Kłęby dymu na nagraniu z okolic Przewodowa

Autor:
mjz/dap
Źródło:
PAP
Nagranie z okolic Przewodowa. Kłęby dymu po eksplozji
Nagranie z okolic Przewodowa. Kłęby dymu po eksplozji Dziennik Wschodni
wideo 2/21
Dziennik WschodniNagranie z okolic Przewodowa. Kłęby dymu po eksplozji

Krótkie amatorskie nagranie z okolic Przewodowa w powiecie hrubieszowskim pokazuje kłęby unoszącego się dymu. Rzecznik rządu Piotr Mueller potwierdził, że na terenie tego powiatu doszło do eksplozji, w wyniku której zginęły dwie osoby. Nagranie opublikował "Dziennik Wschodni".

NA TVN24 I W TVN24 GO TRWA WYDANIE SPECJALNE

> We wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim doszło do eksplozji, w wyniku której życie straciły dwie osoby. > Po posiedzeniu w BBN rzecznik rządu przekazał, że zdecydowano o podwyższeniu gotowości niektórych jednostek wojskowych i służb mundurowych. > W komunikacie polskiego MSZ napisano, że "w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej".  > Szef MSZ Zbigniew Rau wezwał ambasadora Rosji "z żądaniem niezwłocznego przekazania szczegółowych wyjaśnień" w sprawie tych wydarzeń. > W środę obradować będzie Rada Północnoatlantycka. Polska może w jej trakcie podnieść kwestię uruchomienia artykułu 4 Paktu Północnoatlantyckiego. > Prezydent USA Joe Biden powiedział, że jest "mało prawdopodobne", by rakieta, która spowodowała eksplozję w Polsce, została wystrzelona z Rosji. > Sekretarz obrony USA Lloyd Austin "zapewnił Mariusza Błaszczaka o żelaznym zobowiązaniu Stanów Zjednoczonych do obrony Polski".

AP: rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby. Głos z Pentagonu

- Zdecydowaliśmy, żeby podwyższyć gotowość niektórych jednostek wojskowych na terenie Polski oraz zwiększyć gotowość innych jednostek mundurowych - powiedział rzecznik rządu Piotr Mueller na konferencji prasowej po spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Wcześniej agencja AP podała - powołując się na wysokiego rangą urzędnika Stanów Zjednoczonych - podała, że rosyjskie rakiety spadły na terytorium Polski, zabijając dwie osoby.

Rzecznik rządu: podwyższono gotowość niektórych jednostek, weryfikujemy kwestię artykułu 4 NATO

PrzewodówGoogle Maps

Autor:mjz/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Dziennik Wschodni

Pozostałe wiadomości