TVN24 | Polska

Pijany wjechał do rowu, później uciekał pieszo. W zaroślach namierzyli go kamerą termowizyjną

TVN24 | Polska

Autor:
wini/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Samochód wylądował w rowie
Samochód wylądował w rowieKPP Tomaszów Lubelski
wideo 2/4
KPP Tomaszów LubelskiSamochód wylądował w rowie

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 61-latka, który pod wpływem alkoholu kierował bmw. Mężczyzna wjechał do rowu i próbował uciec przed patrolem pieszo. Ukrytego w zaroślach kierowcę odnaleziono przy pomocy kamery termowizyjnej Straży Granicznej.

Do kolizji bmw doszło w piątek późnym wieczorem w Rudzie Żurawieckiej (woj. lubelskie). Dyżurny policji odebrał zgłoszenie, według którego na trasie Ruda Żurawiecka - Machnów Nowy do przydrożnego rowu wjechał samochód, kierowany przez nietrzeźwego mężczyznę.

- Osoba zgłaszająca przekazała, że jechała za pojazdem bmw, którego kierujący nie trzymał równego toru jazdy i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu. Świadek zdarzenia natychmiast zatrzymał się i pobiegł do pojazdu w rowie sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Za kierownicą zastał mężczyznę pod widocznym działaniem alkoholu, który po chwili wysiadł z auta i oddalił się w kierunku pobliskich zarośli - relacjonuje Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

Policjanci zatrzymali 61-latkaKPP Tomaszów Lubelski

Schował się w krzakach, był pijany

Na miejsce przyjechali policjanci oraz funkcjonariusze Straży Granicznej i rozpoczęli poszukiwania kierowcy.

- Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, opadów deszczu i podmokłego terenu, mundurowi namierzyli uciekiniera dzięki kamerze termowizyjnej funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna ukrył się w pobliskich zaroślach - informuje Pawłowska.

Samochód wylądował w rowieKPP Tomaszów Lubelski

Okazało się, że 61-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska uciekał, bo był pijany. Miał w organizmie trzy promile alkoholu. Obowiązywał go też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policja zapowiada, że mężczyzna wkrótce stanie przed sądem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:wini/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Tomaszów Lubelski

Pozostałe wiadomości