TVN24 | Polska

Ocena zachowania premiera Morawieckiego w sprawie ujawniania jego majątku. Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

TVN24 | Polska

Autor:
asty\mtom
Źródło:
TVN24
Ocena zachowania premiera Morawieckiego w sprawie ujawniania jego majątku. Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24
Ocena zachowania premiera Morawieckiego w sprawie ujawniania jego majątku. Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24
wideo 2/5
TVN24Ocena zachowania premiera Morawieckiego w sprawie ujawniania jego majątku. Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24

Większość Polaków negatywnie ocenia zachowanie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie ujawniania swojego majątku – wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

W badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar w dniach 22-23 czerwca ankietowani zostali zapytani o to, jak oceniają zachowanie premiera, jeśli chodzi o ujawnianie jego majątku.

57 procent respondentów odpowiedziało, że zachowanie ocenia negatywnie, z czego 23 procent wybrało odpowiedź "raczej negatywnie – premier udziela mało informacji i mam wrażenie, że ukrywa część rzeczy", a 34 procent "zdecydowanie negatywnie – premier wyraźnie stara się ukryć swój cały majątek i transakcje, jakie na nim wykonuje".

21 procent ankietowanych odpowiedziało pozytywnie na zadanie pytanie. Odpowiedź "raczej pozytywnie – premier udziela informacji, ale mógł(a)bym wiedzieć więcej na ten temat" wybrało 13 procent, a "zdecydowanie pozytywnie – premier udziela wystarczająco dużo informacji na temat swojego majątku" 8 procent.

"Nie wiem/trudno powiedzieć" odpowiedziało 22 procent pytanych.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości