TVN24 | Polska

Miał pobić, szarpać i zaatakować rozbitą butelką. Policja: powodem zwrócenie uwagi

TVN24 | Polska

Autor:
tm/
tam
Źródło:
tvn24.pl
Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Piszczac w powiecie bialskim
Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Piszczac w powiecie bialskimGoogle Earth
wideo 2/6
gmina Piszczac

Policja zatrzymała 40-latka, który jest podejrzany o to, że ugodził swojego znajomego rozbitą butelką. - Powodem miało być zwrócenie uwagi, że wziął alkohol, który nie był jego własnością - przekazują funkcjonariusze. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 57-latek, który w ubiegłym tygodniu został - na terenie parku w miejscowości Piszczac (woj. lubelskie) - ugodzony w plecy rozbitą butelką.

- Przekazane przez pokrzywdzonego informacje wskazywały, że zaatakował go znajomy, z którym wcześniej przebywał w parku. Powodem miało być zwrócenie uwagi, że wziął alkohol, który nie był jego własnością - mówi komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Powiatowej Policji w Białej Podlaskiej.

40-latek został objęty dozorem policyjnymKMP Biała Podlaska

Cios w plecy rozbitą butelką

Dodaje, że wówczas sprawca miał zaatakować pokrzywdzonego, bijąc go i szarpiąc. - Kiedy ten upadł, sprawca miał zadać mu cios rozbitą butelką - relacjonuje policjantka.

Czytaj też: 72-latek wypłacił pieniądze z banku. Policja: został napadnięty, pobity i okradziony przez 13-latka ze znajomym 

Mundurowi zatrzymali podejrzanego 40-latka. Miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Prokurator objął to postępowanie ściganiem z urzędu

- Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. Odpowiadał będzie za uszkodzenie ciała swojego znajomego. Z uwagi na okoliczności sprawy, prokurator objął to postępowanie ściganiem z urzędu - podkreśla Salczyńska-Pyrchla.

Sąd zastosował wobec 40-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/ tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Biała Podlaska

Pozostałe wiadomości