Dwaj mężczyźni 27 lipca, pływając łodzią, zauważyli w Odrze śnięte ryby. Policjanci proszą ich o kontakt

Autor:
pop
Źródło:
TVN24, PAP
Wiceszef MSWiA: wyznaczono nagrodę za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej
Wiceszef MSWiA: wyznaczono nagrodę za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznejTVN24
wideo 2/35
TVN24Wiceszef MSWiA: wyznaczono nagrodę za pomoc w wykryciu sprawców katastrofy ekologicznej

Już 27 lipca zauważyli w Odrze śnięte ryby. Poinformowali o tym kierownika stopnia wodnego w Oławie. Mogą być świadkami w prowadzonym śledztwie dotyczącym zatrucia rzeki.

Policjanci z Oławy poszukują świadków, dwóch mężczyzn, którzy 27 lipca bieżącego roku, w godzinach popołudniowych płynęli łódką korytem rzeki Odry. Mieli oni już wtedy przekazać kierownikowi stopnia wodnego w Oławie informację o tym, że zauważyli w rzece śnięte ryby.

"Osoby prosimy o stawienie się w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie ul. Kopernika 1 lub kontakt telefoniczny z dyżurnym oławskiej jednostki pod numerem tel. 47 8727 200 (całodobowo)" - przekazuje oławska policja.

CZYTAJ WIĘCEJ: Katastrofa ekologiczna w Odrze. Co wiemy do tej pory 

Milion złotych nagrody za pomoc w wykryciu sprawców zatrucia Odry.

Obszar Natura 2000. Martwe ryby kilka kilometrów od Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej OdryKatarzyna Kotula

Katastrofa ekologiczna w Odrze

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół. Śnięte ryby zaobserwowano również m.in. w okolicach Wrocławia. Wędkarze wyłowili ich co najmniej kilka ton. Jak zapewniono, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu bada sprawę śniętych ryb w Odrze od chwili otrzymania pierwszego zgłoszenia pod koniec lipca.

Sprawą masowego śnięcia ryb w Odrze, po zawiadomieniu Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu, zajmie się Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu. Postępowanie sprawdzające w tej sprawie, z zawiadomienia władz Oławy, prowadzi też miejscowa prokuratura rejonowa.

Po godzinie 12 w piątek do abonentów telefonii komórkowej z części powiatów województwa lubuskiego RCB wysłało alert dotyczący skażenia wody w Odrze. "Uwaga! Zanieczyszczona woda w Odrze. Nie kąp się w Odrze i nie używaj wody z rzeki. Śledź komunikaty Sanepidu" - przekazano w wiadomości, która trafiła na komórki.

Śnięte ryby w Odrze. Mapa rozprzestrzeniania się katastrofy ekologicznejTVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Katarzyna Kotula

Pozostałe wiadomości