TVN24 | Polska

Maciej Wąsik o migrantach z Michałowa: wrócili tam, gdzie ich pobyt jest legalny

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Maciej Wąsik o dzieciach migrantów z Michałowa: wrócili tam, gdzie ich pobyt jest legalny
TVN24Maciej Wąsik o dzieciach migrantów z Michałowa: wrócili tam, gdzie ich pobyt jest legalny

Nie milkną pytania o losy migrantów, w tym dzieci, którzy przebywali w Michałowie. Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz uważa, że "to jest pytanie, które powinno się skierować do rodziców tych dzieci, o których tak dużo się mówi". Z kolei wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik stwierdził, że rodzice dzieci migrantów nie zwrócili się o pomoc międzynarodową w Polsce.

Ponad dwadzieścioro migrantów - w tym kobiety oraz ośmioro dzieci - przebywało w ubiegłym tygodniu przed placówką Straży Granicznej w Michałowie na Podlasiu. Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału SG Katarzyna Zdanowicz przekazała, że migranci "zostali doprowadzeni do linii granicy i teraz znajdują się na Białorusi". Straż Graniczna nie podaje jednak precyzyjnych informacji, gdzie są migranci.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Politycy PiS pytani o dzieci z Michałowa

O sprawę dzieci z Michałowa pytany był między innymi wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Odpowiedział, że "to jest pytanie, które powinno się skierować do rodziców tych dzieci, o których tak dużo się mówi".

ZOBACZ RÓWNIEŻ: JAK ZMIENIAŁA SIĘ NARRACJA WŁADZ W SPRAWIE DZIECI Z MICHAŁOWA

Dziennikarze TVN24 próbowali uzyskać informację na temat dzieci migrantów z Michałowa wiceszefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Macieja Wąsika. – Rodzice dzieci z Michałowa nie złożyli wniosku o udzielenie im pomocy międzynarodowej w Polsce. Życzyli sobie być zawiezieni do Niemiec. Nie mogliśmy tego zrobić. Wrócili tam, gdzie ich pobyt jest legalny – powiedział.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości