klub korzysta z koncesji cateringowej, dlatego to również musimy sprawdzić - mówi Karina Kamińska z sopockiej policji.

W przypadku koncesji cateringowej, wystarczy, że klub nawiąże współpracę z firmą, która organizuje imprezy i ma pozwolenie na sprzedaż alkoholu.

Będą kontrole?

Jak do tej pory policjanci nie mieli żadnych zawiadomień w sprawie klubu, ale rzeczniczka zapewnia, że każdą taką informację będą sprawdzać.

- Będziemy reagować, kiedy pojawią się konkretne sygnały - mówi Karina Kamińska z sopockiej policji.

Kamińska podkreśla też, że nie tylko funkcjonariusze mogą skontrolować lokal. Podobne uprawnienia ma też miejski wydział spraw obywatelskich, który wydaje koncesje, Straż Miejska czy Urząd Skarbowy.

- W razie potrzeby będziemy też wspierać te instytucje - dodaje Kamińska.

Walka trwa

Kilka miesięcy temu sopocki magistrat wypowiedział wojnę Cocomo. We wrześniu ubiegłego roku prezydent Karnowski złożył pozew przeciwko agencji, która była właścicielem klubów (w całym kraju prowadzili ponad 20 klubów go-go, wszystkie zmieniły nazwę).

Władze kurortu twierdziły wówczas, że działanie klubu wpłynęło na pogorszenie wizerunku miasta, które przez to traci również jako "podmiot gospodarczy". Proces w tej sprawie już ruszył. Kolejna rozprawa odbędzie się w marcu.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN 24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: SXC

Pozostałe wiadomości