TVN24 | Polska

"13 członków rodzin polityków PiS zrezygnowało" z pracy we władzach spółek Skarbu Państwa

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kg
Źródło:
PAP
Chochla nepotyzmu
Chochla nepotyzmuTVN24
wideo 2/6
TVN24Chochla nepotyzmu

13 członków rodzin polityków Prawa i Sprawiedliwości zrezygnowało z zasiadania we władzach spółek Skarbu Państwa nadzorowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych - poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródło zbliżone do PiS.

Na początku lipca Prawo i Sprawiedliwość podjęło na swoim kongresie uchwałę, która zakazuje najbliższej rodzinie posłów i senatorów partii między innymi zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Dodano tam jednak, że postanowienia nie obejmują osób, które "zostały zatrudnione lub pracują w spółkach Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

PAP: 13 członków rodzin polityków PiS straciło pracę we władzach spółek Skarbu Państwa

PAP - powołując się na źródło zbliżone do PiS - podała w piątek, że posadę straciło 13 osób związanych z politykami PiS, które zasiadały we władzach spółek Skarbu Państwa. Wcześniej taką nieoficjalną informację podało radio RMF FM.

Rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys przyznał w piątek, że "uchwała sanacyjna została już wdrożona w zakresie, który dotyczy rad nadzorczych oraz zarządów spółek Skarbu Państwa podległych Ministerstwu Aktywów Państwowych". Jak dodał, w sumie MAP nadzoruje bezpośrednio lub pośrednio kilkaset spółek, zaś w ich zarządach i radach nadzorczych zasiada w sumie kilka tysięcy osób.

Rzecznik przekazał, że osoby, które są blisko związane rodzinnie z parlamentarzystami PiS, czyli dzieci, rodzice, małżonkowie, rodzeństwo, które zasiadały we władzach tych spółek - "nie pełnią już funkcji w organach korporacyjnych spółek podległych Ministerstwu Aktywów Państwowych".

Wśród 13 osób, które przestały pełnić funkcje, znalazła się między innymi Emilia Hermaszewska - żona europosła Ryszarda Czarneckiego, która była w radzie nadzorczej spółki Armatura Kraków, należącej do PZU oraz Karol Tchórzewski - syn byłego ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, który zasiadał w radzie nadzorczej spółki Exalo Drilling - należącej do PGNiG.

Autor:ads/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości