Polska

Mobilny konfesjonał na ulicach Koszalina. Pierwszy taki w Polsce

Polska

mobilnykonfesjonal.plMobilny konfesjonał

Pierwszy w Polsce, a być może także na świecie, mobilny konfesjonał zaczął jeździć po ulicach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej - donosi "Głos Koszaliński".

Mobilny konfesjonał to w rzeczywistości 17-letni dostawczy, ale w pełni sprawny - jak informują jego właściciele - mercedes, specjalnie przebudowany na potrzeby diecezji. W tylnej części samochodu zamontowano drewniany konfesjonał.

Maszyna ma już swoją stronę internetową i można ją wypożyczyć na "inicjatywy ewangelizacyjne w Polsce i za granicą". Bus należy do Fundacji SMS Z NIEBA z siedzibą w Koszalinie.

"Przestrzeń do rozmowy z Bogiem"

"Często prowadząc ze SNE (Szkoła Nowej Ewangelizacji - przyp. red.) diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej otwarte ewangelizacje na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast czy tez podczas koncertów, brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu" - pisze na stronie internetowej fundacja.

I wyjaśnia: "Ustawienie busa z zamontowanym tam konfesjonałem, wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy. Jest to tym samym - dodatkowa szansa na spotkanie z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania".

Wyspowiadaj się w busie

Koszalinianie mogą skorzystać ze spowiedzi w busie już 12 stycznia. Mobilny konfesjonał zostanie podstawiony na placu podożynkowym (giełda). Jak zapewniają właściciele busa, więcej terminów zostanie podanych już wkrótce.

"Tam, gdzie będzie prowadzona ewangelizacja w miarę możliwości będziemy ustawiać bus z konfesjonałem. Przygotowywane są także miejsca na parkingach, na których będzie możliwość też skorzystania z posługi" - zapewnia fundacja.

Autor: pk/kka/kwoj / Źródło: Głos Koszaliński, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: mobilnykonfesjonal.pl

Pozostałe wiadomości