Polska

"Polska jest najważniejsza"

Polska

Sztab Wyborczy J. KaczyńskiegoPlakat wyborczy kandydata PiS

Jeszcze w tym tygodniu w całej Polsce rozpocznie się rozwieszanie plakatów wyborczych Jarosława Kaczyńskiego. Widnieje na nich zdjęcie prezesa PiS i hasło "Polska jest najważniejsza". Gotowe są już ulotki wyborcze kandydata PiS na prezydenta. Z kolei billboardy pojawią się dopiero w czerwcu.

- Jesteśmy po akceptacji wzoru billboardu. Mamy już plakaty, które wkrótce się pojawią. Są już rozdystrybuowane do naszych struktur. Ulotki pojawią się na dniach. Billboardy pojawią się, ale na pewno nie w maju - poinformował PAP w poniedziałek Paweł Poncyljusz, rzecznik sztabu Jarosława Kaczyńskiego.

Plakat przedstawia

Obiecujemy konferencje prasowe i spotkania z wyborcami, spoty reklamowe i billboardy, wszystko to, czego media tak bardzo od Jarosława Kaczyńskiego oczekują Paweł Poncyljusz

Nie nakręcili jeszcze spotów

Nie wiadomo, jak będą wyglądać spoty reklamowe. - Jeszcze nie zostały wyprodukowane - powiedział Poncyljusz. Poncyljusz zaznaczył, że na razie nie ma też ustalonego szczegółowego planu kampanii, w tym harmonogramu spotkań wyborczych Jarosława Kaczyńskiego. Według Poncyljusza sztab w ciągu najbliższych dni "ruszy z bezpośrednią kampanią". Poseł PiS dodał, że termin działań związanych z kampanią jest uzależniony od sytuacji rodzinnej Jarosława Kaczyńskiego, który opiekuje się przebywającą w szpitalu matką.

- Obiecujemy konferencje prasowe i spotkania z wyborcami, spoty reklamowe i billboardy, wszystko to, czego media tak bardzo od Jarosława Kaczyńskiego oczekują - zapowiedział.

Kilka stron nazwisk

Poncyljusz dodał, że "w ciągu najbliższych dni" powstanie komitet honorowy kandydata PiS na prezydenta. - Jest dużo kandydatów. Lista liczy kilka stron nazwisk - zaznaczył.

W całym kraju mają powstawać lokalne, społeczne komitety poparcia. Obecnie ogłosiły swoje istnienie dwa: warszawski i krakowski. - W tym tygodniu pojawią się kolejne - dodał Poncyljusz. We wtorek powstać ma rzeszowski komitet poparcia.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński tłumaczył PAP w poniedziałek, że "wszyscy członkowie komitetów lokalnych automatycznie wchodzą do tak zwanego komitetu honorowego". Dlatego - jak mówił - będą go tworzyć osoby z komitetów poparcia powstających w poszczególnych miastach. W skład warszawskiego społecznego komitetu poparcia weszli m.in. satyryk Jan Pietrzak, piosenkarka Halina Frąckowiak, aktor Jerzy Zelnik, artysta Janusz Kapusta, historyk Michał Kopczyński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann.

W krakowskim komitecie znalazło się ponad 80 przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, m.in. prof. Maria Dzielska, historyk Z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. dr hab. Andrzej Nowak z UJ oraz kilkunastu profesorów z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych i Akademii Muzycznej.

PiS uruchomi też specjalne centrum informacyjne, w którym każdy będzie mógł otrzymać informacje o kandydacie i wziąć materiały wyborcze. Poncyljusz nie chciał mówić o szczegółach działania centrum. - Przedstawimy je przed otwarciem - powiedział.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: Sztab Wyborczy J. Kaczyńskiego

Pozostałe wiadomości