Tusk skomentował wynik wyborów. Przeróbką tweeta z czasów... afery podsłuchowej


Donald Tusk pogratulował Beacie Szydło zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Szef Rady Europejskiej poinformował o tym na Twitterze parafrazując swój wpis z czasów afery podsłuchowej.

"W imieniu swoim oraz Rady Europejskiej pragnę pogratulować wygranej w wyborach, która otwiera Pani drogę do nominacji na Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej. Życzę powodzenia w Pani misji, udanych i owocnych rządów umacniających pozycję Polski w Unii Europejskiej oraz liczę na dobrą współpracę" - napisał w liście do Szydło Tusk. W zamieszczonym wcześniej wpisie na Twitterze zapowiedział, że szerzej odniesie się do sprawy wyborów w Polsce we wtorek na konferencji prasowej. "Wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej. We wtorek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej:) (gratulacje wysłane)" - napisał Tusk.

Wybory - normalna sprawa. Nie lekceważę jej. We wtorek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej:) (gratulacje wysłane).— Donald Tusk (@donaldtusk) październik 26, 2015

"Przykra sprawa"

Podobny tweet na profilu byłego premiera, a dziś szefa Rady Europejskiej znalazł się w czerwcu ubiegłego roku. Dotyczył on wtedy wybuchu - uderzającej w rząd - afery podsłuchowej.

Przykra sprawa. Nie lekceważę jej. W poniedziałek o 15 odniosę się do niej publicznie na konferencji prasowej.— Donald Tusk (@donaldtusk) czerwiec 14, 2014

Od tamtej pory inni politycy i internauci chętnie przypominali komentarz Tuska, wytykając Platformie Obywatelskiej każdy błąd.

[object Object]
Antoni Macierewicz komentuje zwycięstwo wyborcze PiS (wypowiedź z 26 października)tvn24
wideo 2/23

Autor: kl//tka / Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości