TVN24 | Polska

Zwłoki mężczyzny w lesie niedaleko granicy. Przy ciele plecak z nigeryjskim paszportem 

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP, tvn24.pl
Zwłoki mężczyzny w lesie niedaleko granicy. Przy ciele plecak z nigeryjskim paszportem (materiał z 8 grudnia 2021 roku)
Zwłoki mężczyzny w lesie niedaleko granicy. Przy ciele plecak z nigeryjskim paszportem (materiał z 8 grudnia 2021 roku) TVN24
wideo 2/21
TVN24Zwłoki mężczyzny w lesie niedaleko granicy. Przy ciele plecak z nigeryjskim paszportem 

W rejonie Olchówki w gminie Narewka żołnierze znaleźli zwłoki mężczyzny. Miał przy sobie plecak i nigeryjski paszport. Jego tożsamość będzie ustalana.

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa przekazał, że we wtorek żołnierze odnaleźli ciało w odległości około dziewięciu kilometrów od granicy polsko-białoruskiej. Dodał, że nie wiadomo na pewno, czy osoba ta to Nigeryjczyk, którego paszport znaleziono. Tożsamość będzie ustalana. W związku ze zdarzeniem we wtorek policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Zwłoki mężczyzny zostały przekazane do zakładu medycyny sądowej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Co dzieje się przy polsko-białoruskiej granicy?

Przy polsko-białoruskiej granicy trwa kryzys migracyjny wywołany przez reżim Aleksandra Łukaszenki, który instrumentalnie wykorzystuje migrantów w odpowiedzi na unijne sankcje. Sytuacja zaostrzyła się w połowie listopada, kiedy migranci zebrali się w pobliżu przejścia granicznego w Kuźnicy i siłowo próbowali przedostać się do Polski. Te próby powtarzają się co jakiś czas w różnych miejscach na granicy.

Czytaj raport tvn24.pl: Kryzys na granicy polsko-białoruskiej

Od 1 grudnia do 1 marca na mocy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. Został wprowadzony zaraz po zakończeniu obowiązywania na tym terenie stanu wyjątkowego, który ograniczał obecność w pasie przygranicznym między innymi dziennikarzy, lekarzy i aktywistów grup pomocowych.

Dziennikarze, mimo zniesienia stanu wyjątkowego, nie mogą swobodnie poruszać się w strefie przygranicznej. Aktualnie tym, który będzie decydował o tym, którzy dziennikarze mogą przebywać na terenie przygranicznym, jest komendant Straży Granicznej. W tej sytuacji przedstawiciele mediów muszą starać się o akredytacje, aby móc pracować przy granicy z Białorusią. W innych przypadkach bazować muszą na przekazach władz i służb.

>> Ekipa TVN24 przy granicy polsko-białoruskiej. Pierwsze zdjęcia od września

Dziennikarz TVN24 Adrian Zaborowski przy granicy polsko-białoruskiej
Dziennikarz TVN24 Adrian Zaborowski przy granicy polsko-białoruskiejTVN24
Sytuacja na granicy z BiałorusiąPAP

Autor:akw/kg

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości