Polska

Wyłapywanie gangu z Wołomina

Polska

mat. operacyjne policjiKolejne zatrzymania członków grupy wołomińskiej

Zatrzymaliśmy 16 osób związanych z grupą wołomińską - informują policjanci. Grupie zarzucają wprowadzenie do obrotu pół tony marihuany i amfetaminy, kilkuset tysięcy tabletek ekstazy oraz kilkudziesięciu kilogramów innych narkotyków.

- Przez ostatnie trzy dni funkcjonariusze wchodzili do kolejnych mieszkań w stolicy i miejscowościach powiatu wołomińskiego i zatrzymali 16 osób - relacjonuje Anna Kędzierzawska ze stołecznej policji. Jak dodała, funkcjonariusze znaleźli 170 g kokainy, sprzęt do porcjowania narkotyków oraz mienie i środki pieniężne warte ponad 103 tys. zł. Jak zapowiada, jeszcze we wtorek prokuratura wystąpi do sądu o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. W akcji zatrzymania członków grupy wzięli udział funkcjonariusze warszawskiego CBŚ, antyterroryści oraz policjanci z Wołomina.

Ostatnie zatrzymania są kontynuacją działań z czerwca i października. Kędzierzawska przypomniała, że w ręce policji wpadły już wcześniej 33 osoby z tej grupy. Postawiono im łącznie ponad 50 zarzutów, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się handlem narkotykami i ich przemytem - informuje Kędzierzawska.

Najpierw w połowie roku funkcjonariusze z Wołomina, warszawskiego CBŚ, Nowego Dworu Mazowieckiego i Legionowa weszli do kilkunastu domów w okolicach Warszawy - zatrzymali wówczas 19 członków grupy. Podczas przeszukania znaleziono kilkadziesiąt ampułek ze sterydami anabolicznymi, narkotyki i broń palną, w tym pistolet gazowy, karabin maszynowy i karabin z II wojny światowej typu MOSIN. Policjanci znaleźli też wtedy nieuzbrojony granat. Oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zatrzymani usłyszeli wtedy zarzut udziału w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w znacznych ilościach (co najmniej 8.800 szt. tabletek ecstasy, 2 kg amfetaminy, 3 kg marihuany, kilkaset gramami kokainy).

W połowie października w ręce policji wpadło kolejnych 14 członków tej grupy. 13 mężczyzn i 1 kobietę w wieku od 19 do 43 lat zatrzymano w Warszawie i powiecie nowodworskim. Podczas przeszukań przeprowadzonych wówczas w ich mieszkaniach i domach zabezpieczono na poczet przyszłych kar: cztery luksusowe samochody, 2 komputery, 54.300 złotych, złotą biżuterię oraz 100 telefonów komórkowych.

Prowadzący postępowanie nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. operacyjne policji