Hołownia: zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka", uwłaszczać się na nieruchomościach, bo może być różnie

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24
Hołownia o dotacjach od Czarnka: zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka"
Hołownia o dotacjach od Czarnka: zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka"TVN24
wideo 2/6
TVN24Hołownia o dotacjach od Czarnka: zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka"

Nie można w tak bezczelny sposób wynosić z budżetu państwa pieniędzy w reklamówkach i pakować ich do szafek swoich kolegów - powiedział Szymon Hołownia, lider Polski 2050 o dotacjach od ministra Czarnka na zakup nieruchomości przez fundacje związane z PiS.

Dziennikarze tvn24.pl opisali, jak pieniądze z funduszu ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka trafiały do organizacji zbliżonych do PiS. Wielomilionowe dotacje przeznaczane były na zakup nowych siedzib. Jednocześnie wiele organizacji zajmujących się edukacją oraz placówek dydaktycznych nie otrzymało z budżetu resortu ani złotówki. Co druga nagrodzona przez Czarnka organizacja otrzymała najpierw negatywną ocenę złożonego wniosku. Jak wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24, 68 procent Polaków jest zdania, że w związku z aferą Willa plus, Przemysław Czarnek powinien podać się do dymisji. Przeciwnego zdania jest 20 procent respondentów. 12 procent ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć". 

Z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika też, że 70 procent ankietowanych źle ocenia decyzję ministra edukacji.

Hołownia: zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka"

Lider Polski 2050 mówił o dotacjach od ministra Czarnka w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. - Nie można w tak bezczelny sposób wynosić z budżetu państwa pieniędzy w reklamówkach i pakować ich do szafek swoich kolegów - ocenił.

Czarnek do dymisji? Sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24 >>>

- Wczoraj przez Sejm przeszła ustawa o egzekucji w administracji, gdzie jest zaszyty mechanizm o funduszu edukacji finansowej, który będzie w gestii ministra finansów. To circa 150 milionów złotych, które oni chcą znowu wynieść w reklamówkach. Na tej samej zasadzie co wille Czarnka - powiedział Hołownia.

- Zrozumieli, że trzeba budować "projekt arka", uwłaszczać się na nieruchomościach jak nomenklatura pod koniec lat 80., bo może być różnie - ocenił.

Sondaż: czy nieruchomości przyznane organizacjom bliskim PiS powinny zostać im odebrane? >>>

Hołownia: pieniądze są wynoszone w reklamówkach

Podkreślił, że "nie można dawać moralnego przyzwolenia na to".

- Trzeba teraz głośno o tym mówić, że pieniądze z naszej kasy są przez PiS wynoszone w reklamówkach, a później zobaczyć, co da się zrobić w granicach prawa, żeby ten majątek odzyskać. To jest granda kompletna - podkreślił.

Zaślepka materiału TVN24GO
Szymon Hołownia w "Rozmowie Piaseckiego"
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości