TVN24 | Polska

"Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawsze". Zbiórka na Bayraktara trwa, płyną podziękowania

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
tvn24.pl
Kilkuletni Nestor: Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawsze
Kilkuletni Nestor: Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawszeSławomir Sierakowski
wideo 2/6
Sławomir SierakowskiKilkuletni Nestor: Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawsze

Trwa zbiórka na zakup drona bojowego Bayraktar TB2 dla Sił Zbrojnych Ukrainy zainicjowana przez Sławomira Sierakowskiego, publicystę "Krytyki Politycznej". Zebrana kwota przekroczyła już sześć milionów złotych, a podziękowania płyną od wielu Ukraińców.

We wtorek wieczorem zebrana kwota przekroczyła 6,1 miliona złotych, zbiórkę wsparło ponad 56 tysięcy osób. Łączny koszt zakupu drona to 22,5 miliona złotych. Zbiórka potrwa jeszcze 23 dni.

TUTAJ MOŻESZ WPŁACIĆ PIENIĄDZE NA ZBIÓRKĘ

Za zorganizowanie akcji podziękował już ukraiński parlament i ministerstwo obrony. Sławomir Sierakowski, inicjator zbiórki, publikuje też nagrania, które przysyłają mu Ukraińcy.

Podziękowania nagrał między innymi Nestor, kilkuletni chłopiec z Ukrainy. - Nie byłem w domu już cztery miesiące. Federacja Rosyjska przychodzi i zabija dzieci takie jak ja, takie jak wasze dzieci. Dziękuję bardzo Polsce, że zbiera pieniądze, które pomogą Ukrainie. Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawsze - mówi.

Kilkuletni Nestor: Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawsze
Kilkuletni Nestor: Zatrzymajcie wojnę. Polska i Ukraina przyjaciółmi na zawszeSławomir Sierakowski

- Jestem Lew, mam osiem lat, mieszkam w Odessie. Mam kota, pieska, rybki i żółwia. Bardzo lubię zwierzęta. Rosjanie przyszli do nas do Ukrainy, zabijają ludzi i zwierzęta. Bayraktar, na który zbieracie w Polsce pieniądze, może ich zatrzymać. Chciałbym, żeby wszyscy ludzie i zwięrzęta byli żywi i zdrowi. Pomóżcie nam, proszę - apeluje inny chłopiec na nagraniu.

Chłopczyk z Ukrainy dziękuje za zbiórkę na Bayraktara
"Chciałbym, żeby wszyscy ludzie i zwięrzęta byli żywi i zdrowi. Pomóżcie nam, proszę". Chłopczyk z Ukrainy dziękuje za zbiórkęSławomir Sierakowski

Julia i grupa uchodźców z Ukrainy, którzy uciekli do Warszawy nagrali podziękowania na placu Zamkowym. - Wojna pokazała, kto ma prawdziwą miłość w sercu. Dowiedziałam się, że mam siostrę - Polskę. Daliście nam tak wiele - troskę, nadzieję, wiarę w ludzkość i przede wszystkim uczucie, że nie jesteśmy sami. "Kupmy Bayraktara Ukrainie" - tak właśnie brzmi miłość braterska - mówi.

Uchodźczyni: dowiedziałam się, że mam siostrę - Polskę
Uchodźczyni: dowiedziałam się, że mam siostrę - PolskęSławomir Sierakowski

Ołena Buslajewa straciła na froncie męża. Na nagraniu widać ją razem z synem. - Bardzo cenię to wsparcie dla naszych sił zbrojnych. Kupując bezzałogowiec dla Ukrainy przyczyniacie się to tego, że stracimy mniej naszych mężów, synów i ojców na froncie.

Ołena Buslajewa: Kupując Bayraktara dla Ukrainy przyczyniacie się to tego, że stracimy mniej mężów, synów i ojców na froncie
Ołena Buslajewa: Kupując Bayraktara dla Ukrainy przyczyniacie się to tego, że stracimy mniej mężów, synów i ojców na froncieSławomir Sierakowski

Producent przekazuje drony za darmo, pieniądze idą na pomoc humanitarną

Kiedy na początku czerwca Litwini zebrali 6 milionów euro na zakup drona Bayraktar TB2, producent bezzałogowca, turecka firma Baykar Makina ogłosiła, że przekaże drona za darmo, bez naliczania żadnych kosztów dodatkowych. Zaapelowała też, by zebrane pieniądze przeznaczono na pomoc humanitarną Ukrainie. Podobnie firma zareagowała na ukraińską zbiórkę na drony przeprowadzoną kilka tygodni później. 

Czym są Bayraktary?
Czym są Bayraktary?TVN24
Dron Bayraktar TB2PAP

Autor:ads/kg

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości