TVN24 | Polska

Monika Kobyłka zaginęła 9 lat temu, poszukiwania trwają. Policja pokazuje, jak teraz może wyglądać

TVN24 | Polska

Autor:
akr/adso
Źródło:
PAP
Policja MazowieckaMonika Kobyłka zaginęła 9 lat temu. Policja publikuje postarzony portret zaginionej z Woli Gałeckiej, poszukiwania trwają

Monika Kobyłka, która zaginęła 9 lat temu, wciąż jest poszukiwana przez mazowiecką policję. Opublikowano postarzony wizerunek zaginionej, który pokazuje, jak teraz może wyglądać. - Na podstawie dokładnej analizy zdjęć dziewczynki oraz fotografii członków rodziny, specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji zajmujący się progresją wiekową stworzyli aktualny portret Moniki, uwzględniający upływ czasu - wyjaśniał Rafał Jeżak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Monika Kobyłka z Woli Gałeckiej w powiecie przysuskim na Mazowszu zaginęła 7 lipca 2012 roku. Miała wówczas niespełna 15 lat. W poszukiwaniach nastolatki brała udział policja, rodzina, sąsiedzi i znajomi. O zaginięciu 15-latki głośno było w lokalnych mediach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Monika Kobyłka zaginęła 9 lat temu. Policyjne poszukiwania trwają

Rafał Jeżak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu przekazał, że do tej pory "niestety nie udało się ustalić, co stało się z dziewczynką". - Nie natrafiono na żaden ślad, nie odnaleziono żadnej z jej rzeczy - dodał.

Prokuratura prowadziła w tej sprawie śledztwo, ale umorzyła je w 2014 roku ze względu na niewykrycie sprawców. Funkcjonariusze jednak nieustannie poszukują zaginionej. - Policjanci korzystają z coraz nowocześniejszych narzędzi wykorzystywanych w takich sprawach - powiedział Jeżak.

Wizerunek Moniki Kobyłki postarzony. Tak może wyglądać teraz zaginiona

Teraz policjanci sięgnęli po jedno z ważniejszych narzędzi wykorzystywanych podczas poszukiwań osób zaginionych, w tym małoletnich. To progresja wiekowa, czyli postarzanie wizerunku osoby w oparciu o zdjęcie.

- Na podstawie dokładnej analizy zdjęć dziewczynki oraz fotografii członków rodziny, specjaliści z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji zajmujący się progresją wiekową, stworzyli aktualny portret Moniki, uwzględniający upływ czasu – powiedział Jeżak.

Monika Kobyłkamazowiecka.policja.gov.pl

Jeśli zaginiona przed 9 lat Monika żyje, obecnie ma 23 lata. Jej stworzony przez specjalistów prawdopodobny obecny wizerunek można zobaczyć m.in. na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Osoby, które mają informacje na temat zaginionej, mogą przekazywać je anonimowo w najbliższej jednostce policji lub pod numerem alarmowym 112, a także pod nr tel. zaufania KWP w Radomiu - 0 800 191 902, który jest czynny całą dobę.

Poszukiwania Moniki Kobyłki. Co wiadomo o zaginionej z Woli Gałeckiej?

Monika Kobyłka wyszła z domu w sobotę, 7 lipca 2012 roku. Policja została powiadomiona o zaginięciu nastolatki w niedzielę. Ustalono, że ostatni raz była widziana przez sąsiada w dniu zaginięcia ok. godzinie 23 w okolicy przystanku autobusowego. Odczytywała lub pisała SMS-a. Jeszcze kilka minut po godzinne 23 napisała wiadomość do koleżanki. Po godzinie 2 telefon przestał działać.

Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie udało się jej odnaleźć. Nie natrafiono na żaden ślad, nie odnaleziono żadnej z jej rzeczy, nie było żadnych innych świadków. - Śledczy analizowali logowania telefonów. Kilka osób przebadano wariografem. Przeszukano łąki, pola, sprawdzono szamba, stodoły, opuszczone budynki. Bez rezultatu – powiedział Jeżak.

W lipcu 2012 roku niespełna 15-letnia Monika Kobyłka miała 168 cm wzrostu, ważyła ok. 50 kg, miała długie rude włosy i niebieskie oczy. W dniu zaginięcia dziewczynka była ubrana w białą koszulkę z czarnym napisem i czerwonym sercem z przodu, krótkie niebieskie spodenki jeansowe i beżowe buty z cekinami.

Autor:akr/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja Mazowiecka