Zabił i porzucił martwego psa w lesie. Podejrzany 32-latek zatrzymany

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Mężczyzna jest podejrzany o zabicie psa
Mężczyzna jest podejrzany o zabicie psaKPP Brodnica
wideo 2/5
KPP BrodnicaMężczyzna jest podejrzany o zabicie psa

Policjanci z Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie psa. 32-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Prokuratur zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w wysokości 800 złotych.

Do makabrycznego odkrycia doszło na początku maja na ul. Aleja Leśna w Brodnicy. Martwy pies został odnaleziony na podmokłym terenie w kompleksie leśnym. Policjanci zwrócili się wtedy do świadków o pomoc w ustaleniu właściciela czworonoga.

CZYTAJ TEŻ: "Wrzucił worek do wody i po pewnym czasie wyciągnął". W środku był pies, nie przeżył "Dzięki licznym sygnałom ze strony mieszkańców, a także skrupulatnej analizie zabezpieczonych dowodów oraz nagrań z monitoringów policjanci wytypowali jako podejrzewanego o uśmiercenie zwierzęcia 32-letniego mieszkańca Brodnicy" - przekazał sierż. sztab. Paweł Dominiak z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

W czwartek (1 czerwca) mężczyzna został zatrzymany. Podejrzany odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jest podejrzany o zabicie psaKPP Brodnica
Podejrzany został zatrzymany, usłyszał zarzutKPP Brodnica

"Prokuratura Rejonowa w Brodnicy zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór w ramach którego zobowiązała go do stawiennictwa w jednostce policji 7 razy w tygodniu oraz poręczenia majątkowego w wysokości 800 zł." - poinformował policjant.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Brodnica

Pozostałe wiadomości