Pomorze

Pomorze

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 36-latki, której ciało znaleziono w poniedziałek. Kobieta była poszukiwana od niedzieli, kiedy wyszła z domu w miejscowości Rokitki koło Tczewa (Pomorskie). Jak dowiedział się reporter TVN24, obok ciała kobiety leżał nóż.

Pomimo tego, że znajduje się w grupie ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące, udało mu się pokonać wirusa - mówi rzecznik toruńskiego szpitala. Pan Józef ma 98 lat i po trzech tygodniach walki wygrał z COVID-19. Tym samym jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, którzy przeżyli koronawirusa.

Neutralizacja zakończyła się powodzeniem – potwierdził dowódca operacji kpt. mar. Piotr Nowak, oceniając akcję detonacji Tallboya - największej odnalezionej w Polsce bomby z okresu II wojny światowej. - Operacja została przeprowadzona bezpiecznie, na poziomie światowym - zaznaczył rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Grzegorz Lewandowski.

Neutralizacja 5,4-tonowej bomby Tallboy zalegającej na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zakończyła się. Jak informuje rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, nastąpiła detonacja ładunku. Wszyscy nurkowie minerzy byli w bezpiecznej odległości.