Weto dla centralnego sterowania i "ośmieszenie" w Małopolsce. "Nie szanują głosu" Kaczyńskiego

Źródło:
TVN24
Żaryn: to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej w Prawie i Sprawiedliwości
Żaryn: to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej w Prawie i SprawiedliwościTVN24
wideo 2/4
Żaryn: to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej w Prawie i SprawiedliwościTVN24

Sytuacja, która dotyczyła sejmiku małopolskiego, jest problemem wewnętrznym Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą nie jest tajemnicą, że zarówno w PiS-ie jak i w koalicji rządzącej są pewne napięcia i kłótnie - mówił w "Kawie na Ławę" doradca prezydenta Andrzeja Dudy Stanisław Żaryn. Przyznał jednocześnie, że "absolutnie jest to zły sygnał na temat i przywództwa, i sytuacji wewnętrznej" w PiS. - Zawsze pan prezes bał się imposybilizmu - stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. Jak mówiła, w Małopolsce "mieliśmy imposybilizm pana prezesa, który nic nie może". - Miał być Kmita, wyszedł Smułka - podsumowała.

W czasie czwartkowej sesji sejmiku małopolskiego wybory na marszałka wygrał nowy kandydat PiS - Łukasz Smółka, który do tej pory był wicemarszałkiem. Wcześniej kandydatura posła Łukasza Kmity została pięciokrotnie odrzucona, mimo że forsował ją sam Jarosław Kaczyński.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Mam nadzieję, że sejmik będzie mniej memiczny". Jest nowy marszałek Małopolski

Żaryn: Prawo i Sprawiedliwość miało realny problem

- Sytuacja, która dotyczyła sejmiku małopolskiego, jest sytuacją, która jest problemem wewnętrznym Prawa i Sprawiedliwości. Zresztą nie jest tajemnicą, że zarówno w PiS-ie, jak i w koalicji rządzącej są pewne napięcia wewnętrzne i kłótnie, spory, czy programowe, czy personalne - mówił w "Kawie na Ławę" doradca prezydenta Andrzeja Dudy Stanisław Żaryn.

W jego ocenie "Prawo i Sprawiedliwość miało realny problem, jeżeli chodzi o to, jak tę sytuację rozwiązać". - Ale to jest wewnętrzna sprawa PiS-u. Ja w PiS-ie nie jestem, nigdy nie byłem, więc trudno mi powiedzieć, co tam się działo - stwierdził. - To jest oczywiście sytuacja, którą partia musi przepracować, bo absolutnie jest to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej - powiedział Żaryn.

Żaryn: to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej w Prawie i Sprawiedliwości
Żaryn: to zły sygnał na temat i przywództwa i sytuacji wewnętrznej w Prawie i SprawiedliwościTVN24

Thun: Kaczyński nie powinien się wtrącać

Pytana, dlaczego nie udało się w Małopolsce przejąć władzy z rąk PiS, Róża Thun (Polska 2050), odparła: - Uważam, że Platforma się zakiwała na śmierć i wystawiła kandydata, który nie miał żadnych szans na początek. Jeszcze nie było nawet głosowania. Potem nie udały się jakieś koalicje wyciągania poszczególnych radnych z Sejmiku ze strony pisowskiej.

Według niej nie powinno być tak, że "decyduje szef partii w Warszawie, kto ma być marszałkiem w poszczególnych województwach". - To całe mieszanie się przewodniczącego PiS-u, czyli Jarosława Kaczyńskiego w to, co sobie radni gotują w Małopolsce, jest czymś bardzo niedobrym i jak widać nie udawało mu się - oceniła. Dodała, że radni "nie szanują jego głosu, a on nie powinien się w to wtrącać".

- Niech sobie radni decydują sami. Jeżeli zrobiliśmy tą wielką reformę samorządową i mamy samorządy, co jest kolosalnym sukcesem w Polsce, powinniśmy się nimi interesować. Trzeba się interesować tym, co się dzieje w samorządach, ale nie centralnie zarządzać samorządami, bo to je osłabia. W Małopolsce jak widać wyszło to fatalnie - podkreśliła Thun. Stwierdziła, że proces wyboru marszałka sejmiku małopolskiego trwał bardzo długo i "bardzo podważył jakość zarządzania Małopolską i trochę ośmieszył cały ten proceder". Zobaczymy, jaką będzie miał władzę, czy jaki prestiż będzie tego nowego marszałka, który z takim ogromnym trudem został wybrany - dodała.

Thun: Kaczyński nie powinien się wtrącać
Thun: Kaczyński nie powinien się wtrącaćTVN24

Horała: tarcia w polityce demokratycznej raz na jakiś czas się zdarzają

- Ja absolutnie nie znam tej sytuacji, bo jestem z drugiego końca kraju - stwierdził Marcin Horała z PiS. - Szczerze, z ręką na sercu, akurat nie jestem ekspertem, co do naszych wewnętrznych spraw w Małopolsce. Tego rodzaju tarcia w polityce demokratycznej raz na jakiś czas się zdarzają w różnych partiach - przekonywał.

Dodał, że "źle byłoby, gdyby w Prawie i Sprawiedliwości było tak, że ci którzy są lojalni wobec partii, którzy grają zespołowo, którzy mówią: no dobrze, jeżeli nie ja, to trudno, podporządkuję się, regularnie mieli przegrywać z tymi, którzy mówią: dobra, albo ja, albo wywracam stolik, albo nic z tego nie będzie, niech rządzi Platforma, niech rządzi ktokolwiek, to muszę być ja. Uważam, że takie postawy, te drugie powinniśmy zwalczać, a te pierwsze promować - mówił Horała.

Horała: tarcia w polityce demokratycznej raz na jakiś czas się zdarzają
Horała: tarcia w polityce demokratycznej raz na jakiś czas się zdarzająTVN24

Scheuring-Wielgus o "problemie wewnątrz partii" Jarosława Kaczyńskiego

- Ja po raz pierwszy miałam możliwość patrzenia trochę z boku, z Brukseli na to, co się działo w Małopolsce. I dziwię się panu Żarynowi, że pan mówi, że to nie jest takie istotne, że nikt się tym nie interesuje - powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy. Przypomniała, że prezydent Andrzej Duda pochodzi z Krakowa. - I dla niego myślę, że było kluczowe to, co tam się działo - dodała.

Zwróciła uwagę, że "oprócz tych problemów Jarosława Kaczyńskiego w Małopolsce, jest jeszcze problem wewnątrz partii, bo pan Ardanowski zakłada przecież nową partię".

W rozmowie z Interią Jan Krzysztof Ardanowski, a w przeszłości minister rolnictwa i rozwoju wsi powiedział, że "funkcjonował mit, że prezes jest nieomylny, nie wolno go krytykować, bo to nieledwie świętokradztwo". - A to on ponosi odpowiedzialność za wyniki i dobór współpracowników, tego wianka pochlebców, którzy stanowią jego dwór - stwierdził. - Partia będzie. Jest potrzebna za trzy lata, w wyborach do parlamentu - dodał.

Scheuring-Wielgus i Lubnauer w "Kawie na ławę" o wyborach w sejmiku małopolskim
Scheuring-Wielgus i Lubnauer w "Kawie na ławę" o wyborach w sejmiku małopolskim TVN24

Lubnauer: partia powoli już naprawdę ma gdzieś, co mówi prezes

- Zawsze pan prezes bał się imposybilizmu - stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. Jak mówiła, w Małopolsce "mieliśmy imposybilizm pana prezesa, który nic nie może". - Miał być Kmita, wyszedł Smółka - podsumowała.

- Chyba nikt nie ma wątpliwości, że partia powoli już naprawdę ma gdzieś, co mówi prezes. Pokazała to nie tylko kwestia Małopolski, ale także to, co się działo w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie jakoś nie wchodzili kandydaci prezesa, tylko ci z dalszych miejsc - zauważyła.

"Ważne jest, żebyśmy wypracowali jakiś kompromis"

W sobotę premier Donald Tusk zaprosił organizatorów protestu dotyczącego prawa autorskiego na spotkanie w środę w centrum "Dialog". Źródłem sporu jest nowelizacja ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, która wdraża do polskiego porządku prawnego dwie unijne dyrektywy.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Big techy nie powinny wykorzystywać autorów i wydawców". Tusk zaprasza na spotkanie

- W momencie, kiedy rozpoczęła się debata w Komisji Kultury, jako Lewica już zgłaszaliśmy swoje poprawki, również te związane z propozycjami zgłaszanymi przez wydawców - powiedziała Scheuring-Wielgus, która do niedawna pełniła funkcję sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodała, że "Donald Tusk zgłosił inicjatywę na środę, ale to Lewica zaprasza i zapraszała na jutro na spotkanie do pani marszałek Biejat".

- Dziwię się, że koledzy z Koalicji Obywatelskiej i z Polski 2050 nie pochylili się nad tym. Akurat Prawo i Sprawiedliwość głosowało nad tymi poprawkami, co też chciałabym zaznaczyć. Dziwię się, że ta refleksja przyszła kilka dni później u Koalicji Obywatelskiej - stwierdziła europosłanka Lewicy. - Ale zapraszam bardzo serdecznie już w poniedziałek o godzinie 15 do Senatu, bo tam się odbędzie pierwsza debata na ten temat, z inicjatywy Lewicy, a nie Donalda Tuska - podkreśliła.

- Zaskakuje mnie ta pochwała PiS-u - odpowiedziała Katarzyna Lubnauer. Przypomniała, że "mówimy o dyrektywie, która powinna wejść w 2021 roku i od której płacimy po 2 tysiące euro kary za każdą godzinę, nałożonej przez TSUE".

- Układ jest taki, w którym wszyscy zdają sobie sprawę, że premier może zadecydować o ostatecznym kształcie tej ustawy. Ważne jest, żebyśmy wypracowali jakiś kompromis - powiedziała wiceminister edukacji.

Według niej dyrektywa UE "idzie w dobrym kierunku przyznania mediom i artystom praw do tantiem, praw do udziału w rynku". - Mam jedną refleksję. Szkoda, że już w 2021 roku ta dyrektywa nie była przyjęta, bo już mogłaby funkcjonować i dawać zyski i artystom, i mediom od trzech lat - dodała.

Autorka/Autor:momo/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Paweł Supernak

Pozostałe wiadomości

Tylko w ciągu dwóch dni od wycofania się Joe Bidena z wyścigu prezydenckiego i poparcia w nim Kamali Harris jako nowej kandydatki Partii Demokratycznej kampanię polityczki zasiliła kwota aż 126 milionów dolarów. Większość zgromadzono w ciągu pierwszych 24 godzin, ustanawiając "historyczny rekord". 

Ponad 120 milionów w dwa dni. Kampania Kamali Harris bije rekordy

Ponad 120 milionów w dwa dni. Kampania Kamali Harris bije rekordy

Źródło:
Politico, tvn24.pl

Senat przyjął z poprawkami ustawę o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy o ochronie baz danych oraz ustawy o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi. Zgodnie z przyjętymi poprawkami to prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej będzie mediatorem w sporach między wydawcami a big techami.

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Zmiany w prawie autorskim. Jest decyzja Senatu

Źródło:
PAP

W środę Sejm przyjął pakiet dwóch ustaw, które mają zreformować Trybunał Konstytucyjny - nową ustawę o TK i ustawę z przepisami wprowadzającymi zmiany. Obie ustawy trafią teraz do Senatu.

Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przyjęte przez Sejm 

Ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przyjęte przez Sejm 

Źródło:
PAP

W południowych krajach Europy, ogarniętych 40-stopniowymi upałami, płoną lasy. W środę z powodu dużego pożaru ewakuowano ponad tysiąc turystów z ośrodka wakacyjnego we włoskiej Apulii. W jednej z gmin w Aragonii na północnym wschodzie Hiszpanii zagrożone tereny musiały opuścić dziesiątki osób, w tym goście hotelu.

Ewakuowano 1200 osób z ośrodka wakacyjnego

Ewakuowano 1200 osób z ośrodka wakacyjnego

Źródło:
PAP, Reuters, tvnmeteo.pl

Z Korei Północnej do Rosji wysłano ponad pięć milionów pocisków artyleryjskich na potrzeby inwazji na Ukrainę - powiedział południowokoreański minister obrony Szin Won Sik. Zaznaczył, że to początek zacieśniania stosunków.

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Gigantyczna przesyłka pocisków z Korei Północnej do Rosji. "Sprawy nabrały tempa"

Źródło:
PAP

W okupowanej przez Rosjan Awdijiwce na wschodzie Ukrainy wybuchła epidemia cholery - poinformował w środę lojalny wobec Kijowa mer miasta Witalij Barabasz. - Mówią, że w mieście panuje straszliwy smród ciał ludzi, którzy zostali zabici. I nikt ich nie usuwa. Tam jest epidemiologiczna katastrofa - oświadczył.

W okupowanej przez Rosjan Awdijiwce wybuchła epidemia cholery

W okupowanej przez Rosjan Awdijiwce wybuchła epidemia cholery

Źródło:
PAP

Roman Giertych zapowiada, że "jeżeli nie zdarzy się nic niespodziewanego", to w czwartek na posiedzeniu zespołu do spraw rozliczenia rządów PiS wystąpi "kolejny sygnalista". "Wiele już rzeczy o PiS słyszałem, ale ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach" - napisał Giertych na platformie X.

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Giertych zapowiada kolejnego sygnalistę. "Ta opowieść zmroziła mi krew w żyłach"

Źródło:
tvn24.pl

Na stacji Warszawa Stadion, gdzie zatrzymują się pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, doszło do śmiertelnego wypadku. Są utrudnienia w ruchu.

Śmiertelny wypadek na stacji Warszawa Stadion

Śmiertelny wypadek na stacji Warszawa Stadion

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Rosyjski kucharz, który mieszka we Francji od 14 lat, został aresztowany pod zarzutem spiskowania z obcym mocarstwem w celu przeprowadzenia "destabilizacji na dużą skalę" podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Zapowiadał "ceremonię otwarcia, jakiej nigdy nie było". Rosjanin aresztowany w centrum Paryża

Zapowiadał "ceremonię otwarcia, jakiej nigdy nie było". Rosjanin aresztowany w centrum Paryża

Źródło:
"Guardian"

Humbak wyskoczył z wody, spadł na rufę łodzi motorowej i przewrócił ją wraz z załogą - do takiego zdarzenia doszło u wybrzeży amerykańskiego stanu New Hampshire. Całe zajście zostało uchwycone na nagraniu.

Wieloryb wywraca łódź, dwie osoby wpadają do wody. Nagranie

Wieloryb wywraca łódź, dwie osoby wpadają do wody. Nagranie

Źródło:
ENEX, BBC, The Post Business Insider

"Religia", "kolejna ideologia" - tak poseł PiS Piotr Kaleta przedstawiał problem dziury ozonowej. Sugerował, że został on wymyślony, a na dowód pytał ironicznie: "co się z nią stało?". Otóż dziura wciąż jest.

Poseł Kaleta: "co się stało z dziurą ozonową"? Odpowiadamy

Poseł Kaleta: "co się stało z dziurą ozonową"? Odpowiadamy

Źródło:
Konkret24

W środę przez Polskę przechodzą burze i intensywne opady deszczu. Woda dostała się do przejścia podziemnego na dworcu kolejowym w Gdyni. W czasie nawałnicy na Podhalu zalane zostały posesje i piwnice.

Zalane przejście na dworcu w Gdyni, drogi pod wodą w Ustce

Zalane przejście na dworcu w Gdyni, drogi pod wodą w Ustce

Źródło:
tvnmeteo.pl

Gdzie jest burza? W środę 24.07 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Śledź aktualną sytuację pogodową w kraju na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Silnie pada, porywiście wieje

Gdzie jest burza? Silnie pada, porywiście wieje

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Według prognoz Ministerstwa Finansów w 2027 roku, po wprowadzeniu zmian w akcyzie, za paczkę papierosów trzeba będzie zapłacić około 26-27 złotych - przekazał w środę wiceszef resortu Jarosław Neneman. Resort zamierza również pobierać 40-złotową opłatę od e-papierosów.

Tyle mają kosztować papierosy. Resort finansów szykuje zmiany w akcyzie

Tyle mają kosztować papierosy. Resort finansów szykuje zmiany w akcyzie

Źródło:
PAP

19-latka potrąciła w Rzeszowie przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych dzieci w wieku 7 i 11 lat. Policja zatrzymała młodej kobiecie prawo jazdy. Dzieci zostały przetransportowane do szpitala.

19-latka potrąciła dzieci na pasach

19-latka potrąciła dzieci na pasach

Źródło:
tvn24.pl
"Uśpione NATO" i pokój dla Ukrainy?

"Uśpione NATO" i pokój dla Ukrainy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Brawo uśmiechnięta Polska", "Tusk przysłany przez Niemców wykończy Polskę" - piszą internauci, komentując upadłość Browaru Kościerzyna. Tylko że historia ta działa się za poprzedniego rządu. Wyjaśniamy.

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Browar Kościerzyna upadł "po pół roku rządów Tuska"? Co to za historia

Źródło:
Konkret24

"W pokoju obok" - anglojęzyczny debiut Pedro Almodovara, "Queer" Luki Guadagnino, "Maria" Pablo Larraina, a nade wszystko druga część filmu, który triumfował w Wenecji w 2019 roku - "Joker: Folie à Deux" Todda Phillipsa, znajdą się w Konkursie Głównym zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Na czele jury, w którym zasiada między innymi Agnieszka Holland, stanie francuska gwiazda kina Isabelle Huppert.

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Nowe filmy Pedro Almodovara i Luki Guadagnino w Konkursie Głównym. Ale Wenecja najbardziej czeka na "Jokera 2"

Źródło:
Biennale Cinema 2024, "Variety", "IndieWire", tvn24.pl

Opublikowano roczne sprawozdanie finansowe rodziny królewskiej. Wiadomo, ile wynosić ma tzw. Sovereign Grant, czyli dotacja przeznaczona na potrzeby monarchii. I będzie ona znacząco większa. Podano również, jak radzi sobie finansowo następca tronu - książę William.

Królewskie dochody mocno w górę. Ile dostanie rodzina królewska, jakie są zarobki księcia Williama?

Królewskie dochody mocno w górę. Ile dostanie rodzina królewska, jakie są zarobki księcia Williama?

Źródło:
BBC, The Independent

IMGW ostrzega przed burzami. W powiecie tatrzańskim w Małopolsce podniesiono ostrzeżenie do najwyższego, trzeciego stopnia. Synoptycy wydają kolejne alarmy przed groźną pogodą. Zjawiskom będą towarzyszyć silne opady deszczu, a lokalnie sypnie gradem.

Uwaga, tutaj może być szczególnie niebezpiecznie. Ostrzeżenia trzeciego stopnia

Uwaga, tutaj może być szczególnie niebezpiecznie. Ostrzeżenia trzeciego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Zamachowiec, który strzelał do Donalda Trumpa, został zabity przez funkcjonariuszy w miejscu, z którego oddał strzały, na dachu jednego z okolicznych budynków. Biuro republikańskiego senatora Chucka Grassleya opublikowało nagranie, na którym widać ciało zabitego zamachowca, jego broń i strugę krwi.

Ciało, broń i służby. Nagranie z miejsca zabicia zamachowca

Ciało, broń i służby. Nagranie z miejsca zabicia zamachowca

Źródło:
Reuters, BBC, tvn24.pl

18 osób zginęło w katastrofie samolotu w Nepalu. Maszyna w czasie startu ze stołecznego lotniska zjechała z pasa i zapaliła się. Przeżył tylko pilot. Został przetransportowany do szpitala.

Samolot zjechał z pasa, rozbił się i zapalił. Ocalał tylko pilot

Samolot zjechał z pasa, rozbił się i zapalił. Ocalał tylko pilot

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP

Prezydent USA Joe Biden wygłosi pierwsze przemówienie po tym, jak zrezygnował z ubiegania się o reelekcję. Będzie można je obejrzeć w TVN24 i TVN24 GO.

Joe Biden wygłosi pierwsze przemówienie po rezygnacji z wyścigu o prezydenturę

Joe Biden wygłosi pierwsze przemówienie po rezygnacji z wyścigu o prezydenturę

Źródło:
tvn24.pl

"Ale dać Polakowi to rozdawnictwo", "złodziejstwo" - to reakcje internautów na przekaz w sieci, jakoby "przeciętna ukraińska rodzina" miała dostawać 10 tysięcy złotych miesięcznie w ramach różnego rodzaju świadczeń. To fake news stworzony poprzez manipulację danymi.

10 tysięcy złotych miesięcznie dostaje "przeciętna ukraińska rodzina"? To manipulacja

10 tysięcy złotych miesięcznie dostaje "przeciętna ukraińska rodzina"? To manipulacja

Źródło:
Konkret24

Kierujący toyotą ciągnął na pasie holowniczym 92-latka na wózku inwalidzkim. Na łuku drogi starszy mężczyzna spadł i zginął. Sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Autem holował 92-latka na wózku inwalidzkim. Doszło do tragedii, kierowca skazany

Autem holował 92-latka na wózku inwalidzkim. Doszło do tragedii, kierowca skazany

Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy mazdy, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Oba wylądowały w przydrożnym rowie. Kierujący i pasażer mazdy próbowali uciec z miejsca wypadku. Zostali zatrzymani przez jadącego do pracy policjanta i przypadkowego świadka. Okazało się, że mężczyźni byli pijani.

Próbowali uciec z miejsca wypadku. Zatrzymali ich policjant i przypadkowy świadek

Próbowali uciec z miejsca wypadku. Zatrzymali ich policjant i przypadkowy świadek

Źródło:
tvn24.pl

Policja opublikowała nagranie z akcji w Springfield w stanie Illnois, w czasie której jeden z funkcjonariuszy śmiertelnie postrzelił 36-letnią czarnoskórą kobietę. Ofiara sama wezwała policję, podejrzewając, że ktoś włamał się do jej domu. Policjant, który oddał strzał, został zwolniony i przebywa w areszcie. Jest oskarżony o morderstwo i nadużycie siły.

Wezwała policję, zabili ją w jej domu. Upubliczniono nagranie

Wezwała policję, zabili ją w jej domu. Upubliczniono nagranie

Źródło:
BBC, Reuters

Na 25 lat więzienia skazał łódzki sąd Bartosza K., któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna miał zaatakować 50-latka nożem i butelką, dusić, a na koniec oblać łatwopalną cieczą i podpalić. Wyrok nie jest prawomocny.

Zadawał ciosy nożem i butelką. Oblał ciało łatwopalną substancją i podpalił. Jest wyrok

Zadawał ciosy nożem i butelką. Oblał ciało łatwopalną substancją i podpalił. Jest wyrok

Źródło:
tvn24.pl

Burmistrz Łochowa (Mazowieckie) Robert G. i skarbniczka Maria K. usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych. Może im grozić nawet do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora oboje zawieszono w obowiązkach służbowych na stanowiskach burmistrza i skarbniczki gminy Łochów.

Burmistrz i skarbniczka z zarzutami, zostali zawieszeni

Burmistrz i skarbniczka z zarzutami, zostali zawieszeni

Źródło:
PAP

Ceny hoteli idą w górę o sto procent, restauracje są gotowe na najazd, sklepy szykują pasujące ubrania i bransoletki przyjaźni, a piekarnia sprzedaje ciastka "inspirowane Taylor". Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie przyjeżdża na trzy koncerty do Warszawy.

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Taylor Swift i gospodarka. "Kto powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, ten nie był Swiftie"

Źródło:
tvn24.pl

Oglądalność serialu "Figurantka" wzrosła o ponad 350 procent po tym, jak Joe Biden wycofał się z wyścigu o Biały Dom i przekazał swoje poparcie wiceprezydentce USA Kamali Harris. Media zwracają uwagę na podobieństwa między serialem a rzeczywistością. Wszystkie odcinki "Figurantki" dostępne są na platformie Max.

Po decyzji w sprawie Kamali Harris oglądalność serialu wzrosła o ponad 350 procent

Po decyzji w sprawie Kamali Harris oglądalność serialu wzrosła o ponad 350 procent

Źródło:
ABC News, CNN, tvn24.pl

Premier Donald Tusk powołał Jacka Bilewicza na stanowisko zastępcy prokuratora generalnego - przekazała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Anna Adamiak. Przez dwa miesiące Bilewicz pełnił obowiązki prokuratora krajowego.

Jacek Bilewicz powołany na zastępcę prokuratora generalnego

Jacek Bilewicz powołany na zastępcę prokuratora generalnego

Źródło:
PAP

Premier Donald Tusk podczas obchodów Święta Policji poinformował, że zdecydował o przekazaniu dodatkowego miliarda złotych na potrzeby tej służby. - Silna, sprawna dobrze przygotowana, przyzwoita policja, taką jaką mamy w Polsce, to jest gwarancja praw, wolności i bezpieczeństwa każdej Polki i każdego Polaka - mówił.

"Podjąłem decyzję". Tusk: dodatkowy miliard złotych na potrzeby policji

"Podjąłem decyzję". Tusk: dodatkowy miliard złotych na potrzeby policji

Źródło:
TVN24, PAP

Nie od dziś wiemy, że nominaci Prawa i Sprawiedliwości lubią duże pieniądze, więc się nie dziwię, że takie bardzo zuchwałe roszczenia względem MSZ Marek Magierowski sobie tutaj uzurpuje - komentował poseł KO Patryk Jaskulski. Poseł PiS Paweł Jabłoński mówił, że Magierowski jest ambasadorem RP "od momentu powołania go przez prezydenta do momentu odwołania go przez prezydenta".

Spór o ambasadorów. "Prezydent wkłada kij w szprychy"

Spór o ambasadorów. "Prezydent wkłada kij w szprychy"

Źródło:
TVN24, PAP

- Chciałam przede wszystkim zrobić płytę o Warszawie. Podejść do powstania w humanistyczny sposób, mówiący o emocjach - mówiła o swoim nowym albumie Monika Brodka. Krążek powstał z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Premierowy koncert pokaże TVN24.

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Warszawa według Brodki. "Od nadziei po upadek"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Państwo wejdzie w momencie, gdy ten proces będzie się zbyt długo przedłużał - stwierdził w TVN24 przewodniczący Rady Mediów Polskich i redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk, komentując poprawki senatorów do noweli ustawy o prawie autorskim. Jarosław Włodarczyk z Press Club Polska dodał, że wprowadzona w poprawkach procedura "przymusza obydwie strony: media, wydawców i big techy do tego, żeby usiąść do stołu".

"Ta procedura przymusza media, wydawców i big techy do tego, żeby usiąść do stołu"

"Ta procedura przymusza media, wydawców i big techy do tego, żeby usiąść do stołu"

Źródło:
tvn24.pl