Referendum w sprawie migrantów. Kobosko: odpowiada na problem, którego nie ma

Źródło:
TVN24
Kobosko: referendum to jest tworzenie problemu, którego dzisiaj nie ma
Kobosko: referendum to jest tworzenie problemu, którego dzisiaj nie maTVN24
wideo 2/9
Kobosko: referendum to jest tworzenie problemu, którego dzisiaj nie maTVN24

Prawo i Sprawiedliwość próbuje wykorzystać wszystkie lęki Polek i Polaków do swoich celów politycznych, a przede wszystkim do zbliżających się wyborów - mówił w "Kawie na ławę" eurodeputowany Lewicy Robert Biedroń, odnosząc się do narracji i działań obozu władzy w kwestii migrantów. Michał Kobosko z Polski 2050 ocenił, że zapowiadane przez PiS referendum w tej sprawie "odpowiada na problem, którego nie ma". Polityki migracyjnej obozu władzy bronili poseł PiS Marcin Horała oraz prezydencki minister Andrzej Dera. 

Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk zamieścił w zeszłą niedzielę na swoim profilu na Twitterze nagranie, w którym odnosi się do kwestii polityki migracyjnej. - Oglądamy wstrząśnięci sceny z brutalnych zamieszek we Francji - i właśnie teraz (wicepremier, lider PiS Jarosław - red.) Kaczyński przygotowuje dokument, dzięki któremu do Polski przyjedzie jeszcze więcej obywateli z państw takich jak, cytuję: Arabia Saudyjska, Indie, Islamska Republika Iranu, Katar, Emiraty Arabskie, Nigeria czy Islamska Republika Pakistanu - powiedział Tusk. - Kaczyński już w zeszłym roku ściągnął z takich państw ponad 130 tys. obywateli - 50 razy więcej niż w 2015 roku. Te wizy będzie można dostawać łatwo i szybko, i będą je rozdzielać zewnętrzne firmy, bo tak dużo jest zamówień - stwierdził lider PO.

Projekt rozporządzenia MSZ w sprawie państw, w których cudzoziemcy mogą składać wnioski o wydanie wizy przez ministra właściwego do spraw zagranicznych został zamieszczony w czerwcu na stronach rządowych. - Sprawny rząd, jakim jest gabinet Prawa i Sprawiedliwości, potrafi reagować na takie błędne inicjatywy. Tak było w przypadku tego rozporządzenia. Urzędnicza inicjatywa, która była zdecydowanym błędem, została rozpoznana i zatrzymana - powiedział w opublikowanym w środę wywiadzie z PAP Kaczyński.

Sprawę w "Kawie na ławę" komentowali: Urszula Pasławska (Polskie Stronnictwo Ludowe), Bartosz Arłukowicz (Koalicja Obywatelska), Marcin Horała (Prawo i Sprawiedliwość), Michał Kobosko (Polska 2050), Robert Biedroń (Lewica) oraz Andrzej Dera (Kancelaria Prezydenta RP).

Arłukowicz: Jarosław Kaczyński wycofuje się rakiem

- Ten rząd wyprodukował rozporządzenie pozwalające na wjazd do Polski 400 tysięcy de facto niekontrolowanych migrantów. Stawiam pytanie i żądam odpowiedzi - kto stymulował rząd do wyprodukowania tego rozporządzenia, kto stał za tym - jakieś służby specjalne czy szemrani biznesmeni - żebyście przygotowali rozporządzenie, które de facto otwiera drzwi do Polski niekontrolowanym migrantom? - pytał eurodeputowany KO Bartosz Arłukowicz.

Arłukowicz: stawiam pytanie i żądam odpowiedzi - kto stymulował rząd  do wyprodukowania tego rozporządzenia
Arłukowicz: stawiam pytanie i żądam odpowiedzi - kto stymulował rząd do wyprodukowania tego rozporządzeniaTVN24

Dodał, że "trzeba wyjaśnić, kto był pośrednikiem przywozu tych ludzi do Polski, kto na tym - mówiąc wprost - zarabia prawdopodobnie miliony złotych". - To wszystko będzie wyjaśnione - zaznaczył.

- To rozporządzenie jest jasnym dowodem tego, że ktoś powiedział rządowi, urzędnikom MSZ: "potrzebujemy otworzyć drzwi szerzej" i rząd to grzecznie wykonał - ocenił Arłukowicz. - Jarosław Kaczyński się teraz wycofuje rakiem i starszy migrantami, próbuje tego używać w kampanii wyborczej. Nie ma na to zgody, będziemy obnażać hipokryzję Jarosława Kaczyńskiego każdego dnia - wskazał.

Horała: PO odgrywa skecz "Polska dla Polaków"

Według posła PiS Marcina Horały "Platforma Obywatelska odgrywająca skecz 'Polska dla Polaków' (…), to jest coś, co nadaje się tylko do kabaretu, a nie do poważnej dyskusji". - Wiemy jaka jest różnica zdań w tym względzie między Prawem i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską. To zostało wielokrotnie potwierdzone czynami, tym, kto na przykład się zgadzał na przymusową alokację do Polski tak zwanych uchodźców, a kto to zablokował - powiedział.

Horała: Platforma Obywatelska odgrywająca skecz "Polska dla Polaków" to jest coś, co nadaje się tylko do kabaretu
Horała: Platforma Obywatelska odgrywająca skecz "Polska dla Polaków" to jest coś, co nadaje się tylko do kabaretuTVN24

- Platforma, która teraz wykonuje piruet, zwrot o 180 stopni i teraz będzie udawać, że jest na prawo od Konfederacji w tej sprawie, to jest absolutny kabaret - powtórzył.

Horała podkreślał, że rząd nie przyjął rozporządzenia, a jedynie je konsultował. - Po to jest ta procedura, żeby różne pomysły rozważać. W tym przypadku MSW powiedziało, że jest to zły pomysł, to rząd podjął decyzję, że takiego rozporządzenia nie będzie - mówił.

Biedroń: przeznaczamy cenny czas na dyskusję o problemie, którego nie ma

- Jestem przerażony, że z tak poważnej sprawy dotyczącej bezpieczeństwa Polski, ale także przyszłości Polek i Polaków, robiony jest polityczny cyrk i spektakl - powiedział eurodeputowany Lewicy Robert Biedroń. - Przez ostatnie lata, wiedząc, że Polska nie jest samotną wyspą jeśli chodzi o Unię Europejską, nic w tej sprawie nie zostało zrobione. (…) Ta sprawa została całkowicie zaniedbana, jeśli chodzi o jakąś rozsądną politykę migracyjną dla Polski. Takiej polityki nie wypracowano przez wszystkie ostatnie lata, nie tylko osiem lat rządów Prawa i Sprawiedliwości - mówił.

- Prawo i Sprawiedliwość - i to jest najbardziej ohydne - próbuje wykorzystać wszystkie lęki Polek i Polaków do swoich celów politycznych, a przede wszystkim do zbliżających się wyborów - ocenił.

Biedroń: Prawo i Sprawiedliwość próbuje wykorzystać wszystkie lęki Polek i Polaków do swoich celów politycznych
Biedroń: Prawo i Sprawiedliwość próbuje wykorzystać wszystkie lęki Polek i Polaków do swoich celów politycznychTVN24

Oświadczył, że "Lewica ma rozsądną propozycję dotyczącą przede wszystkim bezpieczeństwa naszego kraju, to znaczy musimy jako klasa polityczna doprowadzić do tego, że Polki i Polacy będą się czuli bezpiecznie". - Po drugie - weryfikacja i integracja tych ludzi - dodał.

- Przeznaczamy ten cenny czas na dyskusję o problemie, którego nie ma, który jest wymyślony, bo wszyscy przy tym stole zgadzamy się co do tego, że jesteśmy przeciwko przymusowej relokacji uchodźców - komentował.

Pasławska: trwa licytacja, kto bardziej dowali migrantom

Posłanka PSL Urszula Pasławska oceniła, że "dzisiaj trwa licytacja, kto bardziej dowali migrantom, a nie co zrobić, żeby stworzyć politykę migracyjną". - Problem polega na tym, że trudno z wami na ten temat rozmawiać, bo wy wszystko spłycacie do poziomu politycznego. Straszycie napływem migrantów, a nie potraficie poradzić sobie z tym, co jest - mówiła, zwracając się do przedstawicieli obozu rządzącego.

Polityczka PSL odniosła się również do zapowiadanego przez PiS referendum w sprawie migrantów, które najprawdopodobniej odbędzie się w tym samym terminie, co wybory parlamentarne. - To nie jest akt referendum, tylko jest to narządzie polityczne, używane przez Prawo i Sprawiedliwość w kampanii parlamentarnej, finansowane ze środków publicznych - powiedziała.

Pasławska: dzisiaj trwa licytacja, kto bardziej dowali migrantom
Pasławska: dzisiaj trwa licytacja, kto bardziej dowali migrantomTVN24

Kobosko: referendum odpowiada na problem, którego nie ma

- Cała koncepcja tego referendum ma polegać na tym, żeby ludzie dostali dodatkową kartę do głosowania i na tej karcie będzie pytanie pod tytułem: "Czy jesteś za rządem, czy przeciw rządowi" - ocenił pierwszy wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko. - To referendum jest czymś wyssanym z palca, odpowiada na problem, którego nie ma - powtórzył.

Jego zdaniem, "to jest tworzenie problemu, którego dzisiaj nie ma". - To jest poważny problem w krajach Unii Europejskiej. (…) My jesteśmy w zupełnie innej sytuacji - zaznaczył.

Podkreślił, że projekt unijnego rozporządzenia "mówi w bardzo jasny sposób, że jeżeli kraj znajdzie się w sytuacji presji migracyjnej czy presji ze strony uchodźców - czyli to, czego my doświadczyliśmy w związku z wojną w Ukrainie - to będziemy zwolnieni".

Dera: Polska działa w interesie inwestorów

Polityki migracyjnej rządu bronił prezydencki minister Andrzej Dera. - Jak koncern koreański buduje zakład w Policach i tam pracowali ludzie z Indii, Bangladeszu, to jest jakiś problem, czy tam się coś wydarzyło? Oni już pojechali i się nic nie wydarzyło - powiedział.

Dera: Polska działa w interesie inwestorów, którzy w Polsce budują
Dera: Polska działa w interesie inwestorów, którzy w Polsce budują TVN24

- Polska działa w interesie inwestorów, którzy w Polsce budują (…), sprawdza te wszystkie osoby, one są zobowiązane do przestrzegania porządku prawnego i z tym nie mamy problemu. Problem mamy z tymi, którzy nie chcą się tym procedurom poddać i którzy mają być w tej chwili w sposób przymusowy wcielani do innych państw. Co my mamy z nimi robić? - dodał.

- Cała rzecz z migracją w ostatnich latach została spowodowana błędną polityką niemiecką, bo to rynek niemiecki potrzebował i nie sprawdzał tego, mówił: "przyjeżdżajcie do nas, bo każdą ilość przyjmiemy" - ocenił polityk. 

Autorka/Autor:ft/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

53 lata po zaginięciu samolotu z pięcioma osobami na pokładzie w amerykańskim stanie Vermont, eksperci twierdzą, że odnaleźli wrak maszyny - pisze portal telewizji NBC News.

Zniknął tuż po starcie. Możliwy przełom po "53 latach niepewności"

Zniknął tuż po starcie. Możliwy przełom po "53 latach niepewności"

Źródło:
NBC News

Dwóch turystów zaginęło w ostatnich dniach na greckich wyspach Amorgos i Samos. Zarówno Amerykanin, jak i Holender wyszli na piesze wędrówki, z których nie wrócili. Lokalne służby prowadzą akcje poszukiwawcze. Pomagają w nich również ochotnicy. Greckie służby przypominają, że kraj mierzy się obecnie z falą dużych upałów.

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Zaginieni turyści na dwóch greckich wyspach. Łączy ich jedno

Źródło:
BBC, CNN

19-latka, której ciało znaleziono w połowie listopada 2023 roku w jednym z mieszkań w centrum Poznania, zmarła z powodu zażycia fentanylu. Potwierdziły to wyniki badań toksykologicznych.

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, "przyczyną śmierci był fentanyl"

19-latka znaleziona martwa w mieszkaniu, "przyczyną śmierci był fentanyl"

Źródło:
tvn24.pl

Sejmowa komisja regulaminowa nie zgodziła się na uchylenie immunitetu wiceministrze edukacji Katarzynie Lubnauer. Wnosił o to kojarzony z aferą hejterską były wiceszef ministerstwa sprawiedliwości za ostatnich rządów PiS, Łukasz Piebiak. Jego zdaniem, posłanka KO obraziła go w wypowiedziach medialnych i naruszyła jego dobre imię.

Immunitet Katarzyny Lubnauer. Decyzja sejmowej komisji

Immunitet Katarzyny Lubnauer. Decyzja sejmowej komisji

Źródło:
PAP

Był po służbie, gdy zobaczył, jak auto jadące przed nim nagle się zatrzymuje. Wysiadła z niego zdenerwowana kobieta, wyjęła dziecko i wzywała pomocy. Sierżant Adrian Ziarko z augustowskiej policji podbiegł do niej. Okazało się, że trzyletnia dziewczynka zadławiła się lizakiem.

Zatrzymała auto na środku ulicy, wyjęła córkę i wołała o pomoc

Zatrzymała auto na środku ulicy, wyjęła córkę i wołała o pomoc

Źródło:
tvn24.pl

Ukraina otrzyma 50 miliardów dolarów z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w UE i krajach G7 rosyjskich aktywów - donosi Reuters. Osiągnięto porozumienie na szczycie państw G7.

Miliardy dolarów z rosyjskich zysków trafią do Ukrainy

Miliardy dolarów z rosyjskich zysków trafią do Ukrainy

Źródło:
PAP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza "wszelkie podróże do Rosji". Wskazuje między innymi, że ze względu na ograniczony personel dyplomatyczny możliwość udzielenia bezpośredniej pomocy konsularnej obywatelom polskim jest "bardzo ograniczona".

MSZ ostrzega przed podróżami do Rosji. Pomoc "bardzo ograniczona"

MSZ ostrzega przed podróżami do Rosji. Pomoc "bardzo ograniczona"

Źródło:
tvn24.pl

Mirosław M. na początku kwietnia został zatrzymany w Niemczech. Teraz tamtejszy sąd wydał zgodę na przekazanie mężczyzny Polsce. Wróci w przyszłym tygodniu. Za zabicie dwóch kobiet grozi mu dożywocie.

Matka i córka zginęły od ciosów siekierą. Podejrzany o zbrodnię wróci do Polski

Matka i córka zginęły od ciosów siekierą. Podejrzany o zbrodnię wróci do Polski

Źródło:
PAP

Małgorzata Paprocka została powołana w czwartek przez Andrzeja Dudę na stanowisko szefowej Kancelarii Prezydenta. Zastąpiła Grażynę Ignaczak-Bandych. O zmianach poinformowała Kancelaria Prezydenta na swej stronie internetowej.

Roszady w Kancelarii Prezydenta

Roszady w Kancelarii Prezydenta

Źródło:
PAP

- Ukraina i Japonia podpisały w czwartek na marginesie szczytu G7 porozumienie w sprawie bezpieczeństwa - przekazał prezydent Wołodymyr Zełenski. "W 2024 roku Japonia przekaże Ukrainie 4,5 miliarda dolarów i będzie nas wspierać przez cały 10-letni okres obowiązywania umowy" - oznajmił w mediach społecznościowych.

Japonia i Ukraina podpisały "wyjątkowy dokument"

Japonia i Ukraina podpisały "wyjątkowy dokument"

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Rozwiązanie Zgromadzenia Narodowego przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona doprowadziło do potajemnych negocjacji i zbratania się partii Republikanów ze skrajnie prawicowym Zjednoczeniem Narodowym. Lider Republikanów został wyrzucony z partii, choć Eric Ciotti nie chce się temu podporządkować. Siedzibę partii zamyka na klucz, a z dziennikarzami rozmawia przez okno.

Rozwiązany parlament, potajemne negocjacje i bunt przewodniczącego Republikanów

Rozwiązany parlament, potajemne negocjacje i bunt przewodniczącego Republikanów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

- Doszło do poważnego zachorowania, niestety rokowania dowódcy są niepewne - między innymi takie słowa było słychać podczas środowej transmisji na żywo z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po czym transmisja została przerwana. Zdarzenie zaniepokoiło internautów, jednak NASA wydała już w tej sprawie wyjaśniający wszystko komunikat.

Rokowania dowódcy są "niepewne". Zerwana transmisja ze stacji kosmicznej, NASA tłumaczy

Rokowania dowódcy są "niepewne". Zerwana transmisja ze stacji kosmicznej, NASA tłumaczy

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

- Chcę zmienić Cieśninę Tajwańską w bezzałogowe piekło - tak plany USA na wypadek inwazji zbrojnej Chin na Tajwan miał opisać głównodowodzący amerykańskich sił w regionie Indo-Pacyfiku. Admirał udzielił wywiadu dziennikarzowi "Washington Post" na marginesie niedawnego forum Shangri-La w Singapurze.

"Bezzałogowe piekło", które ma powstrzymać Chiny. Admirał o tajnych planach USA

"Bezzałogowe piekło", które ma powstrzymać Chiny. Admirał o tajnych planach USA

Źródło:
Washington Post, Taipei Times, South China Morning Post, tvn24.pl

- Ujawniliśmy wyborczą dziuplę PiS. W jakimś starym garażu produkowano materiały wyborcze posła Marcina Romanowskiego, który jest bohaterem afery Funduszu Sprawiedliwości - powiedział na konferencji przewodniczący zespołu do spraw rozliczeń rządu PiS Roman Giertych. Zapowiedział, że nagrania zostaną przekazane do Państwowej Komisji Wyborczej "z pytaniem o to, czy Prawo i Sprawiedliwość w swoim sprawozdaniu finansowym za wybory w 2023 roku zamieściło produkcję tych banerów". Romanowski zapewnia, że prowadził swoją kampanię zgodnie z prawem.

"Ujawniliśmy wyborczą dziuplę". Przekazują nagrania do PKW

"Ujawniliśmy wyborczą dziuplę". Przekazują nagrania do PKW

Źródło:
TVN24

Wyż Yogi na razie wpływa na pogodę w naszym kraju. Już wkrótce jego miejsce zajmie niż, za sprawą którego w weekend i na początku następnego tygodnia pojawią się burze. Po weekendzie czeka nas również pierwszy upał.

Kiedy Yogi ustąpi Valesce, zacznie się dziać

Kiedy Yogi ustąpi Valesce, zacznie się dziać

Źródło:
tvnmeteo.pl

W pobliżu grupy turystów, która była na przełęczy Łącznik (Góry Izerskie), uderzył piorun - przekazał Adam Tkocz, naczelnik karkonoskiej grupy GOPR.

Piorun uderzył obok grupy turystów, są poszkodowani

Piorun uderzył obok grupy turystów, są poszkodowani

Źródło:
tvn24.pl

Gdzie jest burza? W czwartek 13.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Towarzyszy im dość silny wiatr i deszcz. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Miejscami silnie pada i wieje

Gdzie jest burza? Miejscami silnie pada i wieje

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Ława przysięgłych z Florydy uznała, że ​​znana na całym świecie ze sprzedaży bananów firma Chiquita Brands International jest odpowiedzialna za finansowanie kolumbijskiej grupy paramilitarnej Autodefensas Unidas de Colombia (AUC). Jest ona uznana przez Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną - donosi CNN.

Znany na całym świecie producent bananów uznany winnym wspierania terrorystów

Znany na całym świecie producent bananów uznany winnym wspierania terrorystów

Źródło:
CNN

Polski Instytut Sztuki Filmowej złożył zawiadomienie do CBA. Chodzi o nieprawidłowości przy przyznawaniu dotacji. Złożono też zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie niegospodarnego wydatkowania środków Instytutu poprzez zakup urządzeń przeznaczonych do rejestrowania rozmów.

PISF kieruje zawiadomienia do CBA i prokuratury

PISF kieruje zawiadomienia do CBA i prokuratury

Źródło:
PAP

Jest śledztwo w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez byłych: premiera i szefa KPRM oraz pracowników resortu aktywów państwowych w związku z zakupem środków ochrony indywidualnej podczas pandemii COVID-19 w 2020 roku - podała warszawska prokuratura.

Jest śledztwo dotyczące byłego premiera i szefa jego kancelarii. Chodzi o działania w czasie pandemii

Jest śledztwo dotyczące byłego premiera i szefa jego kancelarii. Chodzi o działania w czasie pandemii

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Studenci protestują przed bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego w obronie Palestyny. Demonstracji towarzyszą okrzyki. Obecna jest też policja.

Studenci przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Studenci przed uniwersytetem. "Rektorze, gdzie jesteś, gdy mordują dzieci"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokurator generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Adama Szłapki (Koalicja Obywatelska) do odpowiedzialności karnej. Sprawa dotyczy potrącenia 16-letniej rowerzystki na Saskiej Kępie w Warszawie.

Wniosek o uchylenie immunitetu Adamowi Szłapce za potrącenie rowerzystki. "Zrzeknę się od razu"

Wniosek o uchylenie immunitetu Adamowi Szłapce za potrącenie rowerzystki. "Zrzeknę się od razu"

Źródło:
PAP

Biały bizon urodził się w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone. Według ekspertów, taki przypadek zdarza się raz na 10 milionów narodzin. Tymczasem zamieszkujący okoliczne tereny rdzenni Amerykanie uznali te narodziny za znak i spełnienie ich dawnej przepowiedni.

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Przypadek jeden na miliony. Rdzenni Amerykanie mówią o spełnieniu przepowiedni

Źródło:
CBS News, BBC, tvn24.pl

Uczniowie wracali z wycieczki do Krakowa, kiedy nagle ich autokar zaczął zjeżdżać na przeciwległy pas drogi. Kierowca stracił przytomność. Błyskawicznie zareagowały nauczycielki – jedna przejęła kierownicę, a dwie odciągnęły nieprzytomnego mężczyznę. Pojazd udało się zatrzymać.

Kierowca autokaru stracił przytomność, nauczycielka przejęła kierownicę

Kierowca autokaru stracił przytomność, nauczycielka przejęła kierownicę

Źródło:
tvn24.pl

- W moim środowisku nie spotkałem się jeszcze z aż taką wrogością do innego człowieka - powiedział przed kamerą TVN24 uczeń klasy policyjnej z VII LO w Sosnowcu. W Zagłębiowskim Parku Sportowym młodzież ustawiła znicze, aby oddać hołd skatowanemu tam na śmierć 28-letniemu Marcinowi Mizie. Młody mężczyzna został pobity przez trzech 16-latków. Miał stanąć w obronie osoby, którą zaczepiali. Zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Rzecznik UM w Sosnowcu Rafał Łysy poinformował, że sam teren imprezy był przez organizatora odpowiednio zabezpieczony, a do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze prowadzącej do tego miejsca.

Mieszkańcy Sosnowca poruszeni śmiercią skatowanego piłkarza. "Nikt nie zareagował"

Mieszkańcy Sosnowca poruszeni śmiercią skatowanego piłkarza. "Nikt nie zareagował"

Źródło:
TVN24, PAP

Gryficcy policjanci zatrzymali rodziców, którzy bili swoją roczną córeczkę gałęziami, a wcześniej szukali dla dziecka egzorcysty. Dziewczynka przebywa w szpitalu, jest w dobrym stanie. Kobieta trafiła na oddział psychiatryczny, ojciec do aresztu.

Bili roczną córkę gałęziami. "Szukali dla dziecka egzorcysty"

Bili roczną córkę gałęziami. "Szukali dla dziecka egzorcysty"

Źródło:
PAP

Jin, jeden z członków k-popowego zespołu BTS, zakończył w środę 18-miesięczną służbę wojskową. Z tej okazji w czwartek 31-latek zamierza uściskać tysiąc swoich fanów. Tego samego dnia muzyk zagra też koncert na żywo. Wystąpi przed widownią złożoną wyłącznie z najbardziej zagorzałych członków ARMY - fanklubu boysbandu.  

Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Gwiazdor zespołu BTS kończy służbę wojskową mocnym akcentem

Źródło:
BBC, CNN

37-latka, która podczas rzeszowskich Juwenaliów wjechała w ławkę, na której siedziały dwie osoby, usłyszała zarzuty spowodowania wypadku komunikacyjnego i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grzywnę, która jej grozi, policja wstępnie oszacowała na blisko 800 tysięcy złotych.

Luksusowym autem uderzyła w ławkę. Była pijana, może ją to kosztować 800 tysięcy złotych

Luksusowym autem uderzyła w ławkę. Była pijana, może ją to kosztować 800 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

"Wywiad, propaganda, a nawet przygotowywanie aktów sabotażu to główny zakres pracy dużej liczby rosyjskich 'dyplomatów' w UE" - podkreśliło ośmioro ministrów spraw zagranicznych w liście do szefa unijnej dyplomacji Josepa Borrella. Ministrowie chcą zakazać rosyjskim dyplomatom swobodnego przemieszczania się po krajach Unii Europejskich. Pod listem podpisał się między innymi szef polskiego MSZ Radosław Sikorski.

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów. Ministrowie chcą ograniczyć ich przemieszczanie

Źródło:
PAP

Jedna z najstarszych fabryk czekolady na świecie ma zostać zamknięta. Istniejąca od 1848 roku francuska fabryka Chocolat Poulain zatrudnia obecnie 109 osób. Wszyscy mają stracić pracę. Plan likwidacji fabryki ma zostać ogłoszony w czwartek.

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Jedna z najstarszych fabryk czekolady do likwidacji

Źródło:
lesechos.fr, tvn24.pl, Brittanica
Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Strażacy na Lotnisku Chopina nie dojechali na czas. Ujawniamy wyniki kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Samolot podnosi się z pasa startowego, gdy tuż za nim, na tym samym pasie, ląduje już inny - taką scenę widać na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych. Komentujący uznał to "przykład synchronizacji lądowania", ale wielu internautów nie wierzy w prawdziwość filmu. Jaka jest prawda?

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

"Ciekawy przykład synchronizacji" lądowania i startu samolotów? Wręcz przeciwnie

Źródło:
Konkret24

Magazyn "Variety" pisze, że najbardziej oczekiwany tytuł tego roku - "Joker 2: Folie à Deux" Todda Phillipsa będzie miał premierę podczas zbliżającego się festiwalu filmowego w Wenecji. Podobnie jak "Maria" Pablo Larraina - opowiadająca o słynnej śpiewaczce operowej Marii Callas z Angeliną Jolie w roli głównej oraz film "Modi" Johnny'ego Deppa - przedstawiający życie niezwykłego włoskiego malarza Amedeo Modiglianiego.

"Variety": premiery w Wenecji "Joker 2", "Maria" z Angeliną Jolie i "Modi" w reżyserii Deppa

"Variety": premiery w Wenecji "Joker 2", "Maria" z Angeliną Jolie i "Modi" w reżyserii Deppa

Źródło:
"Variety", "The Hollywood Reporter", tvn24.pl

O różnorodność trzeba zadbać, jej trzeba pilnować z czułością, wrażliwością, ale czasami też siłą. Zwłaszcza jak patrzymy na to, co dzieje się w Sejmie na temat związków partnerskich - powiedział Piotr Jacoń, który został Ambasadorem Różnorodności według miesięcznika "My Company Polska". Mówił też o swoim reportażu "Tego nie ma w umowie koalicyjnej", który przedstawia historię Elżbiety i Renaty, które żyją razem od 30 lat, i o sporze koalicji w kwestii ustawy o związkach partnerskich.

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

"Robota polityków polega na tym, żeby dogadać się, obiecywali to takim osobom jak Elżbieta i Renata"

Źródło:
TVN24

Piotr Jacoń, dziennikarz TVN24, został Ambasadorem Różnorodności. To wyróżnienie przyznawane przez miesięcznik "My Company Polska" organizacjom, firmom i osobom, które promują różnorodność i równość. Jacoń został wyróżniony za "dziennikarstwo przełamujące tabu i otwierające oczy na potrzeby drugiego człowieka".

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Nagroda, ale też "wyzwanie i zadanie". Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń ambasadorem różnorodności

Źródło:
TVN24, My Company Polska

KRRiT rozstrzygnęła wniosek spółki TVN S.A. w sprawie udzielenia koncesji na kolejne 10 lat, na rozpowszechnianie programu satelitarnego wyspecjalizowanego, adresowanego do kobiet, pod nazwą "TVN Style" - podało Biuro Prasowe TVN.

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

TVN Style z koncesją na kolejne 10 lat 

Źródło:
tvn24.pl

Platforma streamingowa Max zadebiutowała w Polsce. W jednym miejscu każdy może znaleźć coś dla siebie. - Absolutne hity filmowe, spektakularne seriale oraz bibliotekę kochanych i ikonicznych seriali HBO - mówił w TVN24 szef streamingu Warner Bros. Discovery w Polsce Maciej Gozdowski. 

Max już w Polsce. Debiut platformy

Max już w Polsce. Debiut platformy

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

Jedni krytykują grafiki zdobiące autokar polskiej reprezentacji na Euro 2024, inni oburzają się, że taki sam autobus dostała reprezentacja Ukrainy. Dlaczego tak jest i skąd takie zdobienie wozów? Wyjaśniamy.

"Ukraina ma taki sam autobus jak Polska"? Nie tylko ona

"Ukraina ma taki sam autobus jak Polska"? Nie tylko ona

Źródło:
Konkret24