Jak wyglądałby świat bez niezależnych mediów? "Zawód: dziennikarz. Debata"

Źródło:
TVN24
Reszka: Marek Suski powiedział prawdę, to znaczy powiedział, o co im chodzi
Reszka: Marek Suski powiedział prawdę, to znaczy powiedział, o co im chodziTVN24
wideo 2/25
ReszkaL Marek Suski powiedział prawdę, to znaczy powiedział, o co im chodziTVN24

Tematem niedzielnej debaty "Zawód: dziennikarz" w TVN24 były niezależne media. Dziennikarze, którzy gościli w programie dyskutowali między innymi o tym, jak wyglądałby świat bez wolnej prasy. Rozmowę prowadził Krzysztof Skórzyński z "Faktów" TVN.

W debacie udział wzięli: dziennikarka Ewa Ivanova z "Gazety Wyborczej", prawniczka Eliza Rutynowska z Forum Obywatelskiego Rozwoju, publicysta Tomasz Terlikowski, dziennikarz Paweł Reszka z "Polityki", były prezes telewizji publicznej i były szef KRRiT, a obecnie członek Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun oraz studenci dziennikarstwa.

OGLADAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 21:20

    Debata dobiegła końca. Dziękujemy za uwagę i życzymy miłego wieczoru.

  • 21:17

    Terlikowski: Zawód dziennikarza się pauperyzuje i to na wielu różnych poziomach. Większość dziennikarzy nie ma etatów. Taki dziennikarz może być zwolniony z dnia na dzień. W bardzo wielu miejscach nie ma żadnych niezależnych mediów. Bo my mówimy o mediach w dużych i średnich miastach. Ale są też media lokalne, które są zależne od samorządów i tam nie ma żadnej wolności prasy.

  • 21:15

    Ivanowa: Już widać, że w niektórych mediach regionalnych zachodzą zmiany, jeśli chodzi o ich linię narracyjną. Natomiast moment sprawdzający nastopi wtedy, kiedy będą wybory. Mówi się, że osoby, które zostały powołane do pełnienia funkcji kierowniczych zostaną uruchomione jak zombie. Wtedy ruszy również przekaz w mediach regionalnych, analogiczny do tego w mediach publicznych, które są kolejnym resortem - propagandy.

  • 21:13

    Sułowski: Dla mnie ważne jest też to, co zrobi szefostwo Discovery i co ono myśli w swojej siedzibie w Maryland. To jest teraz gra i to są duże pieniądze. Myślę, że powinniście dostać wsparcie od swojego właściciela.

  • 21:11

    Sułowski: Wcześniej gazety regionalne w Polsce były bardzo zróżnicowane, miały ogromną autonomią, natomiast w tej chwili zmienia się kadra redakcji, część ludzi odchodzi i te gazety nie są już takie same.

  • 21:10

    Sułowski: Problem nie polega na zwolnieniu jednego, czy kilkunastu redaktorów naczelnych. To jest sprawa wtórna, bo to jest pozycja, którą się dostaje i traci. Problem jest w tym, czy zespoły redakcyjne pod kierownictwem ścile związanym z partią rządzącą będą niezależne, jak powinno to być w cywilizowanym świecie.

  • 21:08

    Sułowski: Ja zostałem zdymisjonowany z funkcji redaktora naczelnego, a odszedłem z gazety, bo chciałem odejść.

  • 21:07

    Łączymy się z byłym redaktorem naczelnym "Gazety Krakowskiej", która została przejęta przez PKP Orlen, Jerzym Sułowski.

  • 20:57

    Terlikowski: Dziennikarze sami także przyczynili się mocno do obniżenia swojego autorytetu, swoim zaangażowaniem politycznym, popieraniem jednej z dwóch politycznych opcji, zadawaniem niewygodnych pytań tylko opcji przeciwnej. Oczywiście politycy też mocno się do tego przyczynili. To, co robi teraz PiS jest bardzo niebezpiecznym atakiem na media.

    Pamiętajmy też, że poza dziennikarzami są też właściciele mediów i to, kto to jest też nie pozostaje bez znaczenia. W polskim prawie dziennikarz ma bardzo niewiele praw wobec swojego pracodawcy, co też ma znaczenie dla autorytetu tego zawodu.

  • 20:51

    Ivanowa: Media cały czas są opluwane, cały czas zarzucana jest im nierzetelność. To się odbija na ich autorytecie. A media, by wykonywać swoją rolę, czyli kontrolować władzę, muszą mieć zaufanie społeczne.

  • 20:50

    Reszka: Zaczęło się od medió publicznych, potem był podatek od reklam, ustawa repolonizacyjna, gdzieś wisi nam nad głową ustawa o zawodzie dziennikarza, która podzieli dziennikarzy na dobrych i złych. Te próby przejęcia kontroli nad mediami mogą się powtarzać.

  • 20:46

    Rutynowska: Ta ustawa precyzuje dokładnie, w kogo chce uderzyć. To jest niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa. Traktowanie mediów, które mają być czwartą władzą, kontrolną, iść na wojnę z nimi, to strzelanie sobie w kolano.

  • 20:44

    Ivanowa: Posługiwanie się argumentem siły w stosunku do podmiotu, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo, jest naszym sojusznikiem, ma dla nas strategiczne znaczenie i wymachiwanie do niego szabelka byłoby groteskowe z punktu widzenia dyplomatycznego. A widzimy, że stosunki Polska-USA są wyjątkowo chłodne. Choć myślę, że płaszczyzna międzynarodowa w tym kontekście nie miała takie znaczenia. Myślę, że PiS po prostu traktuje media kontrolujące rząd jako wrogie.

  • 20:41

    Reszka: Ta ustawa to bardziej presja na właściciela TVN-u niż na Stany Zjednoczone. Już raz pani ambasador tupnęła nogą. Wydaje mi się, że z Amerykanami w sprawie wolności słowa nie bardzo da się dyskutować, chyba że chcemy prowadzić politykę samobójczą. Obecnie mamy fatalne relacje z Waszyngtonem.

  • 20:39

    Poziom zaufania do mediów w Polsce

  • 20:37

    Terlikowski: co sądzi pan poseł Suski to ja nie wiem, natomiast kierownictwo PiS-u doskonale wie, że ma tak malą i tak kruchą większość, że nawet we własnej partii nie znajdzie poparcia dla tego projektu. W związku z tym jest to proba wpłynięcia na TVN, by on się sam przesunął. Jeśli się to nie uda to będą kolejne próby.

  • 20:34

    Braun: W tej chwili ta ustawa dotyczy wyłącznie TVN-u. Nie wolno robić ustaw, które dotyczą jednego podmiotu.

  • 20:33

    Braun: jedyny powód merytoryczny tego projektu to wściekła niechęć polityków PiS-u do TVN-u. Stacja działała zgodnie z prawem, co potwierdza 20-letnia praktyka, więc nie ma żadnych prawdziwych merytorycznych i prawnych podstaw odmówienia udzielenia koncesji TVN-owi.

  • 20:32

    Braun: To, że KRRiTV tak długo rozpatruję sprawę odnowienia koncesji TVN-owi nie jest normalna. Spółka TVN zgłosiła się o odnowienie koncesji dla TVN24 prawie dwa lata przed wygaśnieciem koncesji, choć wymagany termin to min. rok.

  • 20:31

    Braun: trudno powiedzieć, jaki jest cel tej ustawy. Mi się wydaje, że poseł Suski i prezes Kaczyński absolutnie nie docenili skali reakcji na ten projekt. Z każdego punktu widzenia jest on nie dod przyjęcia. Paradoksalnie konieczność złożenia takiego projektu nagle dowodzi jasno, że TVN24 powinienbył dostać koncesję co najmniej pół roku temu, bo jak widać KRRiTV przez pół roku szukała pretekstu, by tej licencji odmówić i go nie znalazła.

  • 20:29

    Braun: o tej ustawie dowiedziałem się tego dnia, kiedy wpłynęła do Sejmu. Tuż przed północą odezwał się do mnie ktoś z Onetu, czy wiem, o co chodzi. Nie wiedziałem. Nikt się nie zająknął wcześniej, że taka ustawa może się pojawić.

  • 20:28

    Do debaty dołączył Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych.

  • 20:28

    Rutynowska: mam wrażenie, że ta ustawa nie jest wymierzona konkretnie w jedno medium, ale w wolność słowa. A zgodnie z naszą konstytucją państwo ma obowiązek zapewniać pluralizm mediów.

  • 20:23

    Terlikowski: Ta ustawa to nie tylko cios w opozycję. Ci politycy PiS, którzy nie będą cieszyć się poparciem Jarosława Kurskiego zwyczajnie znikną z przestrzeni publicznej. Co więcej kiedyś PiS przegra wybory i wówczas telewizja publiczna będzie zachowywać się tak, jak teraz tylko wobec innej opcji politycznej. Z puntu widzenia widzów to także sytuacja bardzo dramatyczna.

    Trudno mi jednak sobie wyobrazić, by duża telewizja z włascicielem amerykańskim zniknęła z Polski, gdyż jest to ogromny cios w wolność słowa i pluralizm.

  • 20:21

    Rutynowska: Gdy dorzucimy do naszego systemu prawnego nowe zasady, inspirując się przepisami z innych państw, często w zmienionym kształcie, wówczas tak naprawdę tworzy się taki "potworek legislacyjny".

  • 20:19

    Reszka: To będzie trudna droga, by ta ustawa przeszła, bo musiałaby przejść przez Sejm a potem Senat. Jeśliby się to udało, to mogłoby oznaczać sprowadzenie tej telewizji do stacji czysto rozrywkowej.

  • 20:16

    Ivanowa: Może się okazać, że wtedy, kiedy wszyscy będziemy myśleli, że ten projekt nie ma szans, by przejść w parlamencie, Jarosław Kaczyński zdoła zdobyć większość. Obawiam się, że jeśli nie tym razem, to PiS wymyśli kolejny pomysł, który będzie prowadził do tego samego celu: zniszczenia wolności słowa w Polsce.

  • 20:15

    Prawniczka Eliza Rutynowska z Forum Obywatelskiego: z puntu widzenia prawnego, słowa wypowiedziane przez Marka Suskiego są całkowicie niedopuszczalne z puntu widzenia troski o dobro państwa. Prawo nie jest w demokratycznym państwie prawa narzędziem do umacniania władzy jakiejkolwiek partii politycznej. A ta ustawa to jest taki mały puzel większej układanki pakietu antydemokratycznego.

    Rutynowska: słowa wypowiedziane przez Marka Suskiego są całkowicie niedopuszczalne

  • 20:11

    Tomasz Terlikowski: Marek Suski zabił właśnie tę ustawę. Jeszcze mógł zebrac jakieś poparcie, ale jeśli on powiedział zupełnie wprost, że chodzi o to, by mieć wpływ na telewizję i tylko o to, to trudno się spodziewać, by Jarosław Gowin i jego posłowie zagłosowali za.

    W mojej ocenie ustawa jest skandaliczna. To, że jest skierowana przeciwko TVN-owi jest oczywiste, bo PiS nie chce mieć takiego krytyka i woli iść drogą Viktora Orbana.

  • 20:10

    Paweł Reszka z "Polityki": Suski powiedział między słowami, troszeczkę was postraszymy, może będziecie chcieli odsprzedać część TVN-u, a może będziecie chcieli ponegocjować. Bo to też jest tak, że jeśli właściciel spółki będzie grzeczny w Polsce i miły dla państwa, to będzie mógł też robić interesy z państwem.

    Reszka: Marek Suski powiedział prawdę, to znaczy powiedział, o co im chodzi

  • 20:08

    Ewa Ivanova z "Gazety Wyborczej": Myślę, że Marek Suski wyraził jasny komunikat do władz TVN-u, że chodzi o to, by rozpocżąć swego rodzaju negocjacje, by przystąpić do zmian struktury właścicielskiej w spółce. Sam projekt jest traktowany, jako punkt wyjścia do stołu rozmów. Tylko nie takie kulturalne zaproszenie, ale poprzez przyłożenie pistoletu do skroni.

  • 20:06

    Obecni w studniu studenci dziennikarstwa mówią o tym, dlaczego wybrali akurat ten kierunek: miałam wizję pomagania innym; chciałam pisać o ważnych sprawach.

    Studenci dziennikarstwa w programie "Zawód: dziennikarz. Debata"

  • 20:01

    Wybiła godzina 20. Rozpoczynamy debatę "Zawód: dziennikarz".

Autorka/Autor:mart, momo/dap

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Słychać było rechot prawej strony sali na dość oczywiste stwierdzenia, że Niemcy są naszym bardzo ważnym partnerem - mówił szef MSZ Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach", komentując reakcje na jego wystąpienie o celach polityki zagranicznej. Przyznał, że "zdziwiła" go reakcja prezydenta. Sikorski przekazał też, że "pierwsze wnioski" o zmiany na stanowiskach ambasadorów poszły już do Andrzeja Dudy. - Zobaczymy, co pan prezydent zrobi - dodał.

Radosław Sikorski o reakcji Andrzeja Dudy na jego wystąpienie. "Zdziwiła mnie"

Radosław Sikorski o reakcji Andrzeja Dudy na jego wystąpienie. "Zdziwiła mnie"

Źródło:
TVN24

Lekarz ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Chodzi o odmowę podjęcia uporczywej terapii po stwierdzeniu u pacjenta śmierci mózgu. Komisja medyków, którą powołał szpital, ustaliła, że lekarz nie jest winny, ale do prokuratury zwrócił się inny lekarz z tego samego szpitala.

Lekarz z Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa 86-latka. Zawiadomienie złożył jego kolega z pracy

Lekarz z Ukrainy usłyszał zarzut zabójstwa 86-latka. Zawiadomienie złożył jego kolega z pracy

Źródło:
Fakty TVN

W Kirgistanie jest coraz mniej czasu, żeby uniknąć katastrofy, której skala może być tak duża jak wybuch elektrowni w Czarnobylu. Przez dekady Sowieci wydobywali z tamtejszych kopalni uran, odpady wyrzucali wokół miasta, a potem problem spadał na lokalne władze. Tamy, które trzymają w ryzach radioaktywne błoto, mogą puścić, jeśli tylko ten teren nawiedzi trzęsienie ziemi. Wtedy promieniotwórcze śmieci zaleją kotlinę, gdzie żyje 16 milionów ludzi.

Tykająca bomba w Kirgistanie. Tony radioaktywnych odpadów zagrażają milionom ludzi

Tykająca bomba w Kirgistanie. Tony radioaktywnych odpadów zagrażają milionom ludzi

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Brazylijskie służby, w czasie poszukiwań zaginionego żołnierza, odnalazły siedem ciał w ukrytych grobach. Mogą to być ofiary lokalnych gangów zajmujących się między innymi handlem narkotykami. Nie potwierdzono dotąd, by któreś z ciał należało do wojskowego.

Szukali zaginionego żołnierza, odnaleźli siedem ciał

Szukali zaginionego żołnierza, odnaleźli siedem ciał

Źródło:
PAP

Rosja zaatakowała w sobotę 34 rakietami w kilku ukraińskich obwodach. Jak przekazał prezydent Wołodymyr Zełenski, celem były obiekty infrastruktury energetycznej. Dodał, że Rosja skupiła swoją uwagę na obiektach istotnych dla dostaw gazu do Unii Europejskiej.

Zełenski: Rosja zaatakowała infrastrukturę kluczową dla zapewnienia bezpiecznych dostaw do Unii Europejskiej

Zełenski: Rosja zaatakowała infrastrukturę kluczową dla zapewnienia bezpiecznych dostaw do Unii Europejskiej

Źródło:
Reuters, PAP

W dniu urodzin Melanii Trump, mąż złożył jej życzenia z sądu - w krótkiej rozmowie z reporterami, między ustawionymi bramkami. Na sali zaś kolejni świadkowie zeznawali tego dnia w sprawie opłacania przez Donalda Trumpa aktorki porno Stormy Daniels, by ta nie ujawniała prawdy o ich romansie.

Donald Trump złożył Melanii Trump życzenia urodzinowe z sądu przed rozprawą o płacenie aktorce porno

Donald Trump złożył Melanii Trump życzenia urodzinowe z sądu przed rozprawą o płacenie aktorce porno

Źródło:
CNN, PAP

PiS zarejestrowało kandydatów do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 13, czyli województw zachodniopomorskiego i lubuskiego. Na pierwszym miejscu znalazł się europoseł Joachim Brudziński, drugie miejsce zajęła Elżbieta Rafalska, trzecie Małgorzata Golińska, czwarty jest Jerzy Materna, a piąty Artur Szałabawka.

"Mamy to!" Brudziński "jedynką" w wyborach do europarlamentu

"Mamy to!" Brudziński "jedynką" w wyborach do europarlamentu

Źródło:
PAP

Tornada przetoczyły się w piątek przez amerykańskie stany Nebraska i Iowa. Wiele domów zostało uszkodzonych, są doniesienia o osobach lekko rannych. Żywioł spowodował też przerwy w dostawie prądu. Przed zagrożeniem ostrzegały syreny alarmowe.

"Cała okolica jest teraz dość płaska"

"Cała okolica jest teraz dość płaska"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP, CNN

Rosyjska "flota widmo" przewozi na oczach Zachodu ropę naftową i broń omijając sankcje - pisze w sobotę włoski dziennik "Corriere della Sera". Transportowane przez statki uzbrojenie trafia na front ukraiński.

Transporty pod nosem Zachodu. "To znak, że na pokładzie był wrażliwy ładunek"

Transporty pod nosem Zachodu. "To znak, że na pokładzie był wrażliwy ładunek"

Źródło:
PAP

Po czterech dniach intensywnych poszukiwań udało się odnaleźć ciało nurka, który zaginął w środę podczas ćwiczeń w okolicach Westerplatte w Gdańsku. Poinformowało o tym Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tragiczny finał poszukiwań nurka z jednostki GROM

Tragiczny finał poszukiwań nurka z jednostki GROM

Źródło:
TVN24, PAP

W piątek w Alejach Jerozolimskich w korku utknęła karetka pogotowia. Zator powstał w wyniku blokady jezdni przez aktywistów z Ostatniego Pokolenia. Stołeczna policja opublikowała nagranie z tego zdarzenia i zapowiada, że zostanie przekazane do oceny prawno-karnej przez prokuraturę.

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Aktywiści usiedli na jezdni, w korku stała karetka. Policja publikuje nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po ośmiu latach od postawienia zarzutów dotyczących szpiegostwa, umorzono śledztwo wobec generałów Janusza Noska, Piotra Pytla oraz pułkownika Krzysztofa Duszy - przekazał adwokat jednego z oficerów. Dochodzenie, jak wynika z informacji tvn24.pl, trzykrotnie próbowano zakończyć jeszcze w czasach rządów Zjednoczonej Prawicy.

Koniec ośmioletniego śledztwa wobec generałów podejrzanych o szpiegostwo

Koniec ośmioletniego śledztwa wobec generałów podejrzanych o szpiegostwo

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Jarosław Kaczyński na warszawskiej konwencji PiS-u dotyczącej nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, mówił między innymi o - jak oceniał - zagrożeniach związanych z Europejskim Zielonym Ładem, paktem migracyjnym, proponowanymi zmianami w traktatach i walutą euro. Przekazał, że kandydatem jego partii na unijnego komisarza będzie Jacek Saryusz-Wolski.

Jarosław Kaczyński o celach PiS-u w eurowyborach. "Idziemy tam, żeby to powstrzymać"

Jarosław Kaczyński o celach PiS-u w eurowyborach. "Idziemy tam, żeby to powstrzymać"

Źródło:
TVN24, PAP

Kristi Noem - która jest poważnie rozważana do funkcji wiceprezydentki USA, gdyby Donald Trump wygrał wybory - opisała w książce, jak zastrzeliła swoją suczkę po nieudanym polowaniu na bażanty - podał "Guardian" po zapoznaniu się z treścią publikacji, która niebawem ma się ukazać w USA. Republikańska polityczka przekonuje w niej, że to dowód, iż w razie potrzeby jest zdolna zrobić wszystko, co "trudne, brudne i brzydkie".

Zastrzeliła swoją suczkę, która "zrujnowała polowanie". Gubernatorka może zostać wiceprezydentką przy Trumpie

Zastrzeliła swoją suczkę, która "zrujnowała polowanie". Gubernatorka może zostać wiceprezydentką przy Trumpie

Źródło:
PAP, The Guardian, Reuters

Niecodzienna sytuacja w gospodarstwie rolnym w Łęce pod Łęczycą (woj. łódzkie). Pod maską ciągnika sikorki założyły gniazdo. - Orałam pole, bo mąż był w szpitalu i ten ptak siedział na tych jajkach i nic a nic się nie bał - opisuje właścicielka gospodarstwa. Przedstawiciel łódzkiego ogrodu zoologicznego przyznaje, że pierwszy raz słyszy o takiej sytuacji.

Założyła gniazdo pod maską ciągnika i "bierze udział w pracach polowych"

Założyła gniazdo pod maską ciągnika i "bierze udział w pracach polowych"

Źródło:
tvn24.pl

W Bogocie, stolicy Kolumbii, w domu mieszka rodzina z ponad 20 krowami. Warunki, w jakich są przetrzymywane, pozostawiają wiele do życzenia. Sprawą zainteresowały się lokalne władze oraz organizacje ochrony praw zwierząt.

Mieszkają w stolicy z ponad 20 krowami w domu

Mieszkają w stolicy z ponad 20 krowami w domu

Źródło:
noticiascaracol.com, El Pais, tvnmeteo.pl

Pogoda na majówkę 2024. Do Polski zmierza powietrze z południa, dzięki któremu przez kilka dni temperatura miejscami będzie przekraczać 25 stopni. Zrobi się gorąco, jednak zawita do nas także więcej chmur, z których część może okazać się burzowa. Sprawdź najnowszą szczegółową prognozę pogody na majówkę przygotowaną przez synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

Najnowsza pogoda na majówkę. Wybuch gorąca, ale i ryzyko gwałtownych zjawisk

Najnowsza pogoda na majówkę. Wybuch gorąca, ale i ryzyko gwałtownych zjawisk

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Życie za 20 złotych dziennie to rzeczywistość blisko dwóch milionów Polaków. Najnowszy raport Szlachetnej Paczki pokazuje, jak ogromna jest skala ubóstwa w naszym kraju, a także zwraca uwagę na rosnące nierówności i dysproporcje w największych miastach. Jednocześnie uczula na to, że bieda nie zawsze jest widoczna na pierwszy rzut oka.

Blisko 2 miliony Polaków żyje w ubóstwie. "Biednymi są również te osoby, które bardzo uczciwie pracują"

Blisko 2 miliony Polaków żyje w ubóstwie. "Biednymi są również te osoby, które bardzo uczciwie pracują"

Źródło:
Fakty po południu TVN24

Koncern paliwowy Galp odkrył u brzegów Namibii, na południu Afryki, złoże ropy naftowej uważane za jedno z największych na świecie. Według wstępnych szacunków portugalskiej firmy zasobność złoża to co najmniej 10 miliardów baryłek ropy naftowej.

Odkryto potężne złoże ropy. Jedno z największych na świecie

Odkryto potężne złoże ropy. Jedno z największych na świecie

Źródło:
PAP
Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Nie zważa na wiek ani na płeć. "Lekarka powiedziała, że przyjemność wróci za kilka miesięcy"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Rada Polskich Mediów stanowczo sprzeciwia się bezprawnym i szkodliwym społecznie działaniom podejmowanym przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wobec niezależnych mediów" - brzmi treść uchwały RPM. Sprawa dotyczy decyzji oraz wypowiedzi Macieja Świrskiego wymierzonych w redakcje TVN24, TOK FM.

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Rada Polskich Mediów: działalność przewodniczącego KRRiT godzi w wolność słowa

Źródło:
tvn24.pl

Stacja informacyjna TVN24, należąca do globalnego koncernu medialnego Warner Bros. Discovery, była najbardziej opiniotwórczym medium w Polsce w marcu 2024 roku - wynika z najnowszego raportu Instytutu Monitorowania Mediów. Na informacje przekazywane na antenie TVN24 powoływano się ponad 4,2 tysiąca razy.

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

TVN24 liderem rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

W Polsce rządzący skazani są na megalomanię. Do takiego wniosku doszedłem, słuchając rozmowy Pawła Kowala z Moniką Olejnik. Kowal przekonywająco opowiadał o swoich rozległych kontaktach zagranicznych. Z opowieści tych wynikało, że jego rozmówcy przypisują nam kluczową rolę w rozgrywającym się na teranie Ukrainy konflikcie Rosja-Zachód. Piszę "konflikt Rosja-Zachód" z rozmysłem - nie żebym chciał pomniejszyć dzielność Ukraińców. Chodzi mi tylko o to, byśmy widzieli świat takim, jakim jest. Przychodzą mi te myśli do głowy, bo w tych dniach minęła 110. rocznica urodzin Jana Karskiego, a to on właśnie w czasie drugiej wojny światowej doszedł do przekonania, że Polacy nie chcą widzieć rzeczywistości takiej, jaką ona jest.

Mikromaniak Jan Karski 

Mikromaniak Jan Karski 

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiedziała o "miłosnym dramacie w sportowym świecie", czyli o filmie "Challengers" z Zendayą, który wszedł właśnie do kin. Na wielkim ekranie można też obejrzeć film "Back to Black. Historia Amy Winehouse" - pierwszą fabularną biografię wokalistki. Z kolei do księgarń trafiła książka o legendarnym zespole ABBA. Muzycy ujawnili niepublikowane wcześniej szczegóły z ich życia zawodowego i prywatnego. W programie nie zabrakło też nowinek ze świata gwiazd.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl

Rozmowa na filmowo-sportowym szczycie. Iga Świątek zapytała aktorkę Zendayę o jej rolę w filmie "Challengers". Hollywoodzka gwiazda wcieliła się w nim utalentowaną tenisistkę. Film, za którego dystrybucję w Europie odpowiada Warner Bros. Pictures, od piątku można oglądać w kinach w Polsce.

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Sportowe emocje i uczuciowy trójkąt. "Challengers" wchodzi na ekrany kin

Źródło:
"Fakty po Południu" TVN24

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24