TVN24 | Polska

Owsiak: pięć lat bardzo ścisłej współpracy z TVN to prawie 800 milionów złotych na ratowanie życia i zdrowia

TVN24 | Polska

Autor:
mart/adso
Źródło:
tvn24.pl
Owsiak: kocham Polaków, że mogą zrobić coś tak pięknego
Owsiak: kocham Polaków, że mogą zrobić coś tak pięknegotvn24
wideo 2/21
tvn24Owsiak: kocham Polaków, że mogą zrobić coś tak pięknego

Kiedy publiczna telewizja zrezygnowała z transmisji Finału WOŚP, te działania całkowicie przejęła telewizja TVN - przypomniał we wpisie na Facebooku prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosła w środę późnym wieczorem do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. "Wolą ustawodawcy jest, by spółki z siedzibą w Polsce nie mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" - czytamy w jego uzasadnieniu.

W zgodnej opinii obserwatorów zmiany wymierzone są w niezależność TVN. TVN24 wciąż czeka na przedłużenie koncesji przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. KRRiT twierdzi, że problem leży w "sytuacji właścicielskiej" grupy TVN. Zarząd stacji w oświadczeniu napisał, że w 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do TVN. - Taka ustawa to wojna z USA, bo oznacza chęć wywłaszczenia lub przynajmniej wymuszenia sprzedaży przez Amerykanów wielkiej firmy, jaką jest TVN - powiedział Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, były szef KRRiT, w rozmowie z Onetem.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Owsiak przypomina o współpracy z WOŚP

W sprawie wypowiedział się również prezes zarządu Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak. "Kiedy publiczna telewizja zrezygnowała z transmisji Finału WOŚP, te działania całkowicie przejęła telewizja TVN. Nasze transmisje stacja nadawała już od 2008 roku, wspólnie z TVP. Tym samym obie telewizje wznosiły się ponad konkurowanie ze sobą" - napisał na swoim profilu na Facebooku.

"Wtedy - w 2017 roku - po raz pierwszy zebraliśmy ponad 100 milionów złotych na ratowanie zdrowia i życia Polaków. Kolejne lata w niezwykle gorących transmisjach, nie tylko z Polski, ale z całego świata, przynosiły fantastyczne rezultaty naszych wspólnych działań - 126 373 804,34 zł, 175 938 717,56 zł, 186 133 610,66 zł, a ostatni Finał to ponad 210 milionów złotych. I te 210 813 830,10 zł w czasie wszechobecnego COVID-19!" - przypomniał Owsiak.

"Pięć lat naszej ostatniej bardzo ścisłej współpracy z TVN to prawie 800 milionów złotych! Dzięki!" - zaznaczył prezes zarządu WOŚP.

Stwierdził, że "w tym czasie telewizja publiczna kompletnie pomija wiadomości na temat Finału".

Autor:mart/adso

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości