Pobita i zgwałcona trafiła do szpitala. Policja zatrzymała 31-latka z Chełmży

Pomorze

Aktualizacja:
Pobita kobieta trafiła do szpitala w Chełmży tvn24
wideo 2/2

W niedzielę rano policja zatrzymała poszukiwanego mężczyznę, który może mieć związek z pobiciem i zgwałceniem kobiety w Chełmży (województwo kujawsko-pomorskie). Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie.

W sobotę do szpitala w Chełmży trafiła kobieta w stanie zagrażającym życiu. Policję powiadomiła dyrekcja szpitala.

- Otrzymaliśmy informację, że trafiła do nich kobieta, która mogła paść ofiarą pobicia i przestępstwa seksualnego. Obecnie policjanci weryfikują te informacje - tłumaczył w sobotę mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Policja, ze względu na dobro śledztwa, nie zdradzała szczegółów sprawy.

Zatrzymano mieszkańca Chełmży

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, kobieta miała być przez kilka dni przetrzymywana, bita i gwałcona w pustostanie na dworcu kolejowym w Chełmży. Podano też, że policja poszukuje 31-letniego Michała K.

W niedzielę mł. asp. Chrząstowski poinformował, że o godzinie 10 w Chełmży został zatrzymany poszukiwany mężczyzna, który jest mieszkańcem tej miejscowości.

Ziobro polecił nadzór na śledztwem

Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo w tej sprawie. - Prokurator generalny polecił, by po ujęciu sprawcy rozważyć przedstawienie mu zarzutu obejmującego między innymi gwałt ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem. A jeżeli ustalenia dowodowe na to pozwolą, rozpatrzeć także zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym - poinformował Jan Kanthak, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/b / Źródło: PAP/tvn24/RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: tvn24