TVN24 | Polska

Posłanka PiS o weryfikacji covidowej: Kaczyński dał nam wolną rękę. Umierają wszyscy, zaszczepieni i niezaszczepieni

TVN24 | Polska

Autor:
akr
Źródło:
tvn24.pl, Wyborcza.pl
Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos o projekcie ustawy o weryfikacji szczepień
Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos o projekcie ustawy o weryfikacji szczepień
wideo 2/21
Przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos o projekcie ustawy o weryfikacji szczepień

Posłanka Teresa Hałas (PiS) opowiedziała w rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej" Justyną Dobrosz-Oracz o spotkaniu między innymi z Jarosławem Kaczyńskim na temat projektu ustawy o weryfikacji covidowej. Przyznała, że będzie głosowała "przeciwko", a prezes PiS "powiedział, że wie, szanuje, że są różne zdania i każdy ma wolną rękę". Oceniła też, że "umierają wszyscy - i zaszczepieni, i niezaszczepieni".

We wtorek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego z antyszczepionkową grupą posłów klubu PiS, którzy sprzeciwiają się ustawie o weryfikacji covidowej. Wśród nich była posłanka Teresa Hałas. W czasie, kiedy trwało spotkanie, sejmowa komisja zdrowia rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Hałas: mamy wolną rękę

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w środę na Twitterze nagranie. Dziennikarka Justyna Dobrosz-Oracz rozmawiała na sejmowym korytarzu z posłanką Hałas. Parlamentarzystka przekazała, że podczas głosowania nad projektem ustawy będzie "przeciwko".

Pytana, czy nie przekonał jej ani prezes Kaczyński, ani premier Morawiecki, odparła, że "na razie jesteśmy jeszcze w negocjacjach". - Prosiliśmy o wycofanie tej ustawy. Nie mamy odpowiedzi, więc wszystko się może wydarzyć - oceniła.

Zaprzeczyła, jakoby Kaczyński miał prosić posłów, aby głosowali za projektem. - Mamy wolną rękę - mówiła.

Hałas dopytywana, czy prezes PiS nie próbował ich przekonać, odpowiedziała, że "do tej ustawy nie akurat". - Powiedział, że wie, szanuje, że są różne zdania i każdy ma wolną rękę - mówiła.

Posłanka Hałas: umierają wszyscy - i zaszczepieni, i niezaszczepieni

Na pytanie, dlaczego ma wątpliwości wobec ustawy, przekonywała, że "jest segregacja". Oceniła również, że "umierają wszyscy - i zaszczepieni, i niezaszczepieni".

Na uwagę, że ponad 100 tysięcy osób umarło na COVID-19, przyznała rację, choć zaznaczyła, że "nie tylko". - Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o te dane informacyjne dotyczące zgonów, to Polska je w inny sposób, że tak powiem, nalicza niż na przykład Niemcy czy inne kraje - powiedziała Hałas.

Na pytanie, czy nie wierzy, że tyle osób umarło na COVID-19, zapewniła, że "ja we wszystko wierzę, niczego nie neguję". - Natomiast to mówienie, że szczepionka jest taką rewelacją, że nas zabezpiecza, mnie nie przekonuje. Bo umierają i zaszczepieni, i niezaszczepieni - powiedziała posłanka.

Kiedy dziennikarka stwierdziła, że dane wskazują, iż procentowo umiera więcej niezaszczepionych, posłanka oceniła, że to zależy od danych i "skąd są". - Bo są różne dane z różnych szpitali - dodała. Przekazała przy tym, że swoją wiedzę opiera "też na danych ze szpitali".

- Ponadto ja głosuję w zgodzie z moimi wyborcami - dodała posłanka PiS.

Autor:akr

Źródło: tvn24.pl, Wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wideo Wyborcza.pl, Katarzyna Uroda/Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości