Ceny żywności i rządowe wsparcie dla firm. Eksperci w programie "Pomagajmy sobie - twoja praca"

Źródło:
TVN24
Artur Kuczmowski o sytuacji w Estonii: urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelami
Artur Kuczmowski o sytuacji w Estonii: urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelamiTVN24
wideo 2/24
Artur Kuczmowski o sytuacji w Estonii: urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelamiTVN24

- Obawiamy się braku pracowników, szczególnie pracowników zagranicznych - powiedział Andrzej Gantner, wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. W programie "Pomagajmy sobie - twoja praca" mówił o problemach branży spożywczej i rolniczej. Prawnik Artur Kuczmowski opowiadał o sytuacji w Estonii w kontekście pandemii. - Jeżeli byśmy mieli sobie pomyśleć o kraju, który przygotowywał się przez ostatnie 20 lat na kryzys i na pracę zdalną, to właśnie będzie Estonia - mówił.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

W każdą sobotę i niedzielę w nowym programie "Pomagajmy sobie - twoja praca" w TVN24 pytamy ekspertów, jak z radzić sobie z kryzysem wywołanym przez pandemię COVID-19. Program prowadzi Mateusz Walczak.

O problemach branży spożywczej i rolniczej mówił Andrzej Gantner, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiej Federacji Producentów Żywności. Jak zaznaczył, najbliższe miesiące będą bardzo trudne dla polskiego rolnictwa i przetwórstwa, bowiem w wielu miejscach zaczyna brakować pracowników, a z drugiej strony większość kraju jest dotknięta suszą.

Ryzyko wzrostu cen

Mówiąc o nastrojach w branży spożywczej podkreślił, że "nie są jakieś straszne". - Właściwie wygląda, że w tej chwili bardziej obawiamy się braku pracowników, szczególnie pracowników zagranicznych - wskazał. Część z nich opuściła bowiem nasz kraj w pierwszej fazie pandemii. Chodzi przede wszystkim o pracowników z Ukrainy.

Gantner zauważył, że stało się tak pomimo automatycznego przedłużenia pozwoleń na pracę dla obcokrajowców. - Jeśli nic się nie zmieni, będziemy mieli bardzo duży problem w momencie, kiedy będziemy chcieli zbierać plony, czyli owoce i warzywa - wyjaśniał Gantner w rozmowie z Mateuszem Walczakiem.

- Już widać, że bez tych rąk z zagranicy, rąk z Ukrainy, część produktów może po prostu zostać na polach. To będzie fatalne, biorąc pod uwagę, że zanosi się na suszę stulecia - zaalarmował prezes PFPŻ.

- Jeżeli połączymy te dwie rzeczy, czyli brak siły roboczej do zbioru, z drugiej strony złej jakości plony związane z suszą, to jest to właściwie gotowa recepta na bardzo drastyczne podwyżki cen - dodał.

O problemach branży spożywczej i rolniczej w programie "Pomagajmy sobie - twoja praca" mówił Andrzej Gantner
O problemach branży spożywczej i rolniczej w programie "Pomagajmy sobie - twoja praca" mówił Andrzej GantnerTVN24

Rządowa pomoc

Wojciech Warski z Team Europe oceniał z kolei rządową pomoc w ramach pakietu ustaw antykryzysowych. Według niego zaproponowane na początku rozwiązania świadczyły o "nierozumieniu skali kryzysu".

- Sądząc po rozmiarach i rozwiązaniach przyjętych w ramach tak zwanej "Tarczy 1.0", czyli tych rozwiązaniach, które zostały dwa czy trzy tygodnie temu ogłoszone, to nikt nie spodziewał się takiej ewolucji poglądów rządu. Ewolucji, która uwzględnia to, że firmy praktycznie rzecz biorąc stanęły z dnia na dzień - tłumaczył.

Według niego firmy, które produkują dobra konsumpcyjne potrzebne w codziennym życiu, jak na przykład piekarnie, mają bezpieczny byt i nie narzekają na spadek obrotów. Dodał jednocześnie, że w bardzo wielu przedsiębiorstwach "biznes zmalał praktycznie nawet o 100 procent, czyli działalność zupełnie zanikła".

- Dla nich ta tarcza, ta olbrzymia pomoc finansowa, jest zbawienna pod jednym warunkiem, że przyjdzie na czas. Jeżeli komuś biznes staje z dnia na dzień kompletnie, to każdy dzień się liczy. Ta tarcza niestety jest spóźniona, ona świadczy, że rząd początkowo kompletnie nie docenił skali zjawiska, skali kryzysu, nawet skutków własnych obostrzeń - podkreślił.

Wojciech Warski: nikt nie spodziewał się takiej ewolucji poglądów rządu
Wojciech Warski: nikt nie spodziewał się takiej ewolucji poglądów rząduTVN24

Rady dla przedsiębiorców

Warski poradził też przedsiębiorcom, jak zachować się w obliczu kryzysu. - Pierwsza zasada: nie zwalniaj. Nie zwalniaj, dlatego że koszt znalezienia pracowników później, kiedy gospodarka znowu ruszy, (..) będzie dużo większy niż oszczędności w tej chwili ze zwolnienia - stwierdził. - Mam nadzieję, że ta spóźniona tarcza antykryzysowa między innymi w tym pomoże - zaznaczył.

- Druga zasada: starajmy się prowadzić biznes w sposób etyczny. Jeżeli nawet nie mamy możliwości, z powodów wiadomych, zapłacenia jakiejś faktury, to przed terminem jej płatności zadzwońmy do swojego wierzyciela, skontaktujmy się z nimi i ustalmy, co i kiedy będzie możliwe - mówił.

Jego zdaniem "wtedy nie będzie panicznych ruchów i nie urośnie ta kaskada długów niezapłaconych".

"95 procent życia odbywa się online"

Gościem programu był również Artur Kuczmowski, prawnik z kancelarii Thompson&Stein. Mówił on o sytuacji w Estonii w kontekście pandemii. - Estonia to jest kraj, w którym 95 procent życia odbywa się online. Jeżeli byśmy mieli sobie pomyśleć o kraju, który przygotowywał się przez ostatnie 20 lat na kryzys i na pracę zdalną, to właśnie będzie Estonia - powiedział.

Podkreślił, że "Estonia w 2005 roku jako pierwsze państwo wprowadziła głosowanie zdalne, polegające na tym, że jest to głosowanie elektroniczne przez internet". - W trakcie ostatnich wyborów 70 procent głosów zostało w ten sposób oddanych - dodał.

Artur Kuczmowski o sytuacji w Estonii: urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelami
Artur Kuczmowski o sytuacji w Estonii: urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelamiTVN24

- Oprócz tego wszystkie urzędy, wszystkie kontakty z urzędnikami, odbywają się za pośrednictwem internetu. Jeżeli mielibyśmy sobie pomyśleć, że ktoś jest gotowy na to, żeby zamknąć administrację w takich kontaktach bezpośrednich z obywatelami, to jest właśnie Estonia - mówił.

Zaznaczył, że "urzędnicy są w stu procentach przygotowani do tego, żeby komunikować się online z obywatelami". - To nie jest tak, że urzędnicy muszą się teraz uczyć. Już od dłuższego czasu jest taka zasada, która jest zapisana w estońskim prawie, że urzędnik ma pięć dni od momentu otrzymania maila na odpowiedź obywatelowi. W ciągu tych pięciu dni, niezależnie od tego, na jaki adres mailowy wysyłamy zapytanie, trafi on zawsze do osoby, która faktycznie odpowiedzialna jest za tę sprawę. Ta osoba w ciągu tych pięciu dni musi odpowiedzieć i zająć stanowisko. Analogicznie dzieje się w trakcie udzielania teraz pomocy - tłumaczył.

Prawnik powiedział, że Estonia w 2001 roku powołała instytucję, która nazywa się Kredex. Wyjaśniał, że instytucja ta "ma za zadanie od samego początku wsparcie biznesów w ciężkich czasach".

Pytany, czy różnica wynika z faktu, że skala gospodarki jest zupełnie inna, odpowiedział: - Oczywiście tak. Ale jeżeli popatrzymy na sposób działania administracji estońskiej, to na wsparcie przedsiębiorców tak małej gospodarki Estonia przeznacza dwa miliardy euro, co jest nieprawdopodobne i jest to ciężko porównywalne do wsparcia, które mamy w tym momencie my.

"Przykre jest tylko to, że wnioski są tak skomplikowane, tak utrudnione"

W programie "Pomagajmy sobie - twoja praca" Elżbieta Pohl-Duczmal, współwłaścicielka hotelu Wieniawa, opowiadała, jak wygląda u niej sprawa pomocy od państwa.

- Od 13-14 marca, kiedy zamknęliśmy nasz hotel, naszą restaurację, niestety nic dalej w tym temacie się nie zmieniło, nadal jesteśmy zamknięci - mówiła. - Przez dwa tygodnie analizowaliśmy możliwości, które rząd nam zaproponował. Udało nam się wypełnić wnioski i wystąpiliśmy do PIP-u (Państwowej Inspekcji Pracy – red.) i do ZUS-u o możliwości dofinansowania przede wszystkim do wynagrodzeń - powiedziała.

Przyznała jednak, że na dzień dzisiejszy nie łapie się na pomoc, jeśli chodzi o składki ZUS. - Ponieważ okazało się, że mamy zatrudnionych powyżej 9 osób, osób, które są zgłoszone do ZUS-u - mówiła.

W drugim projekcie pakietu antykryzysowego znalazło się rozwiązanie polegające na objęciu większej liczby firm częściowym zwolnieniem ze składek ZUS. Dotyczyć ono będzie przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 49 osób.

"Przykre jest to, że wnioski są tak skomplikowane, tak utrudnione"
"Przykre jest to, że wnioski są tak skomplikowane, tak utrudnione"

Wyraziła nadzieję, że na rozszerzony pakiet już się załapie. - Jednak nie potrafię zrozumieć, dlaczego te składki ZUS są uzależnione od ilości pracowników. Powinny być one uważam adekwatne do spadku obrotu - zaznaczyła.

- Jeżeli w drugiej tarczy będzie jakaś zmiana, to na pewno będziemy to analizować. Przykre jest tylko to, że wnioski są tak skomplikowane, tak utrudnione, że bez wsparcia naszego doradcy prawnego i dobrych księgowych trudno byłoby samemu to przebrnąć - dodała.

Autorka/Autor:kb

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło, by źli ludzi, którzy atakują nasze wartości, nie zwyciężyli - mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jak podkreślił, nadzieje związane z 1 maja 2004 roku "spełniły się z nawiązką".

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Źródło:
PAP, TVN24

Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Źródło:
tvn24.pl

Zaprosiłem pana premiera, niestety szef rządu nie skorzystał z mojego zaproszenia, ale wierzę w to, że naszą politykę dalszego uczestnictwa w Unii Europejskiej będziemy z powodzeniem rozwijali razem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Premier Donald Tusk obiecał, że na 25. rocznicę wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. "Lepiej być w Unii" - dodał szef rządu.

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Uczestnicy Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego wyrazili we wtorek przekonanie, że pokój w Unii Europejskiej zależy od zabezpieczenia wschodniej granicy. Fińscy deputowani zwracają przy tym uwagę, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową na granicy ich kraju.

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Źródło:
PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca. Ale już dziś wiadomo, że w kolejnej kadencji europarlamentu zabraknie kilkunastu znanych polityków. Niektórzy z nich zasiadali w tej unijnej instytucji od dwudziestu lat. Część sama zapowiedziała przejście na emeryturę, dla innych zabrakło miejsca na listach.

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Źródło:
tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza"

Tegoroczne wakacje w Turcji cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez Kaana Kavaloglu, prezesa Śródziemnomorskiego Stowarzyszenia Hotelarzy i Operatorów Turystycznych (AKTOB). Jak podkreślił, odnotowano rekordowy wzrost liczby wczesnych rezerwacji w tym kraju. Kavaloglu określił przy tym Polskę mianem "niespodzianki roku".

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Źródło:
tvn24.pl

Przed 1,5 miesiąca obowiązania przepisów tymczasowo zajęto 934 pojazdy mechaniczne - przekazała redakcji biznesowej tvn24.pl Komenda Główna Policji. Chodzi o konfiskatę aut pijanych kierowców. Jednocześnie w rządzie trwają prace nad złagodzeniem regulacji obowiązujących od 14 marca.

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Źródło:
tvn24.pl

W mieście Meizhou w chińskiej prowincji Guangdong zawaliła się część autostrady. Samochody spadały ze zbocza z wysokości kilkunastu metrów do głębokiego zapadliska. Nie żyją 24 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. W ostatnim czasie region ten nawiedziły ulewne opady deszczu.

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Zawaliła się część autostrady, auta wpadały do głębokiego zapadliska. 24 osoby nie żyją

Źródło:
PAP, China Daily, BBC, AP

Z magazynów w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG - przekazał prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Źródło:
PAP

Amerykański myśliwiec F-16 rozbił się we wtorek w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk. Pilot katapultował się ze spadającej maszyny. Władze zaapelowały do osób, które nie należą do personelu ratowniczego, aby unikały obszaru katastrofy, gdyż na pokładzie samolotu znajdowały się niebezpieczne chemikalia.

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Myśliwiec F-16 rozbił się w pobliżu bazy sił powietrznych USA Holloman w stanie Nowy Meksyk, pilot ocalał

Źródło:
PAP

Podczas tegorocznej majówki pogoda dopisuje i przynajmniej część Polaków wykorzysta ten czas na zorganizowanie grilla z rodziną lub znajomymi. Żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, warto pamiętać, że nie wszędzie grillować swobodnie możemy, a za złamanie przepisów mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Wypadek z udziałem dwóch samochodów na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Ranne zostały trzy osoby. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR. Droga w kierunku Zgorzeleca jest zablokowana.

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Wypadek na autostradzie pod Wrocławiem. Trzy osoby ranne

Źródło:
tvn24.pl

W Kraszewicach (woj wielkopolskie) o tym, kto został wójtem zdecydowała przewaga zaledwie czterech głosów. Pytanie: czy walka była uczciwa? Prokuratura sprawdza, czy członkowie jednego z komitetów oferowali wyborcom po 100 złotych za głos na wskazaną osobę.

Wygrała o włos. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do kupowania głosów

Wygrała o włos. Prokuratura sprawdza, czy nie doszło do kupowania głosów

Źródło:
PAP, tvn24pl

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Gdańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy weszli do banku z pistoletem na wodę i żartowali, że dokonują napadu. Pracownikom nie było do śmiechu, uruchomili procedurę napadową. Na miejsce przyjechała policja.

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Weszli do banku z pistoletem na wodę, żartowali, że to napad

Źródło:
tvn24.pl, Policja Pomorska, PAP

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Portugalię w pierwszym kwartale 2024 roku przekroczyła trzy miliony - wynika ze wstępnych danych tamtejszego Narodowego Instytutu Statystycznego (INE). To najlepszy wynik za pierwszy kwartał w historii tego kraju.

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Fala turystów. Europejski kraj pobił rekord

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. W części kraju porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Obowiązują też ostrzeżenia przed roztopami. Synoptycy wydali również prognozę zagrożeń, z której wynika, że w niektórych regionach w kolejnych dniach może zagrzmieć.

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Porywy nawet do 75 kilometrów na godzinę. IMGW ostrzega

Źródło:
IMGW
Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dokładnie 20 lat temu Polska, wraz z dziewięcioma innymi krajami, stała się członkiem Unii Europejskiej. Dziś politycy komentują rocznicę tego wydarzenia w mediach społecznościowych.

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

Źródło:
tvn24.pl

Każde złamanie prawa zostanie rozliczone - oznajmił minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński we wpisie w mediach społecznościowych. Odniósł się w nim do dzisiejszej publikacji RMF FM, w której portal pisze, że "prezes Prawa i Sprawiedliwości ma odpowiedzieć za zniszczenie i kradzież wieńca sprzed pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej". Wniosek o uchylenie immunitetu Jarosława Kaczyńskiego miał już wpłynąć do Sejmu.

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Kierwiński o immunitecie Kaczyńskiego: każde złamanie prawa zostanie rozliczone

Źródło:
tvn24.pl, tvnwarszawa.pl, RMF FM

Minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski pouczał w radiowym wywiadzie, że to nie Rada Ministrów "wyznacza prezydentowi tematy i zakres rozmów" oraz że konstytucja "mówi o współdziałaniu". Co do współpracy prezydenta z rządem wypowiedział się już jednak kiedyś Trybunał Konstytucyjny. Przypominamy, co orzekł.

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Źródło:
Konkret24

Z ministerstwa funduszy w czwartek niespodziewanie odeszła Małgorzata Szczepańska, która kierowała departamentem nadzorującym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w czasie, gdy doszło do afery NCBR - ustalił tvn24.pl. Nasze informacje potwierdziła szefowa tego resortu Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, która powiedziała, że urzędniczka odeszła "przez NCBR". - Będzie trzęsienie ziemi. Była królową, która decydowała o rozdzielaniu miliardów i mówiła dyrektorom NCBR, co mają robić - mówi nasz informator.

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Decydowała o miliardach dla NCBR i nagle odeszła z ministerstwa. "Będzie trzęsienie ziemi"

Źródło:
tvn24.pl
Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Lekka kraksa. Ich bawią zupełnie inne rzeczy, sorry

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Blockchain Kukiza za milion od Morawieckiego. "Przypomina telewizor z pękniętym kineskopem"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Były prezes Orlen Trading Switzerland Samer A. na razie nie został wezwany przez prokuraturę, w związku z czym nie wiadomo, gdzie przebywa - powiedziała prokurator regionalna w Warszawie Małgorzata Adamajtys. Prokurator krajowy Dariusz Korneluk przekazał, że Prokuratura Regionalna w Gdańsku prowadzi wewnętrzne postępowanie wyjaśniające, dlaczego wobec Libańczyka zastosowano poręczenie majątkowe.

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Co wiadomo w sprawie byłego prezesa Orlen Trading Switzerland Samera A.?

Źródło:
PAP, TVN24, RMF FM

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, zdecydował o przekazaniu do windykacji kary pieniężnej od Radia ZET. Chodzi o kwotę 476 tysięcy złotych. Wcześniej szef KRRiT podobne decyzje podjął wobec spółki TVN S.A. oraz radia TOK FM. Działaniom Macieja Świrskiego sprzeciwiają się organizacje dziennikarskie.

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Jest decyzja szefa KRRiT w sprawie kary dla Radia ZET

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24