Ominął auto przed przejściem, zmiótł z pasów pieszego. Nagranie ku przestrodze

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Potrącenie pieszego w Zawadzkiem
Potrącenie pieszego w Zawadzkiempolicja Strzelce Opolskie
wideo 2/5
wideo dla Tamary

22-letni pieszy przechodził - na oznakowanym przejściu - przez ulicę w Zawadzkiem (Opolszczyzna). Został potrącony przez kierowcę, który omijał auto, które zatrzymało się przed przejściem. Uderzenie było tak mocne, że 22-latek odbił się od samochodu, przeleciał w powietrzu i uderzył w stojące przy ulicy barierki. Trafił do szpitala. Policja - ku przestrodze - pokazuje fragment nagrania.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 12.20 na ulicy Opolskiej w Zawadzkiem. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 51-letni kierowca renault omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa przechodzącym osobom, a następnie potrącił będącego na pasach 22-latka - informuje Marta Białek z policji w Strzelcach Opolskich.

Na fragmencie nagrania opublikowanym przez policję widać, jak kierowca omija auto przed przejściem. Zjeżdża na przeciwległy pas ruchu i uderza - uszkadzając też jeden ze znaków - w idącego pieszego. Mężczyzna został uderzony tak mocno, że odbił się od samochodu i uderzył w stojące przy ulicy barierki.

Potrącony mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Opolu. Kierowca renault był trzeźwy.

Policja nie informuje, jakie konsekwencje poniósł 51-letni kierowca.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Policja apeluje i przypomina o zasadach

- Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drodze. Sobotni wypadek pokazuje, że wystarczy chwila nieostrożności, by doprowadzić do poważnego zdarzenia drogowego - podkreśla Białek.

- kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego; - kierujący ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście; - zabrania się kierującemu pojazdem wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany; - zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu; - zabrania się kierującemu jazdy wzdłuż przejściu dla pieszych; - w razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: policja w Strzelcach Opolskich

Pozostałe wiadomości