TVN24 | Polska

72-latek wypłacił pieniądze z banku. Policja: został napadnięty, pobity i okradziony przez 13-latka ze znajomym

TVN24 | Polska

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Sosnowiec (woj. sląskie)
Sosnowiec (woj. sląskie)Google Earth
wideo 2/6
mapa googleDo zdarzenia doszło w Sosnowcu

72-letni mieszkaniec Sosnowca (woj. śląskie) wypłacił z banku 10 tysięcy złotych. Gdy wracał z pieniędzmi, został zaatakowany przez 25- i 13-latka. Napastnicy pobili i okradli mężczyznę. Za część gotówki - jak ustalili śledczy - kupili sobie telefony komórkowe. 25-latek usłyszał zarzut rozboju i trafił do aresztu. Z kolei 13-latek decyzją sądu rodzinnego został umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Do zdarzenia doszło w centrum Sosnowca. - Wchodzącego do przejścia podziemnego seniora zaatakowało dwóch młodych mężczyzn. Po brutalnym pobiciu, napastnicy zabrali mu 10 tysięcy złotych, które chwilę wcześniej 72-latek wypłacił w banku - informuje Sonia Kepper z policji w Sosnowcu. I dodaje, że zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala.

Za część pieniędzy kupili sobie telefony. 25-latek aresztowany, 13-latek umieszczony w ośrodku

Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł 25- i 13-latek. Zdaniem mundurowych to oni są odpowiedzialni za napad na 72-latka. Zatrzymani mieli przy sobie 6,3 tysiąca złotych oraz telefony komórkowe, które - jak ustalili śledczy - kupili za część ukradzionej gotówki.

13-latek trafił do policyjnej izby dziecka. 25-latek usłyszał zarzut rozboju, za co może grozić do 12 lat więzienia. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. - Sąd rodzinny podjął decyzję o umieszczeniu 13-latka w młodzieżowym ośrodku wychowawczym - przekazuje Kepper.

72-latek wypłacał pieniądze z bankomatu. Policja: został napadnięty, pobity i okradziony przez 13-latka ze znajomym śląska policja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: śląska policja

Pozostałe wiadomości