Prezydent omówi Fundusz Odbudowy

Autor:
lukl
Źródło:
PAP
Kosiniak-Kamysz: chcemy głosować za funduszem odbudowy, a nie funduszem wyborczym
Kosiniak-Kamysz: chcemy głosować za funduszem odbudowy, a nie funduszem wyborczymTVN24
wideo 2/6
TVN24Kosiniak-Kamysz: chcemy głosować za funduszem odbudowy, a nie funduszem wyborczym

Szef Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że we wtorek z udziałem Andrzeja Dudy odbędzie się posiedzenie Kolegium Prezydenta RP do spraw Polityki Międzynarodowej. Tematem przewodnim będzie unijny Fundusz Odbudowy i kwestia jego konsekwencji politycznych i gospodarczych.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Jak powiedział szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej Krzysztof Szczerski, posiedzenie Kolegium odbędzie się we wtorek o godzinie 16. Weźmie w nim udział prezydent Andrzej Duda.

Minister do spraw UE wśród gości

Szczerski podkreślił, że posiedzenie poświęcone będzie tematowi unijnego Funduszu Odbudowy, jego konsekwencji politycznych i gospodarczych oraz przebiegu procesu ratyfikacji w różnych krajach Unii Europejskiej.

Prezydencki minister poinformował ponadto, że gośćmi Kolegium będą: minister do spraw Unii Europejskiej Konrad Szymański oraz europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

W połowie kwietnia prezydent Andrzej Duda zainaugurował działalność Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta; szefem Biura został Krzysztof Szczerski. Szczerski został również przewodniczącym powołanego tego dnia Kolegium Prezydenta RP do spraw Polityki Międzynarodowej.

Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi poprzeć Fundusz Odbudowy, ale nie w ciemno, nie kupimy kota w worku
Kosiniak-Kamysz: jesteśmy gotowi poprzeć Fundusz Odbudowy, ale nie w ciemno, nie kupimy kota w workuTVN24

Autor:lukl

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości