Witold Odrobina nie żyje

Autor:
akr
Źródło:
Press.pl, tvn24.pl

Dziennikarz Witold Odrobina nie żyje. Przez wiele lat był związany z radiem RMF FM oraz TVN Grupą Discovery. W swojej dziennikarskiej karierze zajmował się wieloma tematami, w ostatnim czasie między innymi motoryzacją.

Informację o śmierci dziennikarza potwierdziła tvn24.pl Edyta Kubalska, producentka "Raportu Turbo" w TVN Turbo. Witold Odrobina miał 50 lat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Witold Odrobina działał zarówno w radiu, jak i telewizji

Jak przypomina press.pl, dziennikarz prowadził w RMF FM m.in. "Szewski kwadrans" i "Osadę Wirakocza" czy - razem z Marcinem Jędrychem - legendarną audycję "JW23". Odrobina występował też w radionoweli "Apteka Marzenie", a z Jerzym Skoczylasem współprowadził satyryczną weekendową audycję "Wiódł ślepy kulawego", w której komentowano wydarzenia każdego minionego tygodnia. Jako reporter tej rozgłośni "z powietrza, latając helikopterem RMF FM, dawał relacje z takich wydarzeń jak powódź stulecia w 1997 r., a także akcji drogowych czy imprez organizowanych przez RMF FM" - podaje portal.

Po odejściu ze stacji pracował w Antyradiu, w Polskim Radiu Euro i później też w krakowskim KRK FM i Radiu Kraków. Prowadził również "Odrobina Więcej Polski" w Wirtualnej Polsce.

Witold Odrobina był także związany z TVN Grupą Discovery. W TVN Warszawa miał program "Odrobina miasta" oraz "Serial w wielkim mieście". W TVN Turbo prowadził "Odrobinę Polski", a w ostatnim czasie był zaangażowany przy programie "Raport Turbo" w TVN Turbo.

"Wybitny i niepowtarzalny głos" - wspomina cytowany przez press.pl Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes RMF. "W RMF FM doskonały reporter, ze znakomitą znajomością problemów Krakowa i Małopolski. Dodatkowo człowiek wielu talentów z niezwykłym głosem" - dodaje.

"Wito był reporterem z prawdziwego zdarzenia"

Stacja TVN Turbo wydała oświadczenie, w którym czytamy, że "Wito był reporterem z prawdziwego zdarzenia". "Wrodzona ciekawość, umiejętność docierania do ludzi i poczucie humoru w połączeniu z charakterystycznym, tubalnym głosem sprawiały, że każde miejsce i wydarzenie - nieważne, czy wystawa youngtimerów, pokaz możliwości elektrycznych autobusów czy rajd motocykli - stawały się w jego relacjach jeszcze ciekawsze i bardziej kolorowe, niż w rzeczywistości" -  napisali jego koledzy z redakcji TVN Turbo.

"Dzięki niemu widzowie TVN Turbo mieli okazję zapoznać się z efektami pracy domorosłych konstruktorów, wynalazców i innych ludzi zakochanych w motoryzacji. Wito uwielbiał z nimi rozmawiać i opowiadać o ich hobby, bo sam był jednym z nich – pasjonatem, którego pozytywne nastawienie do życia udzielało się wszystkim wokół" - czytamy.

"Niech ci będzie dobrze tam, gdzie jesteś"

Odrobinę pożegnał na Twitterze Marcin Wrona, obecnie korespondent "Faktów" TVN w USA. "Chłopie niech ci będzie dobrze tam, gdzie jesteś. Na zawsze połączyło nas JW23 (audycja w RMF FM - red.)" - napisał.

Szymon Jadczak, dziennikarz Wirtualnej Polski, a w przeszłości między innymi producent TVN Turbo, napisał o Odrobinie: "Bardzo pozytywny człowiek. Wyjątkowa postać".

Autor:akr

Źródło: Press.pl, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości