Polska

"Cudownie idzie nasz Finał. Śmiga to bardzo dobrze"

Polska

Owsiak: wszystko śmiga bardzo dobrzetvn24
wideo 2/35

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Cudownie idzie, mimo pogody, która jaka jest, każdy widzi. Bardzo się cieszymy - podsumował na konferencji prasowej szef WOŚP Jerzy Owsiak. Dodał, że kwotę zebraną w niedzielę do godziny 17 w zeszłym roku udało się osiągnąć dopiero o godzinie 20.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. #WOSPwTVN24

W niedzielę odbywa się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZĄ RELACJĘ Z 27. FINAŁU WOŚP >

Owsiak: śmiga to wszystko bardzo dobrze

O przebiegu akcji informował szef WOŚP Jerzy Owsiak na drugiej niedzielnej konferencji kilka minut przed godziną 17.

ZOBACZ CO POWIEDZIAŁ NA PIERWSZEJ KONFERENCJI >

- Cudownie idzie nasz Finał, mimo pogody, która jaka jest, każdy widzi. Bardzo się cieszymy - podsumował Owsiak, nawiązując do pochmurnej i mokrej aury w Warszawie.

Poinformował, że na koncie Orkiestry jest już 33 664 890 złotych. - Aż trudno porównywać. Rok temu to był stan konta na godzinę 20. Śmiga to wszystko bardzo dobrze. Cieszymy się, że jest taka suma - dodał.

Wskazywał, że "Polska lubi brać się za łby, dyskutować, dyskredytować, mówić rzeczy nieprawdopodobne na swój temat". - Nagle dzisiejszy dzień zadaje temu kłam. Już sam nie wiem, na czym polega ten cały kosmos. Dzisiaj znowu pokazujemy siebie od wspaniałej, niebywałej, pięknej strony - powiedział założyciel WOŚP.

27. Finał

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje wielką zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje w darze, przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce, najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2019 W TVN24 >

Całość popołudniowej konferencji WOŚPtvn24

Autor: ads / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24