Pomorze

Pomorze

Przez dziesięciolecia był to areszt śledczy dla kobiet, teraz stuletnie więzienie jest na sprzedaż. Cena wywoławcza, to prawie 1 milion 700 tysięcy złotych. - Blisko molo, blisko amfiteatr, serce Ostródy - zachęca starosta. - Myślę, że każdy chciałby spędzić noc w byłym areszcie - dodaje.

W lasach Nadleśnictwa Dobrzany w Zachodniopomorskiem leśnikom udało się sfotografować dwa rysie. Należą one do grupy, która w ramach projektu pn. "Powrót rysia w północno-zachodniej Polsce" zostały wypuszczone na wolność w 2019 roku. Leśnicy cieszą się, bo pojawiły się także kocięta.

Worek z ludzkimi szczątkami wydobyli nurkowie, którzy po raz kolejny sprawdzili Jezioro Dywickie koło Olsztyna. Szukali szczątków Joanny Gibner, która zaginęła 24 lata temu. Według matki ofiary znalezione fragmenty ubrań mogą należeć do jej córki. - Wśród przedmiotów, które udało się znaleźć, są między innymi okulary. Na ten moment można powiedzieć, że podobne okulary nosiła Joanna Gibner - informuje prokurator Arkadiusz Szulc.

Sąd wydał wyrok w sprawie trzech mężczyzn, którzy w ubiegłym roku wdarli się do zakrystii szczecińskiej bazyliki, zażądali wydania szat liturgicznych, próbowali ukraść różaniec, a na koniec pobili księdza i kościelnego. Dwóch oskarżonych trafi do więzienia, trzeci został uniewinniony.

53-latek wpadł w szał, maczetą zniszczył drzwi do kilku mieszkań i groził mieszkańcom - takie zgłoszenie dostali gdańscy policjanci. Kiedy przyjechali na miejsce, mężczyzna zamknął się w mieszkaniu, a drzwi zabarykadował. Dopiero dzięki strażakom mogli wejść do środka. Mężczyzna trafił do aresztu.

Marszałek województwa zachodniopomorskiego i przedstawiciele niemieckich landów apelują o otwarcie małych przejść granicznych i przedstawienie planu otwierania granic. - Pandemia, która zaskoczyła nas wszystkich, spowodowała, że nagle życie na granicy zamarło - mówił w poniedziałek Olgierd Geblewicz.