Ryszard Terlecki o Unii Europejskiej. Politycy komentują

Autor:
mart/kg
Źródło:
TVN24
Politycy opozycji komentują słowa Ryszarda Terleckiego o Unii Europejskiej
Politycy opozycji komentują słowa Ryszarda Terleckiego o Unii EuropejskiejTVN24
wideo 2/8
TVN24Politycy opozycji komentują słowa Ryszarda Terleckiego o Unii Europejskiej

Politycy komentują słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który zasugerował, że Polska powinna szukać "drastycznych rozwiązań" w kontaktach z Unią Europejską. - Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada, odwrócili się i wyszli - dodał. Zdaniem polityków opozycji wicemarszałek nie wyklucza w ten sposób opuszczenia Unii przez Polskę.

NA ŻYWO

Sejm wybiera premiera. Oglądaj wydanie specjalne w TVN24

Wydarzenia w Sejmie, komentarze na żywo w TVN24 i TVN24 GO.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki na Forum Ekonomicznym w Karpaczu powiedział, że "powinniśmy myśleć nad tym, jak najbardziej możemy współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii, ale żeby ta Unia była taka, jaka jest dla nas do przyjęcia". - Jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, że pójdzie, no to musimy szukać rozwiązań drastycznych. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada i się odwrócili i wyszli. My nie chcemy wychodzić (…), ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i coś, co organiczny nasz rozwój – mówił Terlecki.

Terlecki o relacjach z UE: jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, musimy szukać rozwiązań drastycznych
Terlecki o relacjach z UE: jeżeli pójdzie tak, jak się zanosi, musimy szukać rozwiązań drastycznychTVN24

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Marszałek Tomasz Grodzki o słowach Ryszarda Terleckiego

Wypowiedź Terleckiego komentował w czwartek między innymi marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Z jednej strony te słowa mnie nie dziwią, bo one wpisują się w ciąg zdarzeń powoli wyprowadzających nas z Unii Europejskiej - zauważył.

Z drugiej zaś strony - dodał Grodzki - "te słowa mnie przerażają, bo to jest działanie wbrew interesowi narodu polskiego, naszej ojczyzny". - Rozważanie tego typu zachowań szkodzi nie tylko wizerunkowi Polski, nie tylko wizerunkowi polityków partii rządzącej, ale potencjalnie może mieć dramatyczne konsekwencje dla nas wszystkich - począwszy od rolników z ich dopłatami, skończywszy na ogromnych projektach infrastrukturalnych, które w ogromnej większości były, są i będą finansowane z funduszy Unii Europejskiej - dodał.

Marszałek Tomasz Grodzki o wypowiedzi Ryszarda Terleckiego
Marszałek Tomasz Grodzki o wypowiedzi Ryszarda TerleckiegoTVN24

- Absolutnie takie słowa są nie do zaakceptowania i sądzę, że pan marszałek Terlecki albo powinien je sprostować, a jeżeli faktycznie tak myśli, że Polskę należy wyprowadzić z Unii Europejskiej, to sprawa wymaga szerszego komentarza, ponieważ byłoby to działanie wbrew polskiej racji stanu.

Morawska-Stanecka: Terlecki tylko jak się pomyli albo zagalopuje, to mówi prawdę

Do słów Terleckiego odniosła się w czwartek wicemarszałek Senatu z ramienia Lewicy Gabriela Morawska-Stanecka. - My mówimy o tym od kilku lat i cały czas twierdzono, że straszymy wyjściem z Unii Europejskiej, ale przecież my widzimy, co się dzieje i jak krok po kroku, jak gotowanie żaby, przyzwyczaja się Polaków do myśli, że z Unii Europejskiej można wyjść – powiedziała.

W jej opinii "Ryszard Terlecki tylko jak się pomyli albo zagalopuje to mówi prawdę i tym razem to powiedział".

Senator PiS: nie zauważam, byśmy dążyli do polexitu

Senator PiS Marek Martynowski powiedział, że nie uważa, by jego ugrupowanie dążyło do polexitu. Przyznał, że choć słowa wicemarszałka Terleckiego "mogłyby to sugerować", to jednak należy pytać się właśnie jego, "dlaczego tak powiedział". - Jeżeli ktoś używa takich słów, to proszę pytać tej osoby, która to mówiła, co miała na myśli - dodał.

- Nasze ugrupowanie już dawno się opowiedziało za tym, żebyśmy byli w Unii Europejskiej, jesteśmy i pewnie cały czas będziemy - zaznaczył. Pytany, czy mówi "nie" dla polexitu, senator PiS odpowiedział krótko: - Oczywiście, że tak.

Marek Martynowski z PiS: nie uważam, byśmy dążyli do polexitu
Marek Martynowski z PiS: nie uważam, byśmy dążyli do polexituTVN24

"Zobaczyliśmy prawdziwy głos narad na Nowogrodzkiej"

Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki ocenił, że "zobaczyliśmy prawdziwy głos narad na Nowogrodzkiej". - Marszałek Terlecki jest tym głosem. On uczestniczy w tych bliskich naradach z Kaczyńskim i mówi po prostu to, co oni gadają na co dzień na swoich zamkniętych spotkaniach - powiedział

- Oni naprawdę uważają, że Unia jest im potrzebna tylko jako bankomat i jak wezmą kasę, to już mogą wychodzić, że Unia to ma być taka, jaką oni chcą, a nie taka jak powinna być – zaznaczył.

Budka: krok po kroku wyprowadzają Polskę z UE

Na Twitterze do słów Terleckiego odniósł się między innymi poseł i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. "Od 6 lat rządzący zohydzają Unię Europejską, prezydent mówi o wyimaginowanej wspólnocie, PiS wprowadza niezgodne z prawem zmiany w mediach, sądownictwie czy prokuraturze" - wymieniał w swoim wpisie na Twitterze. "Krok po kroku wyprowadzają Polskę z Unii Europejskiej. Dziś potwierdza to Ryszard Terlecki. I nagle zaskoczenie, że polexit?!" - zapytał.

Janusz Lewandowski, eurodeputowany Platformy Obywatelskiej i były unijny komisarz do spraw budżetu stwierdził w środę w "Faktach po Faktach", że traktuje "z wielką powagą" te "zdumiewające słowa".

- Marszałek polskiego Sejmu wskazuje nam brexit jako wzór zachowania. Jestem ciekaw, gdzie marszałek chciałby wyprowadzić Polskę i samego siebie. Pewnie na Dzikie Pola, bo nie na dalekie wyspy tak jak Wielka Brytania, daleko od granicy z Rosją Putina - komentował.

Poseł PO Michał Szczerba stwierdził, że "wprowadzają konsekwentnie ruski ład". "Nic dziwnego, że nie przeszkadza im obecność agentury Łukaszenki!" - dodał.

Poseł PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że "wypowiedzi Ryszarda Terleckiego i Janusza Kowalskiego mają oswoić Polaków z argumentami przeciwko naszej obecności w UE". "Ostrzegaliśmy, że ich polityczne szaleństwo będzie prowadziło do polexitu. I tak się dzieje. Ci, którzy tyle mówili o Targowicy, sami zaczynają ją realizować" - napisał na Twitterze.

Brejza: Terlecki mówi to, co myśli Kaczyński

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza ocenił, że "Terlecki mówi to, co myśli Kaczyński".

Przewodniczący klubu senackiego PO Marcin Bosacki stwierdził, że "wybór stojący przed Polakami jest prosty: albo interes szajki, która chce totalnej i nieograniczonej, np. przez prawo UE, władzy - albo interes narodowy i pozostanie Polski w Unii Europejskiej". "Wygramy" - dodał.

Posłanka Nowoczesnej i wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer oceniła, że "cechą Terleckiego jest szczerość". "Dzięki niemu czasem wiemy, jaki plan ma Kaczyński. Obecnie? Polexit - napisała.

"Panu Terleckiemu, z wachlarza 'drastycznych rozwiązań' polecałbym jednak łaskawie się... zamknąć" - stwierdził z kolei eurodeputowany i były premier Marek Belka.

Eurodeputowany Radosław Sikorski stwierdził, że "Terlecki tylko wyraża to, co w PiS-owskich duszach gra". - To jest nacjonalizm doprowadzony do absurdu, to znaczy do kompletnej samowystarczalności prawnej. Podpisujemy traktaty, jakieś zobowiązania, umawiamy się na coś z innymi Europejczykami, po czym gdy my mamy od siebie przestrzegać tych ustaleń, to mówimy "nie, suwerenność, wolność Tomku w swoim domku" - mówił w wypowiedzi dla środowych "Faktów". Ocenił, że "konsekwencje dla Polski i Polaków mogą być katastrofalne".

Sroka: Terlecki nie myśli o Polsce

Rzeczniczka prasowa Porozumienia Jarosława Gowina Magdalena Sroka napisała na Twitterze, że Terlecki "'grożąc' wyjściem z UE nie myśli o Polsce, a jedynie dba o sondaże ukochanej partii. To zdrada ojczyzny w czystej postaci".

Z kolei poseł Porozumienia Michał Wypij stwierdził, że "obóz, który w imię nieudolnej reformy dąży do polexitu, nie ma moralnego prawa nazywać się obozem patriotycznym i propolskim".

Wicerzecznik i członek prezydium Porozumienia Jan Strzeżek napisał, że "Polska albo będzie w Unii Europejskiej, albo w rosyjskiej sferze wpływów". "Pomysł polexitu to plan pisany cyrylicą" - dodał na Twitterze.

"Zawsze ostrzegaliśmy polityków PiS, że alternatywą dla Brukseli jest Moskwa. Zawsze zapewniali, że nie widzą innego miejsca dla Polski niż na Zachodzie. Nie ma zgody na to, żeby Polska stała się strefą wpływów Putina" - napisał w kolejnym tweecie.

"Nie ma zgody na wyprowadzenie Polski z UE" - zaznaczyła posłanka Porozumienia Iwona Michałek. "Ktoś, kto to proponuje skazuje nas na Moskwę i wywołuje dodatkowe złe emocje. Widać PiS funduje nam dodatkowy spór - pytam po co?" - zapytała.

Kowalski: czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla Polski lepsza

Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski napisał na Twitterze po słowach Terleckiego, że jego zdaniem "Polska traci finansowo na członkostwie w UE (vide koszty polityki klimatycznej)", "Niemcy, których partnerem nr 1 jest Rosja, rządzą w UE (vide Nord Stream)", a także "KE łamie unijne traktaty (vide ataki na Polskę)". "Czas na rzetelną ocenę czy ścieżka brytyjska nie jest dla Polski lepsza" - podsumował.

Autor:mart/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Guz/PAP

Pozostałe wiadomości

Milczcie, bo o śmierci mówię! - rzuciła w stronę sejmowych ław posłanka KO Barbara Nowacka, gdy w trakcie jej przemówienia rozległy się na sali głośne komentarze. Posłanka mówiła akurat o katastrofie smoleńskiej, w której zginęła jej matka. - Milczcie, bo czasami w imię pewnej powagi trzeba zachować spokój, a wy żeście pozwolili sobie na obrzydliwe rzeczy dotyczące podziału - stwierdziła, zwracając się do polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Barbara Nowacka w Sejmie: milczcie, bo o śmierci mówię!

Autor:
momo/adso
Źródło:
TVN24

- Klub Prawa i Sprawiedliwości poprze inwestyturę pana premiera. Jeśli to nie zakończy się sukcesem, będzie forsował koncepcję, która została przedstawiona - zapowiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia po exposé Mateusza Morawieckiego. Inwestyturą we Włoszech i Francji nazywa się zgodę parlamentu na skład i program powołanego rządu. W średniowieczu określano tak nadanie lenna wasalowi przez seniora.

Jarosław Kaczyński zapowiada, że "klub PiS poprze inwestyturę" Mateusza Morawieckiego

Jarosław Kaczyński zapowiada, że "klub PiS poprze inwestyturę" Mateusza Morawieckiego

Autor:
ek/adso
Źródło:
TVN24

Mateusz Morawiecki wygłosił expose w Sejmie. Ponad godzinę mówił o wizji Polski, która "musi wygrać" i podsumował sukcesy jego ekipy. Debatę przed głosowaniem nad wotum zaufania dla jego gabinetu rozpoczął z mównicy Jarosław Kaczyński. Potem pojawili się kolejni parlamentarzyści. Do zadania pytania zgłosiło się 107 posłów. To ostatnie godziny rządów PiS. Po południu Sejm zamierza wystawić jako kandydata na premiera Donalda Tuska. Polityczny poniedziałek relacjonujemy na żywo w tvn24.pl. W TVN24 trwa wydane specjalne.

107 posłów, 107 minut. Prawie wszyscy z PiS i Konfederacji

107 posłów, 107 minut. Prawie wszyscy z PiS i Konfederacji

Aktualizacja:
Autor:
ads,
pp/kab,
adso
Źródło:
tvn24.pl

Premier Mateusz Morawiecki chce rozszerzenia praw opozycji, której rolę w obecnym Sejmie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Jego propozycje wzbudziły wyraźne rozbawienie u posłów obecnej większości sejmowej. Kamery zarejestrowały śmiech liderów Koalicji Obywatelskiej.

PiS traci władzę, Morawiecki chce więcej praw dla opozycji. Śmiech w ławach większości sejmowej

PiS traci władzę, Morawiecki chce więcej praw dla opozycji. Śmiech w ławach większości sejmowej

Autor:
ads/adso
Źródło:
TVN24

W trakcie debaty po exposé premiera Mateusza Morawieckiego głos poza kolejką chciał zabrać Antoni Macierewicz. Wszedł na mównicę sejmową, twierdząc że chce sprostować słowa przemawiającej wcześniej Barbary Nowackej. Marszałek Szymon Hołownia głosu mu jednak nie udzielił.

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

"Proszę o ciszę, rozmawiam z panem posłem Macierewiczem". Zamieszanie na mównicy sejmowej

Autor:
pb//am
Źródło:
tvn24.pl

Przepisy, na mocy których Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nakładał na Polskę kary są niezgodne z konstytucją - uznał w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny kierowany przez Julię Przyłębską.

"Niezgodne z konstytucją". TK o karach nakładanych na Polskę przez TSUE

"Niezgodne z konstytucją". TK o karach nakładanych na Polskę przez TSUE

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl

Do sieci trafiło nagranie z autostrady A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Widać na nim, jak kierowca srebrnego volkswagena jedzie pasem awaryjnym pod prąd z dużą prędkością. - Zostaliśmy zaalarmowani o tej sytuacji i natychmiast podjęliśmy interwencję - przekazuje starszy posterunkowy Edyta Daroch z biura prasowego piotrkowskiej komendy powiatowej.

Pędził pod prąd na A1. Film trafił do sieci

Pędził pod prąd na A1. Film trafił do sieci

Autor:
bż/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Błażej Poboży, do niedawna wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, rozpoczął pracę w Narodowym Banku Polskim. Poboży, który jest też warszawskim radnym, do banku centralnego trafił na początku grudnia. W ostatnich dniach prezydent Andrzej Duda powołał ponadto byłego wiceministra finansów Artura Sobonia na członka zarządu NBP.

Kolejny były wiceminister trafił do NBP

Kolejny były wiceminister trafił do NBP

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

Prokuratura postawiła zarzut księdzu Arkadiuszowi B, proboszczowi jednej z parafii z okolic Malborka (woj. pomorskie). Duchowny jest podejrzany o usiłowanie popełnienia przestępstw pedofilskich. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Obywatelskie zatrzymanie księdza. Proboszcz usłyszał zarzut, grozi mu więzienie

Obywatelskie zatrzymanie księdza. Proboszcz usłyszał zarzut, grozi mu więzienie

Autor:
mm/PKoz
Źródło:
tvn24.pl

Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i szef Suwerennej Polski, był w poniedziałek nieobecny w Sejmie, kiedy expose wygłaszał Mateusz Morawiecki. Jego miejsce w pierwszym rzędzie zajął Janusz Kowalski, poseł klubu PiS, polityk Suwerennej Polski.

Zbigniew Ziobro nieobecny w czasie expose Mateusza Morawieckiego

Zbigniew Ziobro nieobecny w czasie expose Mateusza Morawieckiego

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24

Marek Suski z PiS zajął mównicę i zgłosił wniosek formalny, w momencie, kiedy Mateusz Morawiecki miał zacząć wygłaszać swoje expose. Chciał wydłużenia czasu poniedziałkowej debaty. Odpowiedział mu prowadzący obrady marszałek Szymon Hołownia.

Mateusz Morawiecki szedł, by wygłosić expose. Miejsce na mównicy zajął Marek Suski

Mateusz Morawiecki szedł, by wygłosić expose. Miejsce na mównicy zajął Marek Suski

Autor:
ads/kab
Źródło:
TVN24

Były prezydent Lech Wałęsa został powitany przez marszałka Szymona Hołownię na posiedzeniu Sejmu. Po przywitaniu wielu posłów wstało. Rozległy się oklaski i okrzyki "Lech Wałęsa! Lech Wałęsa!". W zeszłym tygodniu Wałęsa przebywał w szpitalu w związku z zarażeniem koronawirusem. Dziś w mediach społecznościowych poinformował, że test wykazał negatywny wynik.

Lech Wałęsa w Sejmie. Powitał go marszałek Szymon Hołownia

Lech Wałęsa w Sejmie. Powitał go marszałek Szymon Hołownia

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24

Przejęcie władzy w Polsce przez dotychczasową opozycję, dla unijnych liderów oznacza zakończenie okresu niepewności - mówił z Brukseli korespondent TVN24 Maciej Sokołowski. Agencja Bloomberg pisze, że "powrót Polski do politycznego mainstreamu jest jasnym punktem dla Unii Europejskiej".

"Tusk ma wrócić na stanowisko premiera już dziś, a przywódcy Unii nie mogą się doczekać"

"Tusk ma wrócić na stanowisko premiera już dziś, a przywódcy Unii nie mogą się doczekać"

Autor:
momo/kab
Źródło:
Bloomberg, TVN24

Mateusz Morawiecki wygłosił w poniedziałek swoje exposé. Mówił, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło w tych wyborach "drugi w historii III RP wynik" i to "właśnie dlatego prezydent Andrzej Duda, zgodnie z obyczajem parlamentarnym, powierzył misję tworzenia rządu" właśnie Morawieckiemu. - Urząd można sprawować dłuższą lub krótszą chwilę, ale służba Polsce to zobowiązanie na zawsze - mówił w Sejmie. Przedstawił w swoim wystąpieniu "siedem wyzwań dla Polski".

Exposé Mateusza Morawieckiego w Sejmie

Exposé Mateusza Morawieckiego w Sejmie

Autor:
ek/kab
Źródło:
TVN24, PAP

Amerykanie właśnie przekazali nam informację, że 15 grudnia zdolność operacyjną osiągnie tarcza antyrakietowa w Redzikowie - poinformował w poniedziałek w trakcie swojego expose premier Mateusz Morawiecki. - Polska armia musi rosnąć w siłę. Tylko silna Rzeczpospolita ma rację bytu - oświadczył.

Mateusz Morawiecki: za kilka dni tarcza antyrakietowa w Redzikowie osiągnie zdolność operacyjną

Autor:
momo/adso
Źródło:
PAP, TVN24, tvn24.pl

Wtorkowe posiedzenie Sejmu, na którym Donald Tusk wygłosi swoje expose, zostało przesunięte o godzinę. Rozpocznie się o godzinie 10, a nie tak jak wcześniej planowano - 9.

Wtorkowe posiedzenie nieco później niż planowano. Expose Tuska przesunięte o godzinę

Wtorkowe posiedzenie nieco później niż planowano. Expose Tuska przesunięte o godzinę

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl

Jan Grabiec swoją polityczną karierę rozpoczynał w podwarszawskim Legionowie, z którego pochodzi. Od 2008 roku związany jest z Platformą Obywatelską. W październiku tego roku po raz trzeci startował z jej ramienia w wyborach do Sejmu i ponownie uzyskał mandat poselski. Od siedmiu lat pełni funkcję rzecznika partii. Teraz ma zostać szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Rzecznik PO ma zostać szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kim jest Jan Grabiec

Rzecznik PO ma zostać szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kim jest Jan Grabiec

Autor:
kgo//az
Źródło:
tvn24.pl

Unia Europejska szykuje się do wprowadzenia zakazu używania pieców na gaz i węgiel. Porozumienie w tej sprawie osiągnęły kraje członkowskie Unii Europejskiej i Parlament Europejski. Pierwsze przepisy wprowadzające ograniczenia mają wejść w życie już w 2025 roku.

Koniec z piecami na gaz. Ważne terminy

Koniec z piecami na gaz. Ważne terminy

Autor:
mp/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrucia tlenkiem węgla w jednym z domów w Piastowie (powiat pruszkowski). Jednak pomiary nie wykazały tej substancji. W środku odnaleziono ciała dwóch mężczyzn. Okoliczności ich śmierci wyjaśnia policja.

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Dwa ciała znalezione w domu pod Warszawą

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kolejny wyrok w sprawie aktora Jerzego S., który w październiku 2022 kierował samochodem po alkoholu i uderzył motocyklistę.

Aktor Jerzy S. jechał po alkoholu, ucierpiał motocyklista. Jest wyrok

Aktor Jerzy S. jechał po alkoholu, ucierpiał motocyklista. Jest wyrok

Autor:
ms/
tam
Źródło:
PAP

Zerowa stawka VAT na niektóre produkty żywnościowe ma obowiązywać do końca marca 2024 roku. Oznacza to, że w pierwszym kwartale przyszłego roku dochody budżetu państwa z tytułu podatku VAT mogą być mniejsze o około 2,7 miliarda złotych - tak wynika z rządowych szacunków dołączonych do wydanego w weekend rozporządzenia.

Jedna z ostatnich decyzji rządu PiS. Podano koszt

Jedna z ostatnich decyzji rządu PiS. Podano koszt

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes, PAP

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec Grupy Olx. W jego efekcie spółka może zapłacić karę w wysokości nawet 10 procent obrotu. Zarzuty - tłumaczy UOKiK - dotyczą między innymi "nietransparentnych i wprowadzających w błąd określeń przyjętych w systemie zamieszczania opinii". Grupa Olx podkreśliła, że "prowadzi działalność zgodnie z przepisami prawa, obowiązującymi regulacjami i najwyższymi międzynarodowymi standardami biznesowymi i każdorazowo współpracuje z organami kontroli".

Popularna platforma sprzedażowa z dwoma zarzutami. Spółce grozi wysoka kara

Popularna platforma sprzedażowa z dwoma zarzutami. Spółce grozi wysoka kara

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

PKP Intercity poinformowało o uruchomieniu sprzedaży biletów na pociąg z Warszawy do Monachium przez Wiedeń i Salzburg. Choć połączenie zainaugurowano w sobotę, to wcześniej nie było możliwości zakupu biletu na to połączenie na stronie polskiej spółki. PKP Intercity winą obarczało austriackiego operatora.

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Pierwsze takie połączenie od 30 lat i zamieszanie na kolei. "Zakup biletów jest już możliwy"

Autor:
mb/dap
Źródło:
TVN24 Biznes

W oknie życia w Kartuzach (woj. pomorskie) pozostawiono noworodka. Dziewczynkę przewieziono do powiatowego centrum zdrowia. Jest zdrowa. - Miała dwa dni. Była otulona, zaopiekowana - powiedziała jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a' Paulo w Kartuzach.

Noworodek pozostawiony w oknie życia. "Dziewczynka miała dwa dni"

Noworodek pozostawiony w oknie życia. "Dziewczynka miała dwa dni"

Autor:
mm/tok
Źródło:
PAP

34-letnia kobieta to kolejna osoba zatrzymana w sprawie 11-miesięcznej dziewczynki, która z obrażeniami trafiła do szpitala we Wrocławiu. Wcześniej zatrzymani zostali 20-letnia matka dziecka i jej 27-letni partner, który nie jest ojcem dziewczynki. 34-latka to ich współlokatorka.

11-miesięczna dziewczynka w szpitalu ze złamaniami i urazem głowy. Zatrzymano trzecią osobę

11-miesięczna dziewczynka w szpitalu ze złamaniami i urazem głowy. Zatrzymano trzecią osobę

Aktualizacja:
Autor:
Źródło:
tvn24.pl, Kontakt24

Bilety na koncerty kobiet stanowiły 73 procent wszystkich sprzedanych biletów na koncerty w 2023 roku, wynika z raportu StubHub. Platforma sprzedaży biletów podsumowuje rok raportem najpopularniejszych wykonawców i występów na żywo. Niekwestionowaną gwiazdą 2023 roku jest Taylor Swift, która zrobiła furorę swoją trasą koncertową Eras Tour.

"Kobiety tworzą historię w muzyce". To one były najczęściej oglądane na żywo w tym roku

"Kobiety tworzą historię w muzyce". To one były najczęściej oglądane na żywo w tym roku

Autor:
wac//am
Źródło:
tvn24.pl, PAP

W nocy z poniedziałku na wtorek asteroida przeleci tuż przed Betelgezą, jedną z najjaśnieszych gwiazd naszego nieba, znajdującą się w gwiazdozbiorze Oriona. Kto będzie miał szansę na oglądanie tego niezwykłego wydarzenia?

Nocą jedna z najjaśniejszych gwiazd na naszym niebie na chwilę "zniknie"

Nocą jedna z najjaśniejszych gwiazd na naszym niebie na chwilę "zniknie"

Aktualizacja:
Autor:
map
Źródło:
space.com

Filmik ukazujący windę pokonującą 30 centymetrów wysokości na wyremontowanym dworcu głównym w Gdańsku niedawno obiegł internet. Autor rozsławionego wideo zwraca uwagę, że ułatwienie dla osób poruszających się na wózkach i z niepełnosprawnościami można było wykonać łatwiej i taniej. Polskie Koleje Państwowe zapewniają, że "wspomniana winda została zbudowana w taki sposób, by zapewnić dostęp do wszystkich poziomów obiektu".

Winda pokonująca 30 centymetrów na wyremontowanym dworcu głównym

Winda pokonująca 30 centymetrów na wyremontowanym dworcu głównym

Autor:
MR
Źródło:
tvn24.pl, X

Pracownik ochrony znalazł nad jeziorem w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) nieprzytomną pobitą kobietę. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali jej znajomego. Mężczyzna został aresztowany, usłyszał m.in. zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Miał pobić do nieprzytomności kobietę. Ona walczy o życie, on trafił do aresztu

Miał pobić do nieprzytomności kobietę. Ona walczy o życie, on trafił do aresztu

Autor:
FC/tok
Źródło:
TVN24.pl

IMGW ostrzega przed niebezpieczną aurą. W części kraju obowiązują alerty meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia przed roztopami. Wydano również ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Sprawdź, gdzie pogoda może być zagrożeniem.  

Niebezpieczna odwilż. Miejscami drugi stopień alertów IMGW

Niebezpieczna odwilż. Miejscami drugi stopień alertów IMGW

Aktualizacja:
Autor:
jdw
Źródło:
IMGW

Elizabeth Magill, rektor Uniwersytetu Pensylwanii, w sobotę złożyła rezygnację po ostrej krytyce jej wyjaśnień złożonych podczas przesłuchania w Kongresie w związku z antysemickimi incydentami na uczelni.

Dymisja rektor prestiżowej uczelni. Gubernator "zszokowana" brakiem potępienia antysemityzmu

Dymisja rektor prestiżowej uczelni. Gubernator "zszokowana" brakiem potępienia antysemityzmu

Autor:
lukl//am
Źródło:
PAP

W Iranie rozpoczął się proces Johana Floderusa, szwedzkiego dyplomaty, zatrzymanego w 2022 roku, pracującego w dyplomacji Unii Europejskiej, który został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Izraela. Jak podała w niedzielę irańska agencja prasowa ISNA, mężczyźnie grozi kara śmierci.

Szwed pracujący dla Unii Europejskiej oskarżony o szpiegostwo. Grozi mu kara śmierci

Szwed pracujący dla Unii Europejskiej oskarżony o szpiegostwo. Grozi mu kara śmierci

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP, aljazeera.com

W ubiegłym tygodniu w szpitalu położniczym przy Inflanckiej doszło do dwóch pożarów. Ogień pojawił się w tym samym piętrze. Pacjentki z dziećmi zostały ewakuowane. Czy mogą czuć się bezpiecznie?

Dwa pożary w trzy dni. W szpitalu położniczym wymienią wentylatory

Dwa pożary w trzy dni. W szpitalu położniczym wymienią wentylatory

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Fundacja Media Forum przygotowała raport na temat zainteresowania Polaków informacjami pochodzącymi z mediów lokalnych. Wynika z niego, że coraz chętniej po nie sięgamy. Aż 84 procent badanych deklaruje swoje zainteresowanie sprawami lokalnymi.

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Polacy ufają lokalnym mediom. "Chcemy wiedzieć, co się dzieje w mieście czy gminie"

Autor:
mm/tok
Źródło:
tvn24.pl

Dziennikarze tvn24.pl, TVN i TVN24 są wśród nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. Nominacje otrzymali: Justyna Suchecka, Piotr Szostak, Wojciech Bojanowski, Filip Folczak, Olga Orzechowska, Maciej Duda, Łukasz Ruciński, Michał Fuja, Grzegorz Głuszak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Świerczek, Robert Zieliński, Olga Mildyn, Ewa Galica, Marcin Gutowski, Edyta Krześniak, Piotr Jacoń, Adam Diehl, Piotr Karczewski, Michał Przedlacki, Łukasz Frątczak, Dariusz Kubik i Grzegorz Łakomski.

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Nominacje dla dziennikarzy tvn24.pl, TVN24 i TVN do nagrody Grand Press

Autor:
red.
Źródło:
tvn24.pl