Wpadli pseudokibice handlujący narkotykami. Grozi im 10 lat

Do zatrzymań doszło 5 marca
Do zatrzymań doszło 5 marca
Źródło: policja.pl
Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dziewięć osób powiązanych z bojówką kibicowską jednego z klubów piłkarskich w Dębicy (woj. podkarpackie). Grupa ma na swoim koncie handel narkotykami, głównie amfetaminą i marihuaną, które trafiały do innych pseudokibiców. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło 5 marca. Policjanci CBŚ przeszukali mieszkania i posesje, w których przebywały osoby podejrzane o handel narkotykami. Funkcjonariusze znaleźli też marihuanę

Zatrzymani

W sumie zatrzymano dziewięciu mężczyzn w wieku 19-26 lat. Są to mieszkańcy Dębicy i okolic. Postawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Trzem osobom postawiono zarzut kierowania grupą.

Oprócz tego, zatrzymani usłyszeli zarzuty za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec siedmiu mężczyzn tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wobec dwóch pozostałych - policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Autor: mn//kdj / Źródło: tvn24.pl

Czytaj także: