Polska

"Nasz Dziennik" pisze o kapitulacji w Juracie

Polska

TVN24Rozbrat o.Tadeusza Rydzyka z braćmi Kaczyńskimi?

"Kapitulacja w Juracie" - tak "Nasz Dziennik", gazeta należąca do medialnego koncernu o. Rydzyka, tytułuje zamieszczony na pierwszej stronie artykuł o weekendowych uzgodnieniach prezydenta i premiera w sprawie ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

CZYTAJ TEŻ O WYPOWIEDZI O.TADEUSZA RYDZYKA NA ANTENIE RADIA MARYJA

"Papierowe spory PO i PiS o sposób ratyfikacji traktatu lizbońskiego przeszły do historii. Prezydent powiedział: basta, traktat musi być" - stwierdza gazeta i apeluje, aby

"PiS, partia, która jeszcze niedawno miała stabilną pozycję centroprawicowego ugrupowania, lawiruje w stronę liberalnej centrolewicy , upodabniając się do nieistniejącej już AWS. Traci w ten sposób poparcie zarówno prawicowego elektoratu jak i wyborców niezdecydowanych" pis traci popracie naszego dziennika

Według gazety, to prezydent nadał pracom nad ratyfikacją "ekspresowe tempo". Powodem ma być chęć prezydenta, aby sprawę Traktatu zamknąć przed rozpoczynającym się w środę szczytem NATO w Bukareszcie, na który się wybiera.

W takiej sytuacji, niezależnie od konsekwencji, będę głosował przeciw ratyfikacji Traktatu Girzyński nie zagłosuje

"Twarz Prawa i Sprawiedliwości przed wyborcami ratować ma obietnica nowelizacji w +najbliższym czasie+ ustawy o współpracy rządu z Sejmem i Senatem w sprawach związanych z członkostwem Polski w Unii Europejskiej" - czytamy w "Naszym Dzienniku".

W innym artykule dziennik twierdzi, że parlamentarzyści PiS są rozczarowani ustaleniami sobotniego spotkania między prezydentem a premierem. Jeden z posłów tego klubu powiedział "Naszemu Dziennikowi", że to, jak postąpił prezydent i jak potraktowano wolę posłów PiS odbije się "katastrofalnie" na sytuacji wewnątrz partii.

- Mieliśmy taki świetny klub (w piątek - red.). Platformie udało nam się zjednoczyć wokół sprzeciwu wobec ustawy, która jest zła dla Polski. I co? Dwa dni później słyszymy, że prezydent ustąpił we wszystkim, co na klubie mówiliśmy, że będziemy bronić, że PO ograła nas jak dzieci" - denerwuje się jeden z parlamentarzystów PiS.

O. Rydzyk: Ale się spieszą
O. Rydzyk: Ale się spiesząTVN24

A dziennikarz "Naszego Dziennika" dodaje od siebie: "PiS, partia, która jeszcze niedawno miała stabilną pozycję centroprawicowego ugrupowania, lawiruje w stronę liberalnej centrolewicy , upodabniając się do nieistniejącej już AWS. Traci w ten sposób poparcie zarówno prawicowego elektoratu jak i wyborców niezdecydowanych.

Gazeta przynosi też deklarację posła PiS Zbigniewa Girzyńskiego: "W takiej sytuacji, niezależnie od konsekwencji, będę głosował przeciw ratyfikacji Traktatu" - cytuje "ND", dodając że nie jest to odosobniona opinia w PiS, a przeciw ratyfikacji na zasadach uzgodnionych przez Lecha Kaczyńskiego ma opowiedzieć się "część najbardziej lojalnych wobec braci posłów". Gazeta wyjaśnia, że chodzi o"twardy trzon PiS, związany z Kaczyńskim jeszcze z okresu działalności PC" (Porozumienia Centrum, partii braci Kaczyńskich z początku lat 90).

Źródło: Nasz Dziennik

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości