Pomorze

Pomorze

Policjanci skontrolowali lokal w Starogardzie Gdańskim (Pomorskie), gdzie miały odbywać się warsztaty taneczne. Wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie miały założonych maseczek zakrywających usta i nos.

Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, poinformował, że zakończone zostało śledztwo w sprawie tragicznego pożaru w escape roomie. W ciągu dwóch tygodni prokuratorzy zdecydują, czy i w jakiej formie do sądu wysłany zostanie akt oskarżenia. Tragicznego dnia zginęło pięć nastolatek, które świętowały urodziny jednej z nich.

Arcybiskup gdański senior Sławoj Leszek Głódź opuścił definitywnie rezydencję w Gdańsku - przekazał w piątek TVN24 ksiądz Maciej Kwiecień, rzecznik kurii. Jest to efekt kary nałożonej przez Stolicę Apostolską za zaniedbania "w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem archidiecezją".

Słupska prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko dyrektorce chojnickiego hospicjum Barbarze B. oraz jej zastępcy Jerzemu K. po pożarze, w którym w styczniu 2020 roku zginęło czterech pensjonariuszy. Przyczyną było zaprószenie ognia niedopałkiem papierosa przez jednego z pacjentów. Jak ustalili śledczy, dyrektorka i jej zastępca nie dopełnili obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.