TVN24 | Polska

Terlecki o spotkaniu z grupą antyszczepionkowców: Rozmowa pożyteczna. Różnimy się w poglądach

TVN24 | Polska

Autor:
akw/adso
Źródło:
TVN24
Terlecki o spotkaniu z antyszczepionkową grupą: pozostawaliśmy przy swoich zdaniach, ale rozmowa była pożyteczna
Terlecki o spotkaniu z antyszczepionkową grupą: pozostawaliśmy przy swoich zdaniach, ale rozmowa była pożytecznaTVN24
wideo 2/24
TVN24Terlecki o spotkaniu z antyszczepionkową grupą: pozostawaliśmy przy swoich zdaniach, ale rozmowa była pożyteczna

We wtorek premier i prezes Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali z posłami, którzy sprzeciwiają się ustawie o weryfikacji covidowej. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki, który uczestniczył w spotkaniu, był w Sejmie pytany o te rozmowy. - Na ogół pozostawaliśmy przy swoich zdaniach, ale myślę, że rozmowa była pożyteczna - wspomniał. Dziennikarze zapytali go też o to, czy ta grupa jest problemem dla klubu.

Sejmowa komisja zdrowia we wtorek pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. Teraz projekt ma trafić do dyskusji na posiedzeniu plenarnym Sejmu. Znalazł się tam zapisy mówiący, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

W tym samym czasie w kancelarii premiera Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Ryszard Terlecki widzieli się z antyszczepionkową grupą posłów klubu PiS. Wśród nich byli: Teresa Hałas, Sławomir Zawiślak, Maria Kurowska, Janusz Kowalski, a także Anna Maria Siarkowska, której poprawka, aby z obowiązku szczepień zwolniono osoby, u których wykryto obecność przeciwciał, została we wtorek odrzucona przez komisję. Grupa posłów sprzeciwia się zapisom projektu, mówiąc o "segregacji sanitarnej".

Posłowie klubu PiS sprzeciwiający się zapisom ustawyTwitter/@MariaKurowskaPL

Sceptyczna wobec szczepień posłanka klubu PiS Anna Maria Siarkowska w środę w Sejmie pytana była o to spotkanie. - Było bardzo merytoryczne i mam nadzieję, że odpowiednie wnioski, również polityczne, zostaną z niego wyciągnięte - mówiła. Ustawa nie trafiła teraz do harmonogramu posiedzenia Sejmu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Terlecki: różnimy się w poglądach

O spotkanie pytany był w czwartek w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki. - Na ogół pozostawaliśmy przy swoich zdaniach, ale myślę, że rozmowa była pożyteczna, trwała bardzo długo - odpowiadał.

Na uwagę, że "antyszczepionkowcy zostali wyróżnieni" takim spotkaniem Terlecki stwierdził, że "nie tylko antyszczepionkowcy tam byli". - Także przedstawiciele Solidarnej Polski. Sporo grono, z którym odbyliśmy długą rozmowę - mówił.

Pytany, czy grupa ta nie jest kłopotem dla klubu PiS, Terlecki zaprzeczył. - W klubie nie, no ale różnimy się tu w poglądach - skwitował.

Ryszard TerleckiTVN24

Ustawy o weryfikacji covidowej nie ma w harmonogramie Sejmu

Wnioskodawca projektu Czesław Hoc z PiS jeszcze we wtorek przewidywał, że proponowane przez jego partię prawo wejdzie w życie "dość szybko", a już w czwartek może być poddane pod głosowanie.

Jednak dzień później, po spotkaniu antyszczepionkowców w kancelarii premiera, przyznał, że na razie wynika z niego, że ustawy w porządku obrad nie będzie.

Dwudniowe obrady zakończą się dziś, kolejne posiedzenie planowane jest dopiero na 26 i 27 stycznia.

Hoc pytany, czy ustawa o weryfikacji covidowej trafi do harmonogramu najnowszego posiedzenia: na razie nie wiemy
Hoc pytany, czy ustawa o weryfikacji covidowej trafi do harmonogramu najnowszego posiedzenia: na razie nie wiemyTVN24

Autor:akw/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości