TVN24 | Polska

Bus dachował na obwodnicy Niemodlina. Nie żyje pasażerka

TVN24 | Polska

Autor:
ib/
tam
Źródło:
TVN24 Wrocław
Śmiertelny wypadek na obwodnicy Niemodlina
TVN24 WrocławŚmiertelny wypadek na obwodnicy Niemodlina

Na obwodnicy Niemodlina (Opolskie) osobowy bus wjechał w bariery energochłonne i przewrócił się na jezdni. Pojazdem podróżowały dwie osoby, jedna z nich - 47-letnia kobieta - zmarła.

Wypadek miał miejsce w sobotę - około godziny 9 - na drodze krajowej numer 46, na wysokości zjazdu na Tułowice. W sobotni poranek - jak podkreślają policjanci - warunki na drogach Opolszczyzny były trudne.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Nie żyje 47-letnia pasażerka

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków, wjechał w barierkę, w wyniku czego doszło do wywrócenia samochodu. Razem z nim podróżowała 47-letnia kobieta, która odniosła poważne obrażenia. Pomimo szybko podjętej reanimacji pasażerka zmarła - przekazuje Dariusz Świątczak z biura prasowego opolskiej policji.

Śmiertelny wypadek na obwodnicy NiemodlinaTVN24 Wrocław

Nieprzytomną, zakleszczoną w samochodzie kobietę uwalniali strażacy. W trakcie prowadzenia akcji ratunkowej zadecydowano o wezwaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mógł on wystartować. Załoga medyków LPR została dowieziona na miejsce przez Ochotniczą Straż Pożarną z Polskiej Nowej Wsi. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Obwodnica Niemodlina w kierunku Nysy przez kilka godzin była zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez miasto. Po godzinie 14 dyżurny Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu poinformował, że na trasie przywrócono normalny ruch.

Ostateczne przyczyny i okoliczności wypadku będzie, pod nadzorem prokuratury, ustalała policja.

Autor:ib/ tam

Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław

Pozostałe wiadomości