"Będzie pan opowiadał, kto jest lepszy, kto jest gorszy. Będzie pan pisał historię od początku"

Autor:
js/adso
Źródło:
TVN24
Czarzasty: ludzie, bójcie się homofobicznych świrów
Czarzasty: ludzie, bójcie się homofobicznych świrówTVN24
wideo 2/20
TVN24Czarzasty: ludzie, bójcie się homofobicznych świrów

Przemysław Czarnek przez swoje wypowiedzi wzbudza gigantyczne kontrowersje i to może mieć daleko idące konsekwencje dla wychowania naszych dzieci - ocenił marszałek Senatu Tomasz Grodzki (KO). Odniósł się do doniesień o tym, że poseł Prawa i Sprawiedliwości zostanie ministrem edukacji i nauki. - Będzie pan dzielił ludzi, będzie pan opowiadał, kto jest lepszy, kto jest gorszy - powiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty, adresując swoje słowa do Czarnka.

Zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Piotra Muellera premier Mateusz Morawiecki przedstawi o godzinie 15 informację na temat planowanych zmian w składzie Rady Ministrów. Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował, że prezydent podjął decyzję, że rekonstrukcja nastąpi w przyszłym tygodniu.

Według medialnych spekulacji, poseł PiS, były wojewoda lubelski Przemysław Czarnek ma zostać ministrem edukacji i nauki. Odnieśli się do nich politycy opozycji.

- Twórcy Komisji Edukacji Narodowej przewracają się w grobie, bo nigdy nie spodziewaliby się, żeby taka osoba mogła pełnić funkcję ministra edukacji narodowej. Edukacji narodowej, gdzie słowo tolerancja zawsze było kluczem i wiodący słowem, tymczasem pan Czarnek zasłynął ze słów o dehumanizowaniu innych ludzi, o stygmatyzowaniu mniejszości seksualnych - skomentował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz15).

- Taki człowiek ministrem edukacji narodowej? To po prostu skandal i wstyd - ocenił.

"Taki człowiek ministrem edukacji narodowej? To po prostu skandal i wstyd"
"Taki człowiek ministrem edukacji narodowej? To po prostu skandal i wstyd"TVN24

"Ludzie, bójcie się homofobicznych świrów"

- Panie doktorze, bez nerwów i bez ekspresji mówię panu jasno: jeżeli pan ma zamiar zmieniać program polskich szkół pod swoje poglądy, poglądy homofobicznego świra, to po prostu obawiam się o przyszłość polskiej edukacji jeszcze bardziej, niż się obawiałem za czasów ludzi, którzy na przykład byli szefami Ligi Polskich Rodzin. To jest przerażające - powiedział szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty, adresując swoje słowa do Czarnka.

- Będzie pan dzielił ludzi, będzie pan opowiadał, kto jest lepszy, kto jest gorszy. Będzie pan pisał historię od początku - dodał.

- Ludzie bójcie się, bójcie się świrów, bójcie się homofobicznych świrów - powiedział Czarzasty.

Szef SLD możliwe wejście do rządu Przemysława Czarnka komentował w "Kropce nad i" >>>

"Uważam, że to prowokacja w stosunku do nas wszystkich"

- Stare powiedzenie mówi: "taka będzie Rzeczpospolita, jakie jej młodzieży chowanie". Jakoś tak dziwnie w sposób prowokacyjny kolejni ministrowie edukacji od pani (Anny - red.) Zalewskiej, przez pana (Dariusza - red.) Piontkowskiego, a teraz szczególnie przez propozycję pana posła Czarnka, to są ludzie, którzy wzbudzają mniejsze czy większe kontrowersje - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Zaznaczył, że Czarnek "przez swoje wypowiedzi - za niektóre przeprosił, za niektóre, o ile się orientuje, nie - jeszcze z czasów jak był wojewodą lubelskim, jak jest posłem wzbudza gigantyczne kontrowersje i to może mieć daleko idące konsekwencje dla wychowania naszych dzieci".

Dlatego, jak dodał, "fundamentalnie nie zgadza się z tą nominacją". - Uważam, że jest to prowokacja w stosunku nie do partii opozycyjnych, a do nas wszystkich - do rodziców, do dziadków, do tych, którzy posyłają swoje dzieci do szkoły - ocenił marszałek Senatu.

Grodzki: uważam, że to prowokacja w stosunku do nas wszystkich
Grodzki: uważam, że to prowokacja w stosunku do nas wszystkichTVN24

Kontrowersyjne słowa o LGBT

W czerwcu, w trakcie kampanii prezydenckiej z wieloma komentarzami spotkały się słowa Przemysława Czarnka o osobach i społeczności LGBT. 

- Skończmy dyskusję o tych obrzydlistwach LGBT, homoseksualizmie, biseksualizmie, paradach równości. Brońmy rodziny, bo brak obrony rodziny prowadzi do tego, co państwo widzicie - powiedział Czarnek w dyskusji w telewizji państwowej, trzymając telefon, na którego wyświetlaczu pokazał zdjęcie kilku osób.

- To są jegomoście z Los Angeles, z centrum, z czerwca zeszłego roku. Byłem tam w delegacji, przejeżdżałem, akurat była tam tak zwana parada dumy gejowskiej - opisał. 

- Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem, brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją - dodał.

Adam Bielan o słowach posła Przemysława Czarnka
Adam Bielan o słowach posła Przemysława CzarnkaTVN24

W 2018 roku, odnosząc się do planowanego wówczas pierwszego w Lublinie Marszu Równości, Czanek - wówczas jako wojewoda lubelski - powiedział: "Nie promujmy zboczeń, dewiacji, wynaturzeń, bo to jest po prostu działanie przeciwko naszemu społeczeństwu". 

Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości