TVN24 | Polska

Jarosław Kaczyński czyścił spółki z "tłustych kotów", ale Sylwia Sobolewska szybko znalazła posady. Senator PiS: ręce opadają

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Martynowski o sprawie posad dla Sobolewskiej: ręce opadają
Martynowski o sprawie posad dla Sobolewskiej: ręce opadająTVN24
wideo 2/3
TVN24Martynowski o sprawie posad dla Sobolewskiej: ręce opadają

Senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Martynowski przyznał, że "ręce mu opadają", kiedy słyszy o sprawie Sylwii Sobolewskiej, żonie prominentnego polityka PiS-u. Sobolewska, która straciła pracę w spółkach Skarbu Państwa po przyjęciu tak zwanej "uchwały nepotycznej", szybko znalazła posady w innych publicznych spółkach. - To próby szybkiego dorobienia się tu i tam. To oznaka upadku - ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki z PO.

W zeszłym roku, na przełomie sierpnia i września, Sylwia Sobolewska, żona sekretarza generalnego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Sobolewskiego, straciła posadę w kilku państwowych przedsiębiorstwach. Stało się tak, bo PiS - po krytyce za nepotyzm w obsadzaniu publicznych spółek - przyjął uchwałę, która zakazuje współmałżonkom polityków partii zasiadania w zarządach i radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Jak jednak wynika z oświadczenia majątkowego Sylwii Sobolewskiej za 2021 rok, szybko znalazła zatrudnienie w innych publicznych spółkach. Weszła w skład zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim i w skład rady nadzorczej spółki Zamek w Ogrodzieńcu w województwie śląskim.

Martynowski: ręce opadają

O sprawie Sobolewskiej mówili w czwartek politycy. - Ja mogę tylko powiedzieć, że ręce opadają - skwitował Marek Martynowski, senator PiS.

- Wczoraj mieliśmy spotkanie z prezesem na Nowogrodzkiej. Na pewno o tym temacie wie. Mi ręce opadają, czy prezesowi też, to trzeba się pytać prezesa - dodał.

Senator Wojciech Skurkiewicz z PiS przyznał, że "oczywiście są aspekty etyczne", ale "jeżeli mówimy o uchwale nepotycznej, ona obowiązuje w określonych sytuacjach, w określonych spółkach". - Jeżeli coś nie wykracza za te ramy, może być realizowane - mówił.

Grodzki: próby szybkiego dorobienia się, to oznaka upadku

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, polityk Platformy Obywatelskiej ocenił, że sprawa Sobolewskiej "wygląda jak ruchy przedagonalne". - To próby szybkiego dorobienia się tu i tam. Jest to oznaka upadku - powiedział.

Grodzki: próby szybkiego dorobienia się to oznaka upadku
Grodzki: próby szybkiego dorobienia się to oznaka upadkuTVN24

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości