120 na liczniku i dwa promile. Rajd pijanego kierowcy nagrał pasażer

TVN24 | Polska

Autor:
akw,ads/adso/kwoj
Źródło:
TVN24
Szaleńczy rajd ulicami Wrocławia. Relacja pasażeraMateriał prywatny
wideo 2/13
Materiał prywatnySzaleńczy rajd ulicami Wrocławia. Relacja pasażera

- W 90 procentach byłem przekonany, że będziemy mieli wypadek i dojdzie do tragedii - mówi pan Marek, który zamówił kurs w jednej z firm przewozowych i jako pasażer nagrał grożące poważnymi konsekwencjami zachowanie pijanego kierowcy. Ten po centrum Wrocławia pędził 120 kilometrów na godzinę.

Nagranie zostało zarejestrowane na ulicy Ruskiej, z której kierowca wyjechał na ulicę Kazimierza Wielkiego.  Mężczyzna jechał środkiem jezdni, nie zatrzymywał się na czerwonych światłach i niemal potrącił przechodnia na "zebrze".

Do wypadku nie doszło dzięki panu Markowi Durdyniowi. Gdy przejeżdżali obok policyjnego radiowozu, ten szarpnął kierowcę, po czym samochód przejechał przez pas zieleni i zatrzymał się na sygnalizatorze świetlnym. Wtedy pasażer wysiadł i wyciągnął kierowcę z auta.

"Zapach alkoholu w samochodzie"

Awanturujących się na środku skrzyżowania mężczyzn rozdzielili policjanci. A potem wysłuchali, co kierowca i pasażer mieli do powiedzenia.

- Podczas rozmowy z mężczyznami na jaw wyszedł powód całego zamieszania. Jeden z nich poinformował policjantów, że kilka minut wcześniej zamówił usługę transportową za pomocą popularnej aplikacji. Na miejsce przyjechała toyota, za kierownicą której siedział 28-letni obywatel Ukrainy. Podczas przejazdu pasażer zwrócił uwagę na niebezpieczny styl jazdy kierującego pojazdem. Niepokojący był też silny zapach alkoholu, unoszący się w samochodzie - tłumaczy Krzysztof Marcjan z biura prasowego wrocławskiej policji.

Kierowca w istocie był nietrzeźwy. Miał ponad 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany.

Pasażer nagrał rajd w centrum WrocławiaPędził 120 kilometrów na godzinę przez centrum Wrocławia, przy dwóch promilach alkoholu w organizmie. Kierowca jednej z firm zajmujących się przewozem ludzi w tym stanie omal nie spowodował wypadku. Fragment przejazdu nagrał siedzący obok pasażer.Materiał prywatny

"Byłem przekonany, że będziemy mieli wypadek i dojdzie do tragedii"

Marek Durdyń w rozmowie z TVN24 powiedział, że "to była bardzo niebezpieczna sytuacja". - W 90 procentach byłem przekonany, że będziemy mieli wypadek i dojdzie do tragedii. Prędkość 120 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym z osobą, która nie myśli racjonalnie, to jest pewna śmierć - mówił.

- Nie pozwolę, żeby jakiś pijany kierowca zrobił krzywdę mi, mojej rodzinie czy komukolwiek. Reagowałem, reaguję i będę reagował. Zachęcam wszystkich do tego, żeby nie byli obojętni - dodał.

Obywatel Ukrainy musi teraz liczyć się z konsekwencjami. Jak podaje policja, zatrzymano mu prawo jazdy, a także dowód rejestracyjny toyoty. Usłyszał też zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat więzienia. Może odpowiedzieć też za szarpaninę z klientem, a także uszkodzenie innego samochodu w trakcie swojej brawurowej jazdy po Wrocławiu.

Źródło: TVN24

Autor:akw,ads/adso/kwoj

Źródło zdjęcia głównego: Materiał prywatny