Polska

"Wszystko super, ale...". Spostrzegawczy mieszkaniec wytyka wpadkę w spocie Kopacz

Polska

Spot PO silna gospodarka, wyższe płace
Platforma ObywatelskaKopacz w spocie "Silna gospodarka, wyższe płace"

W jednym ze spotów wyborczych premier Ewa Kopacz przekonuje, że Polska zmienia się na lepsze. Jeden z mieszkańców dostrzegł, że w tle, za oknami pędzącego pociągu, pojawia się na chwilę wiadukt kolejowy w Mławie. Tymczasem jego oddania do użytku mieszkańcy od dawna nie mogą się doczekać.

"Polska zmieniła się na lepsze. Każdy widzi to za oknem. Żyjemy w pięknym kraju, który nie jest ruiną" - mówi w spocie wyborczym premier Ewa Kopacz. Jedzie w tym czasie pociągiem, a za oknem widać m.in mławski krajobraz.

Czytelnik lokalnego portalu naszamlawa.pl zauważył w tle wiadukt, który pomimo kilku wcześniej podawanych terminów, wciąż nie został oddany do użytku. "Przejeżdża w swoim nowym spocie wyborczym pod zamkniętymi w nieskończoność wiaduktami w Mławie (Wólka), pokazując jak pięknie zmienia się nasz kraj. Wszystko super, ale niech może otworzy wreszcie te wiadukty" - napisał mieszkaniec miasta w opublikowanym liście.

Jak poinformował portal, że we fragmentach spotu rzeczywiście widać wiadukt znajdujący się przy ul. Piłsudskiego i Żuromińskiej w Mławie, z którego mieszkańcy wciąż nie mogą korzystać.

Opóźnienia w oddaniu wiaduktów

Wiadukty na Wólce przy ul. Piłsudskiego i Żuromińskiej oraz przy stacji Mława Miasto zostały ukończone w połowie 2014 roku. Od tej pory PKP kilkakrotnie przekładały datę ich otwarcia.

Jak podaje naszamlawa.pl, we wrześniu 2014 roku informowano, że odbiory potrwają około dwóch tygodni, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie planowane było do końca roku. W grudniu 2014 r. PKP poinformowały, że przeprawą przy stacji Mława Miasto kierowcy pojadą w marcu 2015 roku. Okazało się jednak, że do wykonania było jeszcze odwodnienie i przepust, więc i ten termin nie został dotrzymany.

Jeśli chodzi o wiadukt przy ulicy Piłsudskiego i Żuromińskiej, prace zostały zakończone, odbył się również odbiór końcowy. Jednak jak opisuje mławski portal, zespół prasowy PKP PLK poinformował, że Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał "dodatkowe zalecenia, które są realizowane".

Stopklatka ze spotu Ewy Kopacz. W tle fragment wiaduktu przy ul. Piłsudskiego i Żuromińskiej

Autor: js//rzw,ja / Źródło: naszamlawa.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości