Zbrojne ramię "Ośmiornicy" znów przed sądem

Aktualizacja:
 
TVN24Oskarżeni podczas ropraw siedzieli za kuloodporną szybą

Przed Sądem Apelacyjnym w Łodzi rozpoczął się proces odwoławczy 14 oskarżonych o działanie w tzw. zbrojnym ramieniu łódzkiej "ośmiornicy". Gangsterzy skazani zostali przez sąd pierwszej instancji na kary od 4 lat więzienia do dożywocia.

Odwołanie od wyroku wnieśli – w większości przypadków - zarówno obrońcy, jak i prokuratura, która dla siedmiu osób domagała się dożywocia. Obrońcy większości oskarżonych chcą uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpoznania. Ze względu na charakter i obszerność sprawy, część odwołań zostanie rozpatrzona w przyszły czwartek.

W czerwcu ub. roku Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 15 oskarżonych na kary od roku do dożywotniego więzienia. Najwyższą karę sąd wymierzył b. mistrzowi świata juniorów w strzelectwie Robertowi R., oskarżonemu o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa gangsterów na zlecenie grupy. Na kary 25 lat skazani zostali trzej oskarżeni m.in. szef grupy Marek W. za zabójstwo i zlecenie zabójstw. Proces w pierwszej instancji trwał ponad 2,5 roku.

Według sądu, była to „jedna z najkrwawszych spraw", jakie toczyły się przed łódzkimi sądami.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości