TVN24 | Polska

W samochodzie znaleziono zakrwawione ciało kobiety. Zarzut zabójstwa dla męża

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Sprawą zajmowała się policja z Łukowa
Sprawą zajmowała się policja z ŁukowaGoogle Earth
wideo 2/4
mapka lukow

Co najmniej dziewięć ciosów nożem miał zadać swojej żonie 39-letni Stanisław S. Policja zatrzymała go kilkadziesiąt minut po tym, jak w samochodzie stojącym w jednej z miejscowości w gminie Trzebieszów (województwo lubelskie) znaleziono zakrwawione ciało 32-letniej kobiety. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Policję o zakrwawionym ciele kobiety w samochodzie poinformowano w piątkowy wieczór. Gdy policjanci pojawili się na miejscu, było tam już pogotowie ratunkowe. Niestety, życia leżącej w samochodzie 32-letniej kobiety nie udało się uratować.

- Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady. Ze wstępnych czynności wynikało, że do zgonu 32-latki przyczyniła się inna osoba – mówi aspirant sztabowy Marcin Józwik z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Zatrzymany kilkanaście kilometrów od miejsca zabójstwa

39-latek usłyszał zarzut zabójstwa żony. Grozi mu dożywocieKPP Łuków

Kryminalni, w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia, zatrzymali 39-letniego męża kobiety, którego podejrzewali o dokonanie zabójstwa swojej żony. Według śledczych kobietę miał zaatakować podczas powrotu samochodem do domu.

39-letni Stanisław S. przebywał w jednym z domów na terenie sąsiedniego powiatu, kilkanaście kilometrów od miejsca, w którym znaleziono ciało.

Mężczyzna nie przyznaje się do winy

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Zarzut dotyczy tego, że mężczyzna zadał co najmniej dziewięć ciosów nożem, powodując rany cięte i kłuto-cięte na powierzchni szyi, klatki piersiowej i lewego ramienia – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W trakcie przesłuchania S. nie przyznał się do winy. Jak mówi prokurator, składał wyjaśnienia. Jednak nie są one zgodne z ustaleniami śledczych.

- Małżeństwo było w trakcie rozwodu. Prawdopodobnym motywem był konflikt na tym tle – podkreśla prokurator.

Ciało kobiety zostało znalezione w samochodzie stojącym w jednej z miejscowości w gminie Trzebieszów w powiecie łukowskim

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Łuków

Pozostałe wiadomości