Polska

TVN24 najbardziej angażująca na Twitterze. Nasze programy liderami swoich kategorii

Polska

TwitterNasze konta na Twitterze należą do najpopularniejszych w Polsce

Konto @tvn24 na Twitterze było jednym z dwóch największych, a przy tym najbardziej angażującym i najczęściej wspominanym profilem w marcu - wynika z najnowszego raportu firmy analitycznej Sotrender. Najpopularniejsze w swoich kategoriach były także konta programów "Fakty TVN" i "Kropka nad i". W ścisłej czołówce znalazła się też TVN Warszawa.

Nasze konto to jedno z dwóch największych na polskojęzycznym Twitterze. Obecnie obserwuje je blisko 650 tysięcy użytkowników, a tylko w marcu do śledzenia @tvn24 dołączyły ponad 43 tysiące internautów. Wśród stacji telewizyjnych wyprzedza nas tylko rozrywkowe MTV. Na czwartym miejscu w tej kategorii uplasował się profil TVN Warszawa (@tvnwarszawa) z ponad 83 tys. obserwujących.

Jak wynika z raportu Twitter Trends, w marcu na jednego tweeta TVN24 przypadło 5,1 aktywności internautów: retweetów, polubień i odpowiedzi do wszystkich wpisów. Dało to w sumie 12239 aktywności i uczyniło konto TVN24 najbardziej angażującym profilem na Twitterze w kategorii Media i Stacje TV. Internauci oznaczyli w swoich wpisach @tvn24 w marcu 6618 razy, dzięki czemu twitterowe konto TVN24 było najczęściej wspominanym. Swoim wynikiem TVN24 wyprzedziła m.in. TVP Info, "Gazetę Wyborczą" i tygodnik "Wprost".

Programy TV

Równie dobre wyniki osiągnęły profile programów emitowanych na antenie TVN24.

"Kropka nad i" ma największe grono obserwujących wśród kont kategorii Programy TV. @KropkaNadI obserwują prawie 63 tys. internautów.

Z kolei najbardziej angażującym kontem na Twitterze w marcu w kategorii Programy TV były @FaktyTVN. Na jednego tweeta przypadło 5,2 polubień, reetweetów, i odpowiedzi do wszystkich wpisów, a liczba aktywności wyniosła 2 074. Profil "Faktów TVN" był też najczęściej wspominany - w marcu wzmianki o programie pojawiły się na Twitterze 1477 razy.

Pod względem zaangażowania śledzących profil "Kropki nad i" uplasował się tuż za @FaktyTVN. Na jednego tweeta @KropkaNadI przypadło 5,9 aktywności internautów, co dało w sumie 1385 reakcji. Oznaczenia @KropkaNadI użyto w marcu 920 razy, dzięki czemu profil programu był drugim najczęściej wspominanym kontem na Twitterze w kategorii Program TV.

Najpopularniejszy wśród polski dziennikarzy na Twitterze jest prowadzący program "Wstajesz i wiesz TVN24" Jarosław Kuźniar (@jarekkuzniar), którego obserwuje niemal 220 tys. użytkowników.

Śledź nasze profile na Twitterze:

Autor: nb/ŁUD / Źródło: Sotrender

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Pozostałe wiadomości