Polska

Posłanka Pawłowicz zagrzewa tłum przed wystąpieniem Trumpa

Polska

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zagrzewa tłum wykrzykujący hasło "Platforma złodzieje"
Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zagrzewa tłum wykrzykujący hasło "Platforma złodzieje"tvn24
wideo 2/13

"Platforma złodzieje" - między innymi takie okrzyki było słychać w czwartek z tłumu oczekującego na placu Krasińskich w Warszawie na przemówienie prezydenta USA Donalda Trumpa. Do skandowania żywiołowo zagrzewała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.

W czwartek na placu Krasińskich w Warszawie, gdzie przemówił prezydent USA Donald Trump zgromadziły się tłumy warszawiaków i przyjezdnych, a także zaproszeni goście.

Wystąpieniu Trumpa przysłuchiwali się uczestnicy szczytu Trójmorza. Wśród polskich polityków obecnych na przemówieniu byli między innymi premier Beata Szydło z ministrami jej rządu, prezes PiS Jarosław Kaczyński z przedstawicielami partii, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, a także wicemarszałkowie Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości - Joachim Brudziński i Ryszard Terlecki.

Przybyli parlamentarzyści PO, PSL i Nowoczesnej, zostali powitani przez część zgromadzonych na placu osób gwizdami i buczeniem. Skandowano też "złodzieje, złodzieje". Część ludzi na widok byłego prezydenta Lecha Wałęsy skandowała: "Bolek". Z kolei polityków PiS przyjęto brawami.

W oczekiwaniu na przemówienie amerykańskiego prezydenta również posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz żywiołowo zagrzewała tłum do skandowania. Słychać było wówczas okrzyki "Platforma złodzieje".

Na wizytę zapraszali posłowie PiS

Część zgromadzonych na placu Krasińskich osób przyjechała opłaconymi autokarami podstawionymi przez biura poselskie posłów Prawa i Sprawiedliwości. Do zorganizowanych wyjazdów na przemówienie Donalda Trumpa politycy zachęcali na Facebooku. Zaproszenia zostały zamieszczone między innymi na profilach Jerzego Wilka, Stanisława Pięty i Szymona Giżyńskiego.

"Donald! Donald!"

Zgromadzony na placu tłum owacją przywitał Donalda Trumpa oraz prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Skandował "Donald! Donald!". Wielokrotnie taki okrzyki słychać było w czasie przemówienia amerykańskiego prezydenta.

W tłumie można było dostrzec dwa wielkie transparentny z napisem: "Uczyńmy Polskę ponownie wielką", nawiązującym do hasła Trumpa z kampanii wyborczej w USA - "Make America Great Again" ("Uczynić Amerykę znowu wielką").

Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich
Powitanie Donalda Trumpa na placu Krasińskich tvn24

Autor: js//now / Źródło: TVN24, PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości