Kierująca hulajnogą "nie zachowała ostrożności", piesza "nie rozejrzała się". Efekt: zderzenie i hospitalizacja

Autor:
mm//rzw
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Zielona Góra. Wypadek pieszej z kierującą hulajnogą
Zielona Góra. Wypadek pieszej z kierującą hulajnogą
wideo 2/5
Zielona Góra. Wypadek pieszej z kierującą hulajnogą

Do zderzenia pieszej z kierującą hulajnogą doszło przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze (województwo lubuskie). Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu - informuje policja. Zwraca jednocześnie uwagę, że choć wina prawdopodobnie leży po stronie kierującej hulajnogą, to i druga z kobiet nie zachowała ostrożności. Nagranie opublikowano ku przestrodze.

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem przy ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Kierująca hulajnogą wjechała w pieszą wchodzącą na przejście przez ścieżkę rowerową. "Piesza upadła i uderzyła głową o asfalt, a w konsekwencji ze złamaniem kości trafiła do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy i sprawa trafi do sądu" - przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Apel o rozsądek

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przypominają o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg.

"Choć wszystko wskazuje na to, że zawiniła kobieta jadąca na hulajnodze, nie zachowując szczególnej ostrożności przed przejściem, to na filmie widać również, że piesza - wchodząc na przejście - nie rozejrzała się, by upewnić się, że nic nie nadjeżdża. Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo powinniśmy dbać wszyscy, zarówno kierujący pojazdami, jak i piesi" - zaapelowała policjantka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jeżdżą za szybko, nie ustępują pierwszeństwa i parkują tam, gdzie nie powinni. Te błędy najczęściej popełniają użytkownicy hulajnóg

Zielona Góra. Zderzenie pieszej z kierująca hulajnogąKMP w Zielonej Górze
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Zielonej Górze

Pozostałe wiadomości