TVN24 | Polska

Policjanci pomogli rodzinie łabędzi. Wstrzymali ruch, by mogły przejść przez ulicę

TVN24 | Polska

Autor:
FC/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Prochowice. Policjanci pomogli rodzinie łabędzi
Prochowice. Policjanci pomogli rodzinie łabędziKPP Legnica
wideo 2/6
KPP LegnicaProchowice. Policjanci pomogli rodzinie łabędzi przejść przez drogę

Policjanci z Prochowic (woj. dolnośląskie) zostali wezwani do pomocy łabędziom. Ptaki próbowały przejść przez ruchliwą drogę, aby dostać się do pobliskiego zbiornika wodnego. Funkcjonariusze na moment wstrzymali ruch, by zwierzęta mogły bezpiecznie pokonać jezdnię. Opublikowali też nagranie, na którym widać jak łabędzia rodzina zmierza przez łąkę w stronę akwenu.

Policjanci z Posterunku Policji w Prochowicach w czwartek rano pojechali na nietypową interwencję. Według zgłoszenia dwa dorosłe łabędzie i ich siedem pociech próbowało przejść przez ruchliwą drogę, aby dostać się do pobliskiego zbiornika wodnego.

Policjanci pomogli łabędziomKPP Legnica

"Pomogli przejść bezpiecznie"

- Sytuacja ta stwarzała zagrożenie nie tylko dla samych ptaków, ale też dla uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstrzymali chwilowo ruch i tym samym pomogli przejść bezpiecznie łabędziej rodzince przez drogę i dotrzeć do zbiornika wodnego - informuje sierż. szt. Anna Tersa z legnickiej policji.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak dodaje, policjanci na co dzień ratują życie i zdrowie ludzkie, ale nie przechodzą też obojętnie wobec zwierząt potrzebujących pomocy.

Autor:FC/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Legnica

Pozostałe wiadomości