TVN24 | Polska

Prezes ARM poinformował, kiedy do Polski dotrą pierwsze szczepionki firmy Moderna

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Matyja: odpowiedzialność za rozmiar czwartej fali spoczywa na niezaszczepionychTVN24
wideo 2/20
Szczepienia przeciw COVID-19 w Polsce

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski poinformował, że w poniedziałek do Polski ma dotrzeć kolejna dostawa 360 tysięcy dawek szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Pfizer, a we wtorek powinna dotrzeć pierwsza dostawa 29 tysięcy dawek szczepionki Moderny.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Czytaj więcej: Szczepienia przeciwko COVID-19 - najważniejsze informacje

Jak wyjaśnił szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, która zajmuje się dystrybucją szczepionek w kraju, kolejna dostawa do Polski produktów firmy Pfizer spodziewana jest około godziny 6 w poniedziałek. Dostarczonych zostanie 360 tysięcy dawek.

Jak zapisać się na szczepienie przeciwko COVID-19? Gdzie jest twój punkt szczepień? Czytaj

Pierwsza dostawa szczepionki Moderny

Kuczmierowski potwierdził także wcześniejsze zapowiedzi, zgodnie z którymi w nadchodzącym tygodniu do Polski po raz pierwszy dostarczone zostaną dawki szczepionki firmy Moderna. Europejska Agencja Leków (EMA) pozytywną opinię w sprawie dopuszczenia szczepionek tej firmy do obrotu w Unii Europejskiej wydała w środę.

- Dostawa szczepionek firmy Moderna powinna dotrzeć do nas we wtorek, prawdopodobnie około południa. Potwierdzamy jeszcze szczegóły organizacyjne z producentem. W tym tygodniu będzie to dostawa na 29 tysięcy dawek. Za dwa tygodnie będzie to około 40 tysięcy, tak aby na koniec stycznia liczba dawek wyniosła około 70 tysięcy - poinformował Kuczmierowski.

"Do końca kwartału spodziewamy się 840 tysięcy dawek szczepionki Moderny"

Jak wskazał, Moderna planuje dostarczyć około 400 tysięcy dawek w lutym oraz 360 tysięcy dawek w marcu. - Do końca pierwszego kwartału spodziewamy się około 840 tysięcy dawek szczepionki Moderny - dodał prezes ARM.

Do niedzieli do Polski dostarczono prawie 700 tysięcy dawek

Z danych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na godzinę 10 w niedzielę wynika, że dotychczas do Polski dostarczonych zostało 697 320 dawek szczepionki. Liczba dawek przekazanych do punktów szczepień wynosi 204 375. Zaszczepione zostały 200 022 osoby. 365 szczepionek zutylizowano.

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: